Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] o pregledih doma
#21
Ja ... lokalni policist ima pravico obiskati prosilca za orožno listino, saj pristojna postaja policije mora dati soglasje.
(Zanesljivost - okoliščine, v katerih živi, kažejo, da ni primeren za posedovanje orožja)

K meni niso prišli. Prej se najavijo in jih lahko zaprosiš, da naj pridejo v civilu. To sem slišal iz zelo zanesljivega vira.
Saj so lahko okoliščine, ker ne želiš, da sosedje in mogoče celo sorodniki, vedo, da imaš orožje.
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#22
Očitno niste razumeli mojega »reply-a«… Ne vem zakaj, si nekateri tako, narobe in neumno razlagate zakone, da je to ne-normalno.

ZANESLJIVOST --- > PP preverja z pregledom kazenskih evidenc, prijav(vse preko računalnika), če je oseba storila kaznivo dejanje, prijave na ta naslov zaradi nasilja,…

Ne pa, da se policist oglasi pri vas doma, in na »oko« oceni, če je oseba zanesljiva… Sploh si ne morem predstavljati tega postopka, niti njegovega kriterija ocenjevanja zanesljivosti… npr: Kaj če ni nobenega doma?,… Grdo pogledate svojo ženo v policistovi pristnosti?... Kako ugotoviti, če je nekdo alkoholik(90% se to ne da odkriti),... on na podlagi tega lahko sklepa, da obstaja nasilje v družini, zloraba alkohola,???

Preberite si: 36. Člen: Nedotakljivost stanovanja(Ustava RS)……in Zakon o orožju.

Seveda, ni nič narobe, če mu dovolite v vstop v svoje stanovanje za kratek (takrat ne veljajo zgornji zakoni, ker ste se jih prostovoljno odpovedali --- Isto pri pregledu vozila, brez preiskovalnega naloga)… J

PS: Prosil bi se se tema premakne iz tega »thread-a«
Odgovori
#23
Martin, oprosti, amoak tega tvojega blesavega posta se mi ne da replicirat, ker bi moral replicirat vsak posamezni tvoj stavek v tvojem zapisu.
Odgovori
#24
Spoštovani… Spoštovane… Po takšnih odgovorih posegajo osebe brez argumentov, dokazov, dejstev… Ima samo svoje, z realnostjo skregano mnenje in prepričanje. J
Odgovori
#25
ODGOVOR UPORABNIKA --- > seba20

...hm... k meni so prihajali policisti ob vložitvi vsake vloge za nabavno dovoljenje, kar je postalo zelo nadležno. Zadeve so šle celo tako daleč, da sem klical na inšpektorat na MNZ, povedal svojo zgodbo, od takrat jih ni bilo več :). Policist nima kaj hodit k Vam domov kaj šele povpraševat okrog sosedov in razlagat, da boste nabavili orožje. Navedeno je potrdil tudi inšpektor.

lp


PS: Admin, je spregledal ta replay, prenesti.
Odgovori
#26
(13-02-2020, 10:37)maus Napisal: K meni niso prišli. Prej se najavijo in jih lahko zaprosiš, da naj pridejo v civilu. To sem slišal iz zelo zanesljivega vira.
Saj so lahko okoliščine, ker ne želiš, da sosedje in mogoče celo sorodniki, vedo, da imaš orožje.
To, da te policisti doma obiščejo, vsekakor ne more biti signal za sosede, da imaš orožje doma :) Prej bi sosedje pomislili, da se ukvarjaš s kriminalom.
Odgovori
#27
Kar vi tule naštevate kot upravičene razloge za obisk bolj spominja na izgovore zakaj vas lahko nabašejo od zadaj. Da bodo videli alkoholizem itd...
Videt je da vam bolj paše da vas od zadaj in da se posmehujejo vašim državljanskim pravicam tako kot se vi posmehujete vardam kaj se imajo za sprehajat v maskirni obleki in pladtičnih imitacijah...
Odgovori
#28
Meni osebno je pa ljubše, če policaji ne vedo točno kje imam orožje. Imajo preveč starih znancev. Onih iz črne kronike.
Odgovori
#29
K meni je prišel, v civilu. Me ni bilo doma. Moja mu je dala cifro, pa me je poklical. V dveh minutah sva bila fertik. Razložil je da je obisk pač stalna praksa pred izdajo dovoljenja. Namen obiska je pa pač da mau vidi okoliščine, v katerih prosilec živi, in da mau razloži kar se hrambe tiče, ter če je še kako vprašanje ali nejasnost, da proba odgovorit. Vglavnem, nič posebnega. Je pa odvisno od kraja do kraja, ne pridejo vsepovsod k vsem.
Odgovori
#30
(13-02-2020, 16:23)el_diablo Napisal: K meni je prišel, v civilu. Me ni bilo doma. Moja mu je dala cifro, pa me je poklical. V dveh minutah sva bila fertik. Razložil je da je obisk pač stalna praksa pred izdajo dovoljenja. Namen obiska je pa pač da mau vidi okoliščine, v katerih prosilec živi, in da mau razloži kar se hrambe tiče, ter če je še kako vprašanje ali nejasnost, da proba odgovorit. Vglavnem, nič posebnega. Je pa odvisno od kraja do kraja, ne pridejo vsepovsod k vsem.
V kolikem času je bil pa pri ženi fertik ? Dumb Brez zamere, mal heca mora bit.
Odgovori
#31
(12-02-2020, 15:26)rtx Napisal: @nono : Kočevje

@deadbeef : mogoče je bilo včasih drugače, glede na to, da imaš cel kup glockov bi rekel, da nisi ravno včeraj dobil nabavnega dovoljenja ;)
No ja v Kočevju (okolici )  je dosti "avtohtonih" prebivalcev z orožjem, ki so ga pridobili mimo UE, pa mogoče zaradi tega imajo policaji še extra preverke
Think Just joke :)
Vem, da pišem neumnosti, ampak grebem se za čin polkovnika  Angel
Odgovori
#32
(13-02-2020, 11:05)Martin1 Napisal: Očitno niste razumeli mojega »reply-a«… Ne vem zakaj, si nekateri tako, narobe in neumno razlagate zakone, da je to ne-normalno.

ZANESLJIVOST --- > PP preverja z pregledom kazenskih evidenc, prijav(vse preko računalnika), če je oseba storila kaznivo dejanje, prijave na ta naslov zaradi nasilja,…

Ne pa, da se policist oglasi pri vas doma, in na »oko« oceni, če je oseba zanesljiva… Sploh si ne morem predstavljati tega postopka, niti njegovega kriterija ocenjevanja zanesljivosti… npr: Kaj če ni nobenega doma?,… Grdo pogledate svojo ženo v policistovi pristnosti?... Kako ugotoviti, če je nekdo alkoholik(90% se to ne da odkriti),... on na podlagi tega lahko sklepa, da obstaja nasilje v družini, zloraba alkohola,???

Preberite si: 36. Člen: Nedotakljivost stanovanja(Ustava RS)……in Zakon o orožju.

Seveda, ni nič narobe, če mu dovolite v vstop v svoje stanovanje za kratek (takrat ne veljajo zgornji zakoni, ker ste se jih prostovoljno odpovedali --- Isto pri pregledu vozila, brez preiskovalnega naloga)… J

PS: Prosil bi se se tema premakne iz tega »thread-a«
OK, si bom vzel čas in ti repliciral, izključno zaradi tega, da nebi kakšen uporabnik foruma tvoj post, ki ne pije vode, vzel kot svetega in bil posledično napačno informiran o tem.

Grema po vrsti.

Policija v kazenskih evidencah ne preverja zanesljivosti, ampak varnostne zadržke (nekaznovanost itd) (če odštejemo 1. alinejo 2. odstavka 16. člena)
V kazenskih evidencah nikjer ne piše, če je prosilec odvisen od alkohola in mamil ali če živi v okoliščinah, ki kažejo, da ni primeren za posedovanje orožja.
To pomeni, da mora policija narediti oboje... preveriti evidence in opraviti preverbo, ker iz evidenc ni vsega razvidnega.
Če se motim, me prosim popravi.
Oz me poduči, kjer v kazenskih evidencah piše, da ga prosilec rad cukne, brizgne ali snifne, oz. v kakšnih zivljenskih okoliščinah živi...

Kaj, če nobenega ni doma? Jah pač pride drugič, te mogoče pokliče po telefonu in se zmenita za kavo itd... saj policist ne grize in ni noben bab-bav. Kako ugotoviti, če je nekdo alkoholik? Verjetno samo po jetrnih testih..nevem....in policist tudi nebo ugotavljal in te označeval za alkoholika, bo pa v primeru, da ugotovi, da vsak dan cele popoldneve sediš v bifeju s pirom v roki, v poročilo zapisal, da pač po mnenju policije nisi najbolj primeren za posedovanje orožja, ker pač na dan spiješ več alkoholnih kot brezalkoholnih pijač.

In ne forsiraj zdaj tega člena iz UStave RS o nedotakljivosti stanovanja. Noben policist, ki pride opraviti takšen razgovor, ti ne bo vdrl v hišo. Niti ne bo silil v hišo. Se lahko komot pred hišo pogovorita, če ti je ljubše.

Ampak, glede na to, da si ti tisti, ki od države želiš dovoljenje za posest orožja in ne obratno, bi bilo logično pričakovati, da se boš normalno in primerno obnašal in ne boš še pred izdajo listine kazal svojega sindroma vsemogočnsti in vsevednosti, ampak boš lepo sodeloval (kar logično izhaja iz tega, da ti državo prosiš za nekaj in ne obratno..in v kolikor bi se neumno obnašal, je neumno tudi za pričakovati, da ti bo država dala takšen privilegij, da lahko poseduješ orožje) K tebi policist ni prišel za to, da bi te drkal v glavo, ampak na kratek razgovor, da se malo pomenita, da ti morda kaj bolj podrobno pojasni in predstavi. Nič tragičnega, pravzaprav je to njihova dolžnost).

Se pa strinjam z uporabnikom Seba20, da je to vsekakor pretirano, da te obiščejo pri vsaki oddani vlogi za nov kos orožja... Dost bi namreč bilo, da se to opravi pri prvi izdaji nabavnega dovoljenja... razen seveda, če obstajajo kakšne nove okoliščine v zvezi s tem, in je pač treba ponovno malo it preverit.  Drugače pa IRSNZ izvaja nadzor izključno nad pravnimi osebami in podjetniki, za posameznike je pristojna policija in ne IRSNZ.
Odgovori
#33
Aja, še to.. Glede na to, da si nekje zaoisal, da si v rezeervni sestavi policije... A pa se ti tdi, da si sploh kompetenten in primeren za to poslanstvo? Glede na tvoje poste in glede na to, da ti ocitno se osnovni principi policijskega dela niso jasni?
Odgovori
#34
Ja vaša gnada, Da gospod višji svetnik, Kakor ukažeste vaša visokost. Lahko ponižno prosim za vaše mnenje...

Tko kot je rekel nekdo zgoraj enim res paše...  In ti eni se potem še norca delajo iz ljudi, ki jim je obnašanje iz zgornjih karikatur tuje in odvratno in so mnenja, da to ne sodi v moderno družbo kamoli pristoji odraslemu človeku.


Verjetno bo že res, da slepcu ne moreš opisat barve in gluhemu zvoka tako pa tudi očitno nevretenčarjem kaj je to vretence.
Odgovori
#35
Lamer, ne strinjam se, da državo prosiš za uslugo. To je naša pravica. Država samo preveri, če si upravičen do te pravice. 
Kaj hitro se "prilizovanje" državnim uslužbencem dopolni in bodo preverjali še politično pripadnost.
Odgovori
#36
Torej kok lahko spijes da si primeren ali neprimeren? Lahko kak link o tem kje je kaj doloceno? Kokokrat na dan lahko v bifeju sedis itd?
Odgovori
#37
A je res tako težko razumet, da policaj ni pristojen za ugotavljanje tvojega stanja in da se s tem strinja celo inšpektor na MNZ... Nekaterih posameznikov res ni možno razumeti pa ne samo na tem področju nasplošno kot da bi si prav želeli lest v težave..
Odgovori
#38
Na teden no verjetno je parkrat na dan it kelnarco pogledat ze znak nezanesljivosti...
Odgovori
#39
Alojz1, oprosti, ampak imeti orozje v sloveniji je privilegij, ki si ga mores pridobiti in ne pravica. V kolikor bi bila pravica, bi v uUstavi pisalo, da ima lahko vsak drzavljan RS lahko orozje...
pa ne mislit, da je slovenija izjema pri tem... V veliki vecini drzav po svetu je tako
Odgovori
#40
(13-02-2020, 18:13)goldi Napisal: A je res tako težko razumet, da policaj ni pristojen za ugotavljanje tvojega stanja in da se s tem strinja celo inšpektor na MNZ... Nekaterih posameznikov res ni možno razumeti pa ne samo na tem področju nasplošno kot da bi si prav želeli lest v težave..
Goldi, a je res tako težko razumet, da varnostne zadrzke in zanesljivost za UE preverja policija... Kaj vse spada pod zanesljivost pa si preberi v ZOro
Kdo potem po tvojem preverja zanesljivost? Če je tvoj odgovor UE, se popolnoma strinjam. Ampak, ker  UE teh podatkov nima, jih pridobi od policije, ki razpolaga z vec podatki a ne?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)