Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mossberg 590A1 ali Remington Model 870
#1
Zanimajo me izkušnje (dejstva, problemi, dobre - slabe izkušnje, mnenja, ...) lastnikov oziroma uporabnikov omenjenih modelov pump pri nas. Prosil bi res za lastne izkušnje in mnenja (internet, forumi, literatura, sveznalice, ... sem že obdelal [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img] ). Zanimajo me tudi mnenja oziroma izkušnje z merki pri teh modelih (praktičnost, uporabnost, potreba, nesmiselnost, ...) oziroma pri pumpah na splošno. Vse info so dobrodošle, hvala in LP.
Odgovori
#2
590 Mariner lahko prideš preizkusiti.
Lep pozdrav

SD DumDum
Odgovori
#3
Super, hvala, se slišimo... [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img]
Odgovori
#4
Štiri bistvene razlike so, ki se jih trenutno spomnim.

Prva najbol pomemna (vsaj meni) je pogled po cevi pri merjenju. Sliši se čudno ampak je res razlika... Ko naslonim ličnico na kopito pri mossbergu imam pogled čisto vzporedno po cevi do merka, med tem ko pri remingtonu ne. Govorim za "bed sights", ker z drugimi še nisem probal...torej samo bunkica na koncu cevi. S svojim mosbergom sem na 80m zlahka zadel idpa silhueto, med tem, ko z remingtonom nisem niti mogel normalno nameriti. Lahko pa da je to odvisno od oblike strelčeve glave...ampak dvomim. Probaj obe in mislim, da ti bo takoj jasno o čem govorim... Sicer pa se da verjetno kupit tudi različna kopita...

Druga stvar je rampa, ki se pri mosbergu skrije pod zaklep in je tako puško precej lažje in hireje polniti. Pri remingtonu pa moraš z vsakim metkom odrivat rampo.

Tretja je položaj varovalke. Pri mosbergu je zgoraj na receiverju in jo prekljapljaš s palcem. Tako je puška primerna tudi za levičarje. Poleg tega lahko položaj varovalke preveriš med merjenjem in tako puške ni potrebno obračati... Pri remingtonu je položaj varovalke za branikom petelina in jo prekljapljaš s kazalcem...s katerim potem tudi streljaš. Meni osebno je prekljapljanje varovalke s palcem bol všeč...je pa definitivno hitrejše. Pride prav pri športnem streljanju.

Četrta je pa cena, ki je pri mosbergu nižja!!

Sem pa imel nekaj problemov s svojim mossbergom. Kar naenkrat je bilo ležišče malo pretesno za naboje in so se začeli zatikat, kar je puškar za 20 EUR zrihtal. Poišči pod "orožje"...

Sam bi ti svetoval mossberga zaradih zgornjih štirih plusov, ki sem ti jih opisal... Za test 590 marineer lahko tudi mene kontaktiraš...
Odgovori
#5
Če slučajno želiš preizkusit pumpo Benelli Nova, pa lahko kontaktiraš mene na ZS ali mail robert91922@gmail.com.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#6
Hvala vsem za odgovore in ponudbe [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img]

LP, Dušan
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)