Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M48
#41
Po mojem je en od čarov tudi streljati na tarčo R50 (črno območje 20 cm) s puško, ki je zmožna narediti na 100 metrov 3 zadetke v krogu 15 cm (pobrano iz pravila službe za M48 letnik 1961) z naboji starimi 40 let. Bolj kot tekmovanje je to srečelov.

https://www.scribd.com/doc/260300663/Pra...blonom-m60
lp Melly
Odgovori
#42

Potem je imel strelec iz hrvaške veliko sreče, ko je pri nas z takšno puško na tej tarči ustrelil 99/100 (samo 1x9).
Odgovori
#43
Srečo, da je dobil odlično puško in seveda znanje, če bi pa dobil tako, ki grupira 15 cm na 100 metrov, mu pa zanje ne bi veliko pomagalo, kar se je lepo videlo na tekmi včeraj, ko so menjali par pušk.
Zato so to bolj kot ne strelske vaje in s tem ni nič narobe.

Po tekmi sem prvič streljal z optiko 16x in 308 win Marlin X7VH puško, 5 strelna grupa 2cm na 100m ... tukaj je pa bila puška veliko boljša od strelca, ki mu manjka kilometrina...
lp Melly
Odgovori
#44
Tudi jaz poznam strelce, ki konstantno delajo čez 80 krogov s  temi krepeli, pa se nič ne zgovarjajo na slabe puške, veter, premajhne tarče,slabe sodnike, zanič organizacijo, prismojen pasulj, zanič municijo in še 100 drugih stvari, ki nas motijo, da ne naredimo rezultata, kot bi ga po naših predvidevanjih morali doseči. Tekma je pač organizirana kot je, pogoji naj bi bili za vse enaki, potem pa je odvisno vse od tistega, ki pritiska na sprožilec. Zato vse pohvale SV kot organizatorju, da nam to omogoča in seveda strelcem ki dosegajo vsaj za moje pojme odlične rezultate za tako kategorijo orožja.      božo
Odgovori
#45
...končno je nekdo razumel temo in smisel tekmovanja
(še enkrat čestitke 2x za včeraj in trud v preteklih mesecih)
lphrib48
Odgovori
#46
bozosemrov  Clap
Odgovori
#47
Gre seveda tudi za srečelov,sam sem dobil odlično puško in v preizkusnih pet sem štiri poslal v 4,5 cm krog( en mi je ušel),samo, je bila grupa žal 14 cm od centra.Sicer gre pa predvsem za druženje starih soldatov ,veliko pa je tudi gasilcev.Nismo pa to kakšni zagreti strelci,ki bi se pregriznili za rezultat,po moje jih polovica nebi prišla,če bi deževalo.

LP Srečo
Odgovori
#48
Rezultati za Maribor, Apače 1.4. 2017 
Tekmovanje je lepo potekalo in imeli smo čudovito vreme. Udeležba 252 strelcev. Tudi naše društvo SD Veteran Maribor je doživelo nekaj neprijetnosti, meni osebno so spregledali eno 9 tko, mojemu soborcu pa so odšteli 10 tko, ker je ime 11 strelov v tarči. Tako je lepo kaznovan pa nič kriv.
       Čudovito druženje in hvala vsem organizatorjem za trud.


Priponke
.pdf   rezultati posamezniki.pdf 1.4. 2017 posamezno.pdf (Velikost: 253,36 KB / Prenosi: 375)
.pdf   rezultati ekipa.pdf 1.4. 2017 m 48 ekipno.pdf (Velikost: 95,82 KB / Prenosi: 302)
Streljati že znaš, poskusi še zadeti . Ruger GP- 100 6", Hammerli X-Esse Sport , STI- Spartan , ZKR- 551, CZ-Sport-2. 
Odgovori
#49
...super EVO še KRANJ,
pa smo kompletni

lphrib48
Odgovori
#50
evo POSTOJNA in Novo mesto, še KR
lphrib
Odgovori
#51
?kje so rezultati za KR območje
lphrib48

(to pa traja...)
Odgovori
#52
Seznanjanje z puško M48-brifing je bil zelo zanimiv za območje Kranj 8.4. Drugi del ekip okrog 50 je pristopilo k mizi kjer sta razložila dva vojaka, kar sta pač razložila, podpis na kartonu ni bil potreben , če kdo hoče naj sam podpiše! Vse lepo in prav, ampak zakaj smo čakali več kod eno uro na to po prijavi, ki je bila obvezna za drugi del ekip ob 10h? Res je da smo potem še čakali na ostali del -streljanje, tako da nas je večina bila #fraj# še dve ure! Tako da me ne preseneča čakanje na rezultat ekip za območje Kranj.
Kdor čaka dočaka, če pa sodeluješ od začetka pa nisi več presenečen nad ničemer, samo to je malo narobe, ker vsako leto pričakuješ izboljšanje po delcih, ampak tudi to je čar vsega tega. Kakor  so rekli v #okupatorski# JNA (žuri da čekaš, čekaj da žuriš ).

lp
Odgovori
#53
...evo konec tudi KR rezultati
lphrib48
Odgovori
#54
https://www.google.si/maps/dir/Maribor/4...!1m0?hl=sl

Ta pot "okoli riti v zep" je prava pot do strelisca pri Radni, kjer bo 2. kolo za vzhod?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#55
Ne slaba gozdna cesta je na sredi pred prvima 180 ovinkoma se pravi ostro gor v klanec desno po blagem levem dolgem ovinku.
Odgovori
#56
...cesta je NOVA asfaltna , čez ves hujši klanec,
lphrib48

cca 700m od "Jutranjke", po lepem asfaltu v klanec...
Odgovori
#57
Dobro, bomo videli..

Hvala.
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#58
...evo Novo mesto,

znani so vsi finalisti, lphrib48
Odgovori
#59
Podelitev tekmovanja prvega nivoja, v vojašnici Murska Sobota ob dnevu odprtih vrat:
[Image: 01.jpg]
[Image: 03.jpg]
[Image: 04.jpg]
Svečano, kapo dol!
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)