Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pofarbane krogle-pomoć
#1
Pozdravljeni. Tudi na Hrvaškoj punimo metke. Može pomoć? Sam sam napravio krogle z modle RCBS RN TG in su me izašle okoli 130 gr (topio sam olovo na temperaturi od 250 *C) Sve sam krogle pofarbao powder coating farbom in kalibrirao na preši 0.356. Imam Lube matic RCBS. Koristio sam barut VV N 330 in nisam zadovoljen preciznom na 25 m. Ima kdo kakav prijedlog? Malo je zeznuta dužina metka jer je krogla duga SWC oblik i ne stane puno baruta.

Pištola je moja CZ 75 TS in iz tega pucam.
Odgovori
#2
Excuse me ..but .. you lube bullets that are coated..  Does the manual tell you to do so??
I use coated bullets and have never lubed them...
Give it a try.

Otherwise.. we sell Los bullets Copper plated and can send them to you too.

https://www.cesar-shop.com/cat/reloading...-and-cases

Bok 
Henrie Cesar Shop
Cesar Shop d.o.o.
Zaloška cesta 159
1000 Ljubljana
SLOVENIJA

01/540 0602
shop@cesar-shop.com
Pon-Pet / 11:00 - 16:30
Odgovori
#3
(26-09-2017, 21:23)Vjercek Napisal: Pozdravljeni. Tudi na Hrvaškoj punimo metke. Može pomoć? Sam sam napravio krogle z modle RCBS RN TG in su me izašle okoli 130 gr (topio sam olovo na temperaturi od 250 *C) Sve sam krogle pofarbao powder coating farbom in kalibrirao na preši 0.356. Imam Lube matic RCBS. Koristio sam barut VV N 330 in nisam zadovoljen preciznom na 25 m. Ima kdo kakav prijedlog? Malo je zeznuta dužina metka jer je krogla duga SWC oblik i ne stane puno baruta.

Pištola je moja CZ 75 TS in iz tega pucam.

Kalibriraj na .357.
Preveri koliko je kaliber krogle ko razstaviš naboj.
Veliko ljudi preveč krimpa in so krogle ko razdreš naboj celo .353 ali .354
Odgovori
#4
(27-09-2017, 10:40)MiHec Napisal:
(26-09-2017, 21:23)Vjercek Napisal: Pozdravljeni. Tudi na Hrvaškoj punimo metke. Može pomoć? Sam sam napravio krogle z modle RCBS RN TG in su me izašle okoli 130 gr (topio sam olovo na temperaturi od 250 *C) Sve sam krogle pofarbao powder coating farbom in kalibrirao na preši 0.356. Imam Lube matic RCBS. Koristio sam barut VV N 330 in nisam zadovoljen preciznom na 25 m. Ima kdo kakav prijedlog? Malo je zeznuta dužina metka jer je krogla duga SWC oblik i ne stane puno baruta.

Pištola je moja CZ 75 TS in iz tega pucam.

Kalibriraj na .357.
Preveri koliko je kaliber krogle ko razstaviš naboj.
Veliko ljudi preveč krimpa in so krogle ko razdreš naboj celo .353 ali .354

Krimpam metke toliko da ne oštetim zrno. U ovom slučaju na oko 0.380 ". Inače kad napravim metak obavezno ga rastavim da vidim da li je oštećeno zrno. Neznam sam riješiti ovaj problem.
Odgovori
#5
Nehaj se zajebavati in kupi krogle pri firmi LOS
Odgovori
#6
Prva stvar je prava litina, koja je dovoljno tvrda za brzine u kalibru za koji praviš kugle. U generalnom trebaš za standardne pištoljske kalibre od 5-6% antimona i 2-5% kositra, obično olovo je premeko, dobro samo za crni barut. Kad to imaš riješeno, onda trebaš za maksimalnu preciznost, da izmjeriš tačan kalibar tvoje cijevi. Najbolje da nabaviš namjensku cerosafe litinu, koja se ulije u cijev i onda se izbije i izmjeri promjer tog čepa. Kad znaš koliko je tačan kalibar tvoje cijevi, onda tome prilagodiš kalibraciju, koju vršiš poslije farbanja. Kad te dvije stvari imaš uredjene, onda tek počneš experimentiranjem raznim kombinacijama baruta i kapisla i dužine metka, kako bi dobio najbolju preciznost iz tvog pištolja.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)