Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prvi slovenski kaliber 22 L.B.C.
#1
pa ga baje imamo, čeprav ga v tabelah ne najdem: https://bobp.cip-bobp.org/en/tdcc_public..._type_id=1

[attachment=19092]

[attachment=19093]
Odgovori
#2
(02-11-2021, 15:50)Marks Napisal: pa ga baje imamo, čeprav ga v tabelah ne najdem: https://bobp.cip-bobp.org/en/tdcc_public..._type_id=1

Zanimivo branje , glede CIP je pa treba pač vedt, naboj je smislno standardizirat samo, če se bo uporabljal v izdelavi orožja ali streliva za širšo prodajo na trge EU drugače ni potrebna,če ni zadaj komercialne podlage preprosto nima smisla.Pred leti je Boro razvijal puško z Litostroj tako, če je to odvilo takrat potem je CIP standardizacija mogoče bila predvidena , trenutno ni vidt vpisa na CIP strani.

Slučajno se ukvarjam z enim projektom na temo wildcat designa in sem pri temu tudi naletel na dilemo CIP standardizacije , pri razvoju naboja za programom ko je naprimer Quick Design se lahko izdela vsa dokumentacija na nivoju kot je potrebna za CIP a redko se kdo odloči investirat v CIP registracijo kar tako na blef.
Odgovori
#3
Hja, naboj ki v najboljšem primeru konča v največ eni puški skozi celotno človeško zgodovino verjetno res ni smiselno standardizirat, razen zaradi osebnega zadovoljstva...
Odgovori
#4
(02-11-2021, 23:22)Marks Napisal: Hja, naboj ki v najboljšem primeru konča v največ eni puški skozi celotno človeško zgodovino verjetno res ni smiselno standardizirat, razen zaradi osebnega zadovoljstva...

Slovencelj.
Odgovori
#5
Pragmatik.
Odgovori
#6
v čem se pa razlikuje od njemu najbolj podobnem?
Black rifles matter..
Odgovori
#7
(03-11-2021, 17:07)mm38 Napisal: v čem se pa razlikuje od njemu najbolj podobnem?

Če boš prebral, kar piše v obeh priponkah prvega posta, boš zvedel   Papers
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#8
(03-11-2021, 18:08)Robert91922 Napisal:
(03-11-2021, 17:07)mm38 Napisal: v čem se pa razlikuje od njemu najbolj podobnem?

Če boš prebral, kar piše v obeh priponkah prvega posta, boš zvedel   Papers

Sem poskušal, pa me font zafrkava Shootme
Black rifles matter..
Odgovori
#9
(03-11-2021, 18:22)mm38 Napisal:
(03-11-2021, 18:08)Robert91922 Napisal:
(03-11-2021, 17:07)mm38 Napisal: v čem se pa razlikuje od njemu najbolj podobnem?

Če boš prebral, kar piše v obeh priponkah prvega posta, boš zvedel   Papers

Sem poskušal, pa me font zafrkava Shootme
link do revije na spletu, članek je na straneh 18 in 19
https://clan.lovska-zveza.si/userfiles/L...021-10.pdf
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#10
Na prvo žogo :


Glede na velikost sem predvideval ,da bi mogoče pasal v najmanjše zaklepe z centralnim vžigom, ki se uporabljajo za .22Hornet v enostrelke manj vrjetno v repetirke saj ne zgleda da bi pasal v tipične nabojnike za te mikro sisteme , ki so zelo sorodni malokalibrskim . Glede preformans si je težko predstavljat ,da bi na katerem koli področju presegal .222rem.

.222Rem po natančnost ni enostavno preseč.  Recimo samo ,da opis situacije na tarčah v članku ........... Liar

Rekord postavljen z .222Rem 1973 
0.009''  5 strelna grupa - 0.2286mm je luknja večja od premera krogle.

[Image: World-record-small-group-1973.jpg]


Najbližji standardni design je .221 Firebal razvit za uporabo v repetirnih pištolah Rem XP100 ,z namenom ,da purfel zgori v kratki cevi kar ni bilo možno z .222rem ,  .221 Fireball čavra je med drugim osnova za .300Wisper->.300BLK 

.22L.B.C. ima manj koničen tulec ki je cca 3mm daljši z daljšim vratom tako ,da ima malce več volumna. Med wildcati je primerljiv z .22 Vartag

.221 Fireball tulec ima cca 30+% manj volumna kot .222rem a dosega samo kakih 10% nižje hitrosti ker dela z višjimi tlaki.

[Image: 22-calibers.jpg]

Remington XP-100 

[Image: H1193-L91152031.jpg]
Odgovori
#11
Hvala za odgovora. Zanimiv projekt. Ampak da postne uspešen, mora pa res prekašat podobnega, ali pa mora bit zadaj ogromno denarja.
O 222.rem sem pa že sam tudi razmišljal, da ne bi imel nič proti, če bi ga imel.
Black rifles matter..
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)