Strelec.si - Slovenski strelski forum

Full Version: Zaostritev EU zakonodaje o orožju
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Davor M, vse je točno tako kot si napisal, samo povej mi ,koliko lastnikov orožja bi šlo na protest z orožjem?
Pri nas ali v Evropi? Pa verjemi da bi dosegli vse če bi bili enotni.
Konec koncev kakšno ljudstvo takšna oblast ali obratno.
Čisto preprosto je treba zadevo razložiti... če kao nismo sposobni biti lastniki orožja naj pozabijo na nas v primeru "sranja" in nas brišejo iz vseh evidenc potencialnih mobilizirancev... čisto lepo domače povedano... če mene ali koga drugega smatrajo da orožja ne morem posedovati ker nisem zanesljiv in moje lastništvo orožja ogroža koga potem pač ne morejo pričakovat da če bo kriza mi bodo pa kar avtomat v roke potisnali... vprašanje ki bi se ga dalo mogoče lotiti tudi z pravnega vidika...
(18-11-2015, 17:09)Waffentreue Napisal: [ -> ]Skratka:

Po predlogu gre vse polavtomatsko orožje, ki izgleda kot vojaško v kategorijo A in je s tem prepovedano.
Orožje iz B 4, ki ima nabojnik za več kot tri naboje se iz kategorije B črta in tako postane prepovedano.
Kaj pa orožje, ki ga ljudstvo že poseduje?
Ko pride tako daleč,da je potreben avtomat,ga rade volje vzameš in braniš svojo družino, voluharji se pa takrat poskrijejo.
(18-11-2015, 17:14)Ales Napisal: [ -> ]
(18-11-2015, 17:09)Waffentreue Napisal: [ -> ]Skratka:

Po predlogu gre vse polavtomatsko orožje, ki izgleda kot vojaško v kategorijo A in je s tem prepovedano.
Orožje iz B 4, ki ima nabojnik za več kot tri naboje se iz kategorije B črta in tako postane prepovedano.
Kaj pa orožje, ki ga ljudstvo že poseduje?

To, da zakon ne more biti retroaktiven ni Britancem prav nič pomagalo.
(18-11-2015, 17:25)Waffentreue Napisal: [ -> ]
(18-11-2015, 17:14)Ales Napisal: [ -> ]
(18-11-2015, 17:09)Waffentreue Napisal: [ -> ]Skratka:

Po predlogu gre vse polavtomatsko orožje, ki izgleda kot vojaško v kategorijo A in je s tem prepovedano.
Orožje iz B 4, ki ima nabojnik za več kot tri naboje se iz kategorije B črta in tako postane prepovedano.
Kaj pa orožje, ki ga ljudstvo že poseduje?

To, da zakon ne more biti retroaktiven ni Britancem prav nič pomagalo.

Je prišla policija in ga pobrala? Eek
(18-11-2015, 17:11)dani_79 Napisal: [ -> ]Čisto preprosto je treba zadevo razložiti... če kao nismo sposobni biti lastniki orožja naj pozabijo na nas v primeru "sranja" in nas brišejo iz vseh evidenc potencialnih mobilizirancev... čisto lepo domače povedano... če mene ali koga drugega smatrajo da orožja ne morem posedovati ker nisem zanesljiv in moje lastništvo orožja ogroža koga potem pač ne morejo pričakovat da če bo kriza mi bodo pa kar avtomat v roke potisnali... vprašanje ki bi se ga dalo mogoče lotiti tudi z pravnega vidika...

Če je razglašena splošna vojaška obveznost in po možnosti še vojno stanje, te nihče ne bo kaj preveč spraševal. V kolikor se nisi že prej umaknil na varno ali izven dosega države, te bodo seznanili z dejstvom, da si mobiliziran in da moraš delati to in to, sicer kasiraš zapor ali direkt pred zid.

Sedaj tako ali tako nimamo več splošne vojaške obveznosti temveč samo evidence o ljudeh, ki so nekoč bili vojaško usposobljeni, zato je zgoraj naveden argument nesmiseln.

(18-11-2015, 17:10)volvo2 Napisal: [ -> ]Davor M, vse je točno tako kot si napisal, samo povej mi ,koliko lastnikov orožja bi šlo na protest z orožjem?
Pri nas ali v Evropi? Pa verjemi da bi dosegli vse če bi bili enotni.
Konec koncev kakšno ljudstvo takšna oblast ali obratno.

Na protest z orožjem? A ste morda nedorasli najstniki ali lastniki orožja, ki bi morali poznati ZORO? Kar naprej, če želite, da vam vso orožje poberejo brez zaostrovanja zakonodaje...
Pozdrav vsem,

Kako je dejansko z to predlagano EU direktivo, koliko članic mora to zadevo sprejeti, da je dejansko veljavna? Ker kolikor vem niso vse države navdušene nad tem predlogom. Mogoče bi morali namesto EU komisiji začeti težiti našim euro poslancem naj v nobenem primeru tega bedastega predloga ne podprejo.

Imam pa kar srečo, sem ravno pričel z pridobivanjem listine in potem zasledim tole...
Fritz,vidiš tu je problem, zakaj bi ti ga pobrali oziroma kako če se zbere 20.000 + protestnikov.
Vsi samo jamrajo po forumih in gostilnah, naredi pa noben nič. In to na vseh področjih.
(18-11-2015, 17:47)volvo2 Napisal: [ -> ]Fritz,vidiš tu je problem, zakaj bi ti ga pobrali oziroma kako če se zbere 20.000 + protestnikov.
Vsi samo jamrajo po forumih in gostilnah, naredi pa noben nič. In to na vseh področjih.

Zelo lepo bi ti ga pobrali, lahko bi prišlo do spopada ali pa bi sodelujoče posneli in potem v naslednjih dneh razorožili enega po enega. Nasploh gre za predlog, ki je ravno tako neumen kot predlog nove EU regulative.

Če se v Sloveniji zbere 20.000+ protestnikov, ti ne rabijo orožja, je že njihova številčnost dovolj močan signal.
Vse kar si napisal zgoraj je megla in strašenje v smislu,(aha ti pa nisi priden in ti bomo vse pobrali) ,kar si pa napisal glede številčnosti se jim pa jebe če jih je 100.000,dokler protestirajo kot do sedaj,.

Poglej si primer poleti,ko je prišlo v Brusselj ali v Strassbourg par tisoč kmetov z traktorji, se je takoj našlo 500 mio eur za kmetijstvo.
Kje je pa naš Zmago? Ali ni on znan zbiratelj orožja? Ali ni obveščen? Ali je vsem čisto vseeno za druge, dokler imajo sami vse krito? Če bi se stranka zavzemala tudi za interese osebne varnosti državljanov, kot npr. šibrovke za obrambo doma v prosti prodaji (Avstrija), bi mu zagotovo namenil glas na prihodnjih volitvah.

Debata poteka tudi na alterju
Sej razumem fritz da si je v današnji reformirani miselnosti težko sploh zamisliti takšno državljansko nepokorščino, mislim sej pa je ljudem že vse postalo normalno..
greš v gozd pa ti država reče koliko gob lahko nabereš kot da so njihove!
Ali pa kupiš fotovoltaične kolektorje pa ti kot v španiji prilimajo davek, ja kaj pa misliš da boš ti imel zastonj energijo, halloo to je naše, sonce pripada državi...
Še malo pa bodo tudi vodo razprodali, in ko boste naslednjič kje na kaki reki lovili kakšno ribo, da si spečete v naravi nekaj boste dobili kazen od Coca-cole, ki bo lastnica reke.

In to in še mnogo tega vam je danes vse normalno, pač tak je ne, takšen je zakon kajneda!

Severna Koreja v barvah! S tem da nobeden "diktator" ni tajno uvajal gmo hrano celotni lastni populaciji, kar pa je, če se Dr. Seralinijeve najdbe potrdi z podobnimi raziskavami, največji genocid v zgodovini.

Ampak razni filantropi in evgeniki zdušno ponavljajo, treba je pripeljati čim več imigrantov in razorožiti domačine... ordo ab chao
(18-11-2015, 18:04)volvo2 Napisal: [ -> ]Vse kar si napisal zgoraj je megla in strašenje v smislu,(aha ti pa nisi priden in ti bomo vse pobrali) ,kar si pa napisal glede številčnosti se jim pa jebe če jih je 100.000,dokler protestirajo kot do sedaj,.

Poglej si primer poleti,ko je prišlo v Brusselj ali v Strassbourg par tisoč kmetov z traktorji, se je takoj našlo 500 mio eur za kmetijstvo.

A ti ločiš med orožjem in traktorjem? Pa recimo ločiš med splošno podporo javnosti kmetom in podporo lastnikom orožja? Lej, zaradi mene pojdi protestirat z orožjem a po mojem mnenju je to neumnost in za tem stojim.

Manj jokcajte in kaj naredite pa vas z veseljem podprem. Vendar nikakor in niti pod razno na kakšnem protestu z orožjem. In v času, ko boste jokcali na forumu, bom sam preventivno dal prekategorizirati mojo M4 iz B7 na B4, ker bo to bolj ziher ukrep kot čakanje strelske srenje, da bo stopila skupaj. Pa tudi to stopanje skupaj bo šlo težko, ker niste sposobni sprejemati kritike in drugačnega razmišljanja, kar pomeni, da se boste s takšno nestrpnostjo že med sabo težko dogovorili.
Fritz ,ne bit užaljen,ker se ne strinjajo vsi z tabo, tako kot jaz nisem ,ker se ti ne strinjaš z mano, ampak kot pravi Davor, vedno bolj nas zategujejo in na koncu nas bodo zategnili.

Pa še mimogrede ,tvoja M4 izgleda kot vojaško orožje,tako da če se ne motim bo ponovem kateegorija A oz, verboten waffen.
(18-11-2015, 19:55)volvo2 Napisal: [ -> ]Fritz ,ne bit užaljen,ker se ne strinjajo vsi z tabo, tako kot jaz nisem ,ker se ti ne strinjaš z mano, ampak kot pravi Davor, vedno bolj nas zategujejo in na koncu nas bodo zategnili.

Ni stvar v nestrinjanju temveč v načinu, kako to počneš. 20000 demonstrantov in nekaj tednov demonstracij je odneslo Janševo vlado, torej se da. Nekaj popolnoma drugega pa je pričakovati, da se bo ob zaradi tukaj obravnavane tematike zbralo toliko ljudi ali strelcev. Lej, morda se motim in mi boste to dokazali.

Kar se tiče protestiranja z orožjem, be my guest, a zame je to neumnost s katero nočem imeti nič in to povem oz. napišem pa če je tebi in drugim to všeč ali ne.

Jp, štirica zagotovo zgleda kot aktualno vojaško orožje ampak nekaj lahko poskusim narediti dokler čakam ali bo nastala kakšna resna iniciativa.
Kolega AB, po izobrazbi pravnik in zelo brihten poba, je ravnokar  zapisal tole:

evo, sedaj pa je definitivno čas za paniko.... Tole kar pripravlja evropska komisija je daleč hujše kot to kar so si zamislili naši inšpektorji...
poleg poenotenja pravil za onesposobljenje orožja, čemur bi lahko še prikimali, so si zamislili prepoved polavtomaskega orožja podobnega orožju ki je v vojaški rabi..beri ak in AR type, če bomo zelo dobro odnesli bomo izgubili le kategorijo b7, z malo smole pa vse polavtomaske puške razen lovskih...
 
kaj se da ukrepati? predlog komisije gre v telesa, potem pa v parlament, kar pomeni da nam preostane le še lobiranje pri eu poslancih in povezovanje na evropski ravni, morda tudi z proiz vajalci orožja, vsaj tisti ki proizvajajo AR klone bodo hudo prizadeti, ker vojski in policiji jih razen SIG in HK itak ne uspejo prodati.....
kolikor gledam po EU so razni klubi razpizdeni in komaj čakajo da pritisnejo na parlamentarce....in zgledajo kar dovzetni za različna povezovanja... je čas za evropsko NRA?
Fritz,jaz nisem napisal da bom  organiziral protest z orožjem,ampak debatiram,kaj pomaga in kaj ne.
 In za kaj je škoda zgubljat čas.
Kako prekategoriziraš iz B7 v B4? Je to sploh možno?

Kar se pa sprememb zakonodaje tiče dvomim, da bo kdo poslušal naše EU poslance ali da bo njihov glas vplival na sprejem ali nesprejem sprememb. Tukaj bodo odločali veliki, tako, kot vedno. Če se bo katera država uprla (kar je povsem možno) ali več le teh mogoče ne bo šlo skozi. Večina jih itak ne bo nikoli razumela, da legalno orožje ne ogroža nikogar, četudi je B7 ...
(18-11-2015, 20:09)Kristian Napisal: [ -> ]... je čas za evropsko NRA?

Zagotovo. Glede na to, da so EU oblastne strukture postale enaka korporativna greznica kot tiste v ZDA, je preboj bistveno verjetnejši z močno in številčno organizacijo.

@ Matej045
Daš orožje puškarju z nabojnikom za 5 nabojev, katerega naj omeji na 2 naboja in podpiše izjavo, da je to orožje sedaj skladno s kategorijo B4. To izjavo priložiš prošnji za prekategorizacijo, ki jo nasloviš na UE. V mojem primeru bo končni namen tega uporaba puške za lov. Vse skupaj so mi povedali na UE Ljubljana, o uspehu ali neuspehu zadeve bom poročal. Projekt je že nekaj časa prisoten a sem se do sedaj obiral s tem. Pa mimogrede, če kaj spremljaš oglase boš zagotovo opazil da so PA verzije 'vojaških' pušk enkrat uvožene kot B7 in drugič kot B4.