Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izbira polavtomatske pištole
#1
Sem novi kar se tiče vsega kar se tiče orožja in streljanja.
Sem v postopku nabave prvega kosa orožja

Nekako se odločam med temi kosi:
WALTHER CCP
http://www.proarmis.si/orozje/kratkocevn...-ccp-black
HS-9 SUBCOMPACT, 9MM LUGER
http://www.proarmis.si/orozje/kratkocevn...-9mm-luger
RUGER LC9S
http://www.proarmis.si/orozje/kratkocevn...r-lc9s-9mm

Izkušenj nimam, nekako sem se bolj odločal in izbiral glede na  videz in ceno. Kar se tiče streljanja imam bolj malo izkušenj(1x s kolegom, pa na tečaju), tako da iz tega vidika ne morem odločit kaj je boljše, zato pa bo vsak predlog dobrodošel.

Ne delam reklame za trgovino, pač tu sem našel te tri, če imam kdo kak bolji predlog, bom tudi vesel.

Predlagali so mi že malokalibrsko pištolo zaradi cene nabojev, toda vseeno hočem da je moj prvi kos "prava pištola".

Prosim za kak nasvet, da se lažje odločim.
Odgovori
#2
"Mora" biti žepna pištolica?
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#3
Match
Odgovori
#4
Po moje ne boš z nobeno zagrešil, če je to vrsta pištole, ki jo iščeš. Ne odklanjaj po defoltu tudi možnosti 22lr, imajo v isti trgovini zelo lepega Colta 1911, ki tudi mene mika glede na ceno same nove pištole in skoraj zastonj streliva, pa sem zelo velik ljubitelj kalibrov nad 9mm.
No, kakor koli, imam namen v svoj arsenal dodati 1 revolver 22lr in 1 pištolo 22lr.
Lp, Dejan
Odgovori
#5
Vsak od nas je šel enkrat skozi takšno raziskovanje, katera pištola je prava...

Kaj menite, ali bi na tem forumu odprli nekakšen Wiki, kjer bi lahko vsak začetnik sistematično našel neke osnovne informacije o tem, kako izbrat svojo prvo pištolo?

Npr., najprej se mora odločit, s kakšnim namenom jo kupuje: za precizno streljanje, za dinamiko, za samoobrambo, za službo, za SHTF situacijo, itd.

Tako kot ni univerzalnega bicikla za vse terene, tudi ni univerzalne pištole. Sam sicer nisem storkovnjak, a zdaj že vidim, da so v igri razni faktorji: Če navedem le en banalen primer: npr. teža in dolžina cevi sicer izboljšata natančnost, a poslabšata prenosljivost. Če torej nekdo kupuje zadevo za nošenje, težek in dolg (=bolj natančen) kos ne bo zelo primerenj zanj.

Zdi se mi torej fino, da bi izkušeni uporabniki naredili tule nekakšen Wiki, kjer bi si človek, ki začenja, lahko nabral prve osnovne informacije. Tako na splošno, ne po posamičnih pištolah. Te se morda lahko navede le kot primer v posameznih kategorijah.

Kaj menite?
Odgovori
#6
(28-06-2016, 15:22)siljo Napisal: Po moje ne boš z nobeno zagrešil, če je to vrsta pištole, ki jo iščeš. Ne odklanjaj po defoltu tudi možnosti 22lr, imajo v isti trgovini zelo lepega Colta 1911, ki tudi mene mika glede na ceno same nove pištole in skoraj zastonj streliva, pa sem zelo velik ljubitelj kalibrov nad 9mm.
No, kakor koli, imam namen v svoj arsenal dodati 1 revolver 22lr in 1 pištolo 22lr.
Lp, Dejan

Kako skoraj zastonj strelivo...mk je dražje od napolnjene devetke ne glih al pa tudi po ceni, ampak glede na to da boš pokuru vse kar boš imel z sabo je...sam na resnem treningu streljam okrog dvesto devetke pa imam vsega dovolj, kako boš pa z mk resno treniral mi pa ni jasno
Glede naboja si se pravilno odloču pri samem izboru pištole pa ne... te pištole so namenjene prikritemu nošenju ne pa nekemu  streljanju na strelišču...pozabi in si kupi pištolo normalne velikosti razen seveda če ti to kar si navedu ni prioriteta.
Odgovori
#7
Z nobeno od predlaganih ne boš kaj prida zadel.
Lani je moj (starejši) znanec kupil PPK 7,65. Seveda sem mu odsvetoval. On pa je James Bonda gledal in trdil, da ne more biti slaba, če jo ima 007. No, ko jo je imel je najprej na 20m streljal. Pa na 10m. Ko pa še na 5m ni nič zadel je pa obupal. Sedaj leži v omari.
Odgovori
#8
Če imaš možnost, preizkusi vse tri, kako ti pašejo v roko in bo morda odločitev lažja.
Odgovori
#9
kot so ze predhodniki povedali je pri vseh treh cev prekratka...sam sem tudi storil pri prvem kosu napako in vzel pistolo z dolzino cevi 3,8" in je na streliscu na 25 metrih zelo slaba...verjetno tudi jaz nisem biser ampak tudi stari macki slabo zadenejo z njo vsekakor raje poglej za kaksno z vsaj 5" cevjo.
Odgovori
#10
(28-06-2016, 15:53)jabolko Napisal:
(28-06-2016, 15:22)siljo Napisal: Po moje ne boš z nobeno zagrešil, če je to vrsta pištole, ki jo iščeš. Ne odklanjaj po defoltu tudi možnosti 22lr, imajo v isti trgovini zelo lepega Colta 1911, ki tudi mene mika glede na ceno same nove pištole in skoraj zastonj streliva, pa sem zelo velik ljubitelj kalibrov nad 9mm.
No, kakor koli, imam namen v svoj arsenal dodati 1 revolver 22lr in 1 pištolo 22lr.
Lp, Dejan

Kako skoraj zastonj strelivo...mk je dražje od napolnjene devetke ne glih al pa tudi po ceni, ampak glede na to da boš pokuru vse kar boš imel z sabo je...sam na resnem treningu streljam okrog dvesto devetke pa imam vsega dovolj, kako boš pa z mk resno treniral mi pa ni jasno

No, za dinamiko res ne vem, če z 22lr lahko resno treniraš, ker jo za enkrat še ne streljam. 

Škatlica .38 sp WC je okoli 15 EUR, škatlica .22lr pa okoli 5 EUR in glede na to, da prvega streljam s S&W 14-3 (6col) in imam namen kupiti S&W 17 (6col) je zadeva zelo primerljiva, ker sta revolverja po obliki, teži, sprožilcu,... tu tu, kar pomeni, da lahko z .22lr postreljam 3x več za isto ceno.

Nekdo, ki ne misli tekmovat in ogromno postreljat, mu bo verjetno naložba v reloading opremo, izpit, OL,..., neracionalna, zato se mi zdi cena .22lr orožja in streliva zelo dober kompromis.
Odgovori
#11
(28-06-2016, 15:41)Bacekjon Napisal: Vsak od nas je šel enkrat skozi takšno raziskovanje, katera pištola je prava...

Kaj menite, ali bi na tem forumu odprli nekakšen Wiki, kjer bi lahko vsak začetnik sistematično našel neke osnovne informacije o tem, kako izbrat svojo prvo pištolo?

Npr., najprej se mora odločit, s kakšnim namenom jo kupuje: za precizno streljanje, za dinamiko, za samoobrambo, za službo, za SHTF situacijo, itd.

Tako kot ni univerzalnega bicikla za vse terene, tudi ni univerzalne pištole. Sam sicer nisem storkovnjak, a zdaj že vidim, da so v igri razni faktorji: Če navedem le en banalen primer: npr. teža in dolžina cevi sicer izboljšata natančnost, a poslabšata prenosljivost. Če torej nekdo kupuje zadevo za nošenje, težek in dolg (=bolj natančen) kos ne bo zelo primerenj zanj.

Zdi se mi torej fino, da bi izkušeni uporabniki naredili tule nekakšen Wiki, kjer bi si človek, ki začenja, lahko nabral prve osnovne informacije. Tako na splošno, ne po posamičnih pištolah. Te se morda lahko navede le kot primer v posameznih kategorijah.

Kaj menite?
Po moje ima vsak drugacne predstave, kaj bi rad oz. kaj mu je vsec. Meni se je zdelo da mora biti prava pistola jeklena in te so se mi zdele nenormalno super. Kasneje sem misljenje spremenil in kupil XD 45.

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#12
Moj nasvet, v tvojem primeru si kupi pištolo s cevjo vsaj 4,5 inc., še bolje 5,24 inc. (npr. Glock 34, XDM 5,25, Walther, itd.) ........ da boš kot začetnik kaj zadel, drugače boš zgubil voljo.
Odgovori
#13
Sem zacetnik, kot ti...torej nasvet zacetnik-zacetniku:
1. Ne kupuj po internetu, ampak pejt v trgovino in primi v roke. 
2. Se prej se pa odloci, kaj bos s tem orozjem pocel. Streljal v gmajni na konzerve ali provizoris tarco, ali treniral precizno, ali sel na izpit za dinamicno (IPSC). Dokler to ne razcistis, ne kupuj nicesar.
3. Ce imas moznost sprobaj se streljati z razlicnimi pistolami.
4. Ponovnompreberi tocko 1 in 2.

Srecno in dobro izbiro!
Odgovori
#14
(28-06-2016, 17:12)siljo Napisal: No, za dinamiko res ne vem, če z 22lr lahko resno treniraš, ker jo za enkrat še ne streljam. 

Škatlica .38 sp WC je okoli 15 EUR, škatlica .22lr pa okoli 5 EUR in glede na to, da prvega streljam s S&W 14-3 (6col) in imam namen kupiti S&W 17 (6col) je zadeva zelo primerljiva, ker sta revolverja po obliki, teži, sprožilcu,... tu tu, kar pomeni, da lahko z .22lr postreljam 3x več za isto ceno.

Nekdo, ki ne misli tekmovat in ogromno postreljat, mu bo verjetno naložba v reloading opremo, izpit, OL,..., neracionalna, zato se mi zdi cena .22lr orožja in streliva zelo dober kompromis.

No tukaj si pa mimo udaril. Za nekoga, ki ne strelja veliko je vseeno kaj strelja, ker pri taki količini nima veze.

Za polnit .38 SPL imaš za 200 eur vse kar rabiš in to govorim o kvalitetni robi, pa si izračunaj sam po koliko strelih se ti obrestuje investicija.

Kugla: 0,6 EUR/kos (jih dobiš tudi za manj)
Netilka: 0,2 EUR/kos
Smodnik: 0,2 EUR/kos (še manj kot 0,2)

Skupaj torej 0,10 EUR/kos oz. 5 EUR za škatlico. To pomeni, da če greš takoj v reloading se ti investicija v opremo povrne po 20 škatlicah! No dodaj še 40 EUR za izpit, kar pomeni 24 škatlic oz. 1200 nabojev. Od tam naprej pa te .38 SPL košta enako oz. ceneje kot .22lr.

No zdaj pa vso to investicijo odbij od cene SW17, ki ga boš kupil in boš hitro ugotovil koliko denarja boš vrgel stran. Pa še vedno boš .38SPL kupoval po 15EUR za škatlico ko boš hotel na tekmo.
Odgovori
#15
Hvala vam za razmišljanje. Vsi nekako pravite da z kratko cevjo slabše zadaneš. Teh nekaj mm ima tak vpliv?

En kolega ima tole:
http://www.proarmis.si/orozje/kratkocevn...-9mm-luger
je dokaj zadovoljen, čeprav je reko da bi raje imel tole:
http://www.proarmis.si/orozje/kratkocevn...-01-shadow
ampak bi moral predolgo čakat ko jo je nabavljal.

Je pa seveda cena tudi večja.

Se pa zavedam, da moram v trgovino, pa tam sprobat. Sem streljal z glockom, pa mi ni bil všeč, saj  z eno roko skoraj nisem segel do varovala. Na spletu samo gledam, da vsaj malo dobim nek občutek.

Noben pa ni reko, nič kje nabavit, kar se tiče cene.
Odgovori
#16
Ce pravis "nic reko", potem ti te lepo idi u Proarmis, so taki fajn pubeci tam in se bos vse zmeno ;-)
Odgovori
#17
mk5795

te pištole in še kaj zraven lahko vse razen Rugerja preiskusiš, če imaš voljo in čas. Sedaj smo samo malo spremenili pogoje: za preiskus moraš imeti nekaj kar resno nakazuje, da imaš resen namen kupit orožje. To je nabavno dovoljenje, izpit iz varnega rokovanja... To pa samo zaradi tega, da nebi prišlo do neljbih dogodkov.... Varnost je na prvem mestu.

Če želiš me kontaktiraj od 5.7 naprej na 051 456 300 in se dogovorima za termin. Do takrat smo na morju.

Lp Bojan
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#18
(28-06-2016, 16:31)Mike Napisal: Če imaš možnost, preizkusi vse tri, kako ti pašejo v roko in bo morda odločitev lažja.

ja pri teh sub kompaktnih pištolah je pa to res uporaben nasvet... Wall
Odgovori
#19
(28-06-2016, 21:41)mk5795 Napisal: Hvala vam za razmišljanje. Vsi nekako pravite da z kratko cevjo slabše zadaneš. Teh nekaj mm ima tak vpliv?

En kolega ima tole:
http://www.proarmis.si/orozje/kratkocevn...-9mm-luger
je dokaj zadovoljen, čeprav je reko da bi raje imel tole:
http://www.proarmis.si/orozje/kratkocevn...-01-shadow
ampak bi moral predolgo čakat ko jo je nabavljal.

Je pa seveda cena tudi večja.

Se pa zavedam, da moram v trgovino, pa tam sprobat. Sem streljal z glockom, pa mi ni bil všeč, saj  z eno roko skoraj nisem segel do varovala. Na spletu samo gledam, da vsaj malo dobim nek občutek.

Noben pa ni reko, nič kje nabavit, kar se tiče cene.

kakšno varovalo skoraj nisi dosegel na glocku z eno roko... Think
Odgovori
#20
(28-06-2016, 22:15)jelen Napisal: mk5795

te pištole in še kaj zraven lahko vse razen Rugerja preiskusiš, če imaš voljo in čas. Sedaj smo samo malo spremenili pogoje: za preiskus moraš imeti nekaj kar resno nakazuje, da imaš resen namen kupit orožje. To je nabavno dovoljenje, izpit iz varnega rokovanja... To pa samo zaradi tega, da nebi prišlo do neljbih dogodkov.... Varnost je na prvem mestu.

Če želiš me kontaktiraj od 5.7 naprej na 051 456 300 in se dogovorima za termin. Do takrat smo na morju.

Lp Bojan

Hvala, bom se oglasil. Sem bil včeraj tam, pa sem videl, da imate dopust.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)