Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3D tiskanje - nekaj mojih projektov
#41
V ameriki je bilo veliko debate o tem, ko so uspešno natisnili "lower receiver" za AR15, ki je v ameriki edini kos, da ni v prosti prodaji. (verjetno večina zveznih držav). Ostale kose kot so cev, upper receiver, prožilec, zaklep itd.... prosto kupili v trgovini in zadevo sestavili. Revolucijo 3D printanja prinaša SLS tehnologija (Selective Laser Sintering), ki brez problema printa iz jekla ali celo iz titana in ne potrebuje tako imonavega "material support-a". V praksi to pomeni, da so izdelki lahko zelo kompleksne oblike, ki jih z vlivanjem, rezkanjem, struženjem težko naredimo. Zaenkrat so te tiskalniki zelo dragi in niso dostopni hobby DIY intuzijastom. Glede na to, da je že nekaj patentov SLS tehnologije poteklo verjamem, da se bodo te tiskalniki v naslednjih nekaj letih pocenili na ceno manjšega CNC rezkarja pod 10K EUR, kar pa bo dostopno za marsikateri S.P. in tudi kakšnega DIY mojstra z debelo denarnico.
V spodnjem videu, ki star ene 2 leti je pokazano kako so natisnili pištolo 1911 samo vzmeti so vstavili ostalo pa vse sprintali, tudi cev. 

SLS tehnologija video: https://youtu.be/cRE-PzI6uZA


1911 natisnjena pištola: https://youtu.be/u7ZYKMBDm4M
Odgovori
#42
Kot rečeno sama provokacija veliko debate za bore malo substance ,tale 1911 je narejen na mašini za muchos deneros .
Kot si omenil gre pri amerih za predvsem za kretenski koncept registracije orožje kjer je lower del orozja , upper pa lahko kupiš v maksimarketu prosto .

Vseno so cenejši in boljši kosi ki so narejeji iz kovanih ali litih 80% lowerjev  . Prav tako se kose ,da boljše izdelat z uporabo CNC rezkalnikov kot printerjev . 

Poblem teh neumnih idej je da bodo enkrat zahtevali in dosegli , da se v programje teh printerjev tako kot pri  fotokopircih (zaradi kopiranja denarja) vgradi blokade za dele orožja čeprav so ti deli orožja čista bedarija. Regulacija pa se bo vrjetno zrcalila v končnih cenah 3d printerjev in po možnosti celo filamentov ,ki bi bili najbolj vjretno uporabljeni.

Moje mnenje, vsako tak 3D print orožje orožje pljuva v skledo 3D print scene in samo vabi regulacijo in omejitve ter na koncu vsega višje cene za vse. Pa še čisto legitimnih plastičnih dodatkov orožju na koncu ne bo možno izdelovati ker bodo pod kako blokado.

* 'domača' proizvodnja orožja že zdaj povsod po EU in pri nas kazniva vseno ali gre za kovaški ali 3D print izdelek
* kdo pa pravi da je nujna risana cev.
Odgovori
#43
[quote pid='108287' dateline='1448876601']
 Poblem teh neumnih idej je da bodo enkrat zahtevali in dosegli , da se v programje teh printerjev tako kot pri  fotokopircih (zaradi kopiranja denarja) vgradi blokade za dele orožja čeprav so ti deli orožja čista bedarija. Regulacija pa se bo vrjetno zrcalila v končnih cenah 3d printerjev in po možnosti celo filamentov ,ki bi bili najbolj vjretno uporabljeni.

[/quote]

V enem od tvojih postov sem že zasledil stavek:


Aware that 3D printers have been used to make viable guns, France has called for an EU ban on software to make them.

Kakšen software za vraga bi pa oni banal. Mogoče bomo moral risat samo še v cloudu, da bojo lahko nadziral kaj se dela. A bo moral CAD program ugotovit, da gre za del orožja ali bo CAM post procesor pogruntal, da gre za recimo boben in ne bo hotu sprintat kosa. Kakšne nebuloze. Kaj pa če boš moral poslati vsak CAD model na upravno enoto, da ti dovolijo narediti print če ne gre za kos orožja. Kot si že omenil je itak kakršna koli izdelava že sedaj prepovedana. Zakaj taka panika?
Odgovori
#44
Brez skrbi že navadni fotokopirci in printerji imajo varovalke. ki v nekateri primerih sprožijo celo  uničenje hardwera ne samo softwer blokado v koliko prepozna fotokopiranje denarja. Ne bi se pa čudil, če te kompjuter še prijavi na Policijo medtem, ko poizkušaš.
Odgovori
#45
Lep pozdrav vsem.

Včeraj sem uspešno sprintal trening naboje (safe ammo) 9x19mm. Na mestu kjer bi morala biti netilka je luknja, ki je zalita z vročim lepilom (cvetličarskim lepilom). Vroče lepilo je kot guma, da absorbira udarec igle.

Preizkušeno v CZ75 sp-01 in sig sauer p226 in delujejo odlično.

[Image: img0151.jpg]
[Image: img0152.jpg]
[Image: img0153.jpg]
[Image: img0154.jpg]
Odgovori
#46
(28-01-2016, 16:13)strozl Napisal: Lep pozdrav vsem.

Včeraj sem uspešno sprintal trening naboje (safe ammo) 9x19mm. Na mestu kjer bi morala biti netilka je luknja, ki je zalita z vročim lepilom (cvetličarskim lepilom). Vroče lepilo je kot guma, da absorbira udarec igle.

Preizkušeno v CZ75 sp-01 in sig sauer p226 in delujejo odlično.

[Image: img0151.jpg]
[Image: img0152.jpg]
[Image: img0153.jpg]
[Image: img0154.jpg]

o ti terorist ti  Mrgreen
Odgovori
#47
Pismo mamba si me prehitu :)
Odgovori
#48
Pozdrav.

Ravno se ukvarjam in gruntam kako bi naredil snapcapse iz porabljenih tulcev 12/70, pa sem naletel na to temo. Je kdo že preizkusil kako se obnese naprintana zadeva v pumpi?
Odgovori
#49
Zakaj pa bi sploh imel centerfire snapcapse?
Odgovori
#50
Zarad igle :/ ... Po mojem jih imamo vsi. Ti ne?!? Think

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#51
In kaj je z iglo, bobi?
Odgovori
#52
Tudi mene zanima. Kot vem, igla pri centralnem vžigu kresne v prazno, če v ležišču ni naboja. Druga stvar pa je robni vžig... Whistle
Odgovori
#53
Bom ugibal -> vibracije ob ponavljajočih se udarcih "v prazno" Shrug ...
Da ne izpade čudno matejo, te vprašam še enkrat. Snapcapsov ti nimaš/ne uporabljaš?!

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#54
Vse tanove pištole imajo takšno iglo da lahko udarja v prazno neomejeno, edino vzmet igle trpi.... Tudi jaz nikoli ne uporabljam snapcapsov.....
Odgovori
#55
(15-03-2016, 19:45)bobi Napisal: Bom ugibal -> vibracije ob ponavljajočih se udarcih "v prazno" Shrug ...
Da ne izpade čudno matejo, te vprašam še enkrat. Snapcapsov ti nimaš/ne uporabljaš?!

Ajd!

Problem dryfiringa se pojavi pri rimfire orožju. Mehanizmi s centralnim vžigom ne puščajo posledic na igli/mehanizmu.
Ne, snapcapsov ne uporabljam. Na suho prožim vsak dan.

Ajd!
Odgovori
#56
...tudi za treninge menjave nabojnikov ne?! Mrgreen (tole je za NooBa)
Drgač pa nisem vedu, se pardoniram NooBi Bow , sploh, ker bi matejo kmalu prepričeval v oldtajmerske vraže :clay: .


Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#57
(15-03-2016, 19:53)matejo Napisal:
(15-03-2016, 19:45)bobi Napisal: Bom ugibal -> vibracije ob ponavljajočih se udarcih "v prazno" Shrug ...
Da ne izpade čudno matejo, te vprašam še enkrat. Snapcapsov ti nimaš/ne uporabljaš?!

Ajd!

Problem dryfiringa se pojavi pri rimfire orožju. Mehanizmi s centralnim vžigom ne puščajo posledic na igli/mehanizmu.
Ne, snapcapsov ne uporabljam. Na suho prožim vsak dan.

Ajd!

Sori, ampak, če jih jaz ne bi ravno "po nosu" dobil od NooBa in, če bi se midva prijateljsko poznala , bi napisal nekaj za humor. Tko pa ne bom, ker ne bi bilo lepo od mene in bi jaz izpadu, kot Mujo, ki doma prtisne okrog kepe malog Mujkića, ker je ugotovil, da ima sosed večjo batino Dumb ...


Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#58
(15-03-2016, 20:03)bobi Napisal: Sori, ampak, če jih jaz ne bi ravno "po nosu" dobil od NooBa in, če bi se midva prijateljsko poznala , bi napisal nekaj za humor. Tko pa ne bom, ker ne bi bilo lepo od mene in bi jaz izpadu, kot Mujo, ki doma prtisne okrog kepe malog Mujkića, ker je ugotovil, da ima sosed večjo batino Dumb ...


Ajd!

Napiši napiši, humor nikoli še škodi ;)
Odgovori
#59
Zanimive zadeve Trzinc! Mam tudi jaz kar nekaj idej se bova mogla slišat ;)
Odgovori
#60
Matejo: Mislim, da se je bobi ugriznil v jezik pri izjavi glede "proženja na suho". Ta reč ima lahko tudi drugačen pomen. Whistle
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)