Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.300 Win mag
#1
Kako se kaj obnese 300 Win mag v praksi na daljše razdalje ? Vaše izkušnje, mnenja...

lp
Odgovori
#2
Odvisno z kaj ga rabiš če je za poleg tarč luknjat meso je to prava stvar če pa luknjaš samo papir pa je veliko boljših kalibrov ki z manj dosežejo njegovo balistično krivuljo a vseno ima .300winmag z uporabo težkih krogle manjše zanose krogle zaradi vetra kot manjši hitrejši kalibri.

Slabosti,poleg odsuna,cene streliva ali reloada zelo kratka življenska doba cevi odvisno od kvalitete cevi in teže krogel ki jih loadaš od 1000-2000 strelov
Odgovori
#3
Zna biti 300 WSM še celo boljša izbira. Samo ni toliko pušk na voljo še v tem kalibru.
[url="http://bulletin.accurateshooter.com/2010/09/matt-kline-shoots-2-815-record-at-1000-yards-with-300-wsm/"]http://bulletin.accurateshooter.com/201 ... h-300-wsm/[/url]
Odgovori
#4
Študiram o nakupu Steyr-Mannlicher ssg04. Sem parkrat streljal z njo in sem navdušen [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] Kaka mnenja, izkušnje s SSG04 ?
Odgovori
#5
Draga [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori
#6
"Mato" Napisal:Draga [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

ja:) 2400 EUR. A kvaliteta opravičuje ceno ? Katere so kaj primerljive puške s ssg 04?
Odgovori
#7
Ma ka pa vem težko ti rečem, mel sem jo v roki samo na sejmu. Sigurno ni slaba, Sako je dost dražji, AI je še bolj. Tikka je cenej samo je stock po mojem dost slabši.

Če bi moral nabavljati z nule danes bi se verjetno odločil za howa action/rabljeno in dal novo cev, kopito in bedding.

Od tovarniških pušk bi kupil Sakoja rabljenega ali pa zopet Tikko varmint in custom stock. Drugače iz estetskih in hrčkastih razlogov bi si pa uvozil TacOps Lima 20" ampak tole je bolj SF kot neka realnost [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img].
Odgovori
#8
Ob na kupu popolnoma nove flinte seveda najprej pomislim za kaj mi bo če za pokanje na tarče potem bi pozabil na vse AI AW ,Sako,Steyer ,Unque alpine saj so to zelo drage vojaške puške za enak denar se da dobit za luknjanje tarč boljše custom puške za športno strelstvo ki seveda niso tacticool tako da če si eden teh ,ki mora na tekmo pridt v kamuflažnih cunjah potem to ni zate.

Steyer za SSG4 za 2400 je poceni a pri takem kalibru je lahko to rabljena flinta, ki potrebuje novo cev.
Odgovori
#9
"mr.T" Napisal:Steyer za SSG4 za 2400 je poceni a pri takem kalibru je lahko to rabljena flinta, ki potrebuje novo cev.

Puška za to ceno je nova.
Odgovori
#10
"mr.T" Napisal:Ob na kupu popolnoma nove flinte seveda najprej pomislim za kaj mi bo če za pokanje na tarče potem bi pozabil na vse AI AW ,Sako,Steyer ,Unque alpine saj so to zelo drage vojaške puške za enak denar se da dobit za luknjanje tarč boljše custom puške za športno strelstvo ki seveda niso tacticool tako da če si eden teh ,ki mora na tekmo pridt v kamuflažnih cunjah potem to ni zate.

Sako TRG22 ni neki ekstremno drag. Steyr SSG04 tudi ne. Se dobijo pa še cenejše puške, s katerimi se da doseč zelo dober rezultat, u bistvu boljši rezultat kot ga dosegajo nekateri z Keppelerji in podobnimi nagravžnimi puškami.
Odgovori
#11
"mr.T" Napisal:...tako da če si eden teh ,ki mora na tekmo pridt v kamuflažnih cunjah potem to ni zate.
saj čovek ne ve več, kaj bi si oblekel... kamuflaža in podobni kroji so na dinamičnih tekmah prepovedani, na ISSF ne smeš nastopat v kavbojkah, ker ni športu primerno oblačilo... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] če pa imaš takšno taktično kopito pa hlače od uniforme pa si že mali rambo...
Odgovori
#12
Saj veš kdor nima sam vsebine da več na embalažo...
Odgovori
#13
Citat:Sako TRG22 ni neki ekstremno drag. Steyr SSG04 tudi ne. Se dobijo pa še cenejše puške, s katerimi se da doseč zelo dober rezultat, u bistvu boljši rezultat kot ga dosegajo nekateri z Keppelerji in podobnimi nagravžnimi puškami.

Za tacticool ( v kufru na strelski položaj odpokaš in spraviš nazaj v kufer res ni potrebe po vojaški tacticoolnosti to je stvar estetike)flinto ne bil dal toliko poleg tega za 3000Eur se dobijo nove res vrhunske športne puške nekatere celo unikatne v katerem koli kalibru z match cevmi poljubnih dolžin ,rabljene pa za pol cene ,tako da me vedno preseneča cena praktično serijskih pušk TRG,SSG, AIAW etc. seveda se ,da z vsako tako puško doseč vrhunske rezultate .In se strinjam kepplerji UIT imajo res nagravžna alu kopita

Kot je mato reku si lahko sam sestaviš vrhunski paket za precej manj denarja ,če se zadovoljiš z serijskim sistemom + novo cev in novo kopito si verjetno za pod 1500Eur dobil v roke super natančno flinto ki je z lahkoto kos tem TRG,SSG,AIAW etc,če se malce izprsiš pa se da za 3000 eur sestavit čist unikatno flinto iz samih vrhunskih komponent seveda pa ni zgorne meje temu .

To najbolje vejo jagri kako že gre 2 srnici garavirana + 3000Eur še en prašiček na jasi 5000Eur pa še dva ptička + eno drevo in kopito iz korenine pa si hitro pri 30.000Eur a zato ta flinta nič bolj ne poka plačal si pač estetiko.Pri vojaških puškah temu rečemo Tacticool ne vem kako bi se temu reklo pri jagrskih

Citat:Saj veš kdor nima sam vsebine da več na embalažo...
Teh je očitno veliko saj včasih na tekmah dobiš občutek ,da si na maškeradi in da si res en čudak ker nimaš vsaj kamuflažnega klobuka če že ne kaj več. tu sem verjetno malce zloben a tako zgleda to na naši sceni
Odgovori
#14
"mr.T" Napisal:"... UIT imajo res nagravžna alu kopita ..."
Alu kopita niso modna muha, ampak imajo boljše karakteristike od lesa. V športno strelskem svetu, se uspešno uporabljajo na zračnih, MK in VK puškah. Že po zunanjosti se lahko vidi, da gre za športno orožje in ne za lovsko ali pa vojaško. S tem orožjem, se razvija tudi športna oprema za tekmovalce. Tukaj mislim predvsem na oblačila, ki izgledajo nekam čudno, dokler se sam ne prepričaš, čemu so sploh namenjena. Ko pa tudi to opremo osvojiš, ne moreš več brez nje in se vsaj počutiš ( če že ne drugo ) športnik. Moje razmišljanje gre v smeri, da naj bo poleg športnega in tistega orožja, ki se uporablja za šport, tudi ( dovoljena ) športna oprema. Lovci, vojska in policija, pa tako ali tako imajo svoje uniforme, ki jih lahko ( morajo ) uporabljati, na svojih srečanjih.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#15
Citat:Teh je očitno veliko saj včasih na tekmah dobiš občutek ,da si na maškeradi in da si res en čudak ker nimaš vsaj kamuflažnega klobuka če že ne kaj več. tu sem verjetno malce zloben a tako zgleda to na naši sceni

No pa si le izdavil kaj je tvoj problem, če imaš občutek da si čudak bo verjetno zato ker si [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] in ne rabiš sedaj nas vseh posiljevati s svojim občutkom za modo in kako naj bi bili oblečeni, da se boš ti počutil manj čudno.

Kolikor sem uspel videt strelce po tekmah smo več al manj vsi povsem comfy v tem v čimer prilezemo na tekmo (včas smo pol mal rdeči v fris, ker narobe ocenimo sončni veter ampak zaenkrat še ni bilo hujšega [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] )...
Odgovori
#16
Ai ima tudi osnovni aluminijast blok in na to potem pritrjene plastične panele. Še vedno pa mislim, da ima les neko privlačnost (klasika pač) pa čeprav je inferioren umetnim materialom.

Ampak back on topic, kakor vem je volvo2 imel .300wm pa ga vprašaj kaj in kako, za moje pojme (glede na število tekem) je malce prehuda zadeva. Morda pa se bo število tekem nad 500m povečalo potem bo pa tudi kakšen močnejši postal realna opcija.
Odgovori
#17
volvo2 kje si ? [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_evil.gif[/img]
Odgovori
#18
Tukaj,
Sem prej prodal kot so se začele tekme na dolge razdalje.
Tako da žal nimam izkušenj.
Odgovori
#19
Slabosti,poleg odsuna,cene streliva ali reloada zelo kratka življenska doba cevi odvisno od kvalitete cevi in teže krogel ki jih loadaš od 1000-2000 strelov

Zgoraj navedeno so samo domneve mr.T-ja. Cev zdrži sigurno 3.000+ strelov.
Se na mojem Remingtonu 700 police po 1.200 strelih na natančnosti na 100 m ni poznala kakšna obraba.
Odsun rešiš z plinsko zavoro,ki ga zmanjša na raven 308win.
Je pa res da gre v 308win cca 42gr smodnika v 300 win mag pa cca 72gr.Odvisno od polnitve.
Odgovori
#20
Cev SSG04 naj bi zdržala tam 10.000 kom. Odsuna SSG04, ki sem ga sprobal in je imel bremzo skoraj ni bilo [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]) Kok bo držala informacija gled št. šusov ne vem [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)