Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] strelski pokol - Nova Zelandija
#21
Ni pa informacije, ali so strelci uporabili legalno, ali ilegalno orožje. Za žrtve je to povsem irelevantno, ampak za nas, legalne strelce, pa ni. Samo upamo lahko in držimo pesti, da je bilo ilegalno.
#22
Glede na začetni glasbeni uvod in na bogate etno ornamente na orožju, so bili to člani srbskega folklornega društva, delujočega med zdomci v Avstraliji in po okoliških otokih.  To orožje je pa zgleda del njihove folklorne opreme, skratka, kulturni rekvizit oz. legalno.  
[Sarcasm Off]

Malo bolj resno: tako orožje (polavtomatsko dolgocevno) ima lahko (legalno) v Avstraliji in Novi Zelandiji  samo policija in vojska.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
#23
(15-03-2019, 16:32)Robert91922 Napisal: Glede na začetni glasbeni uvod in na bogate etno ornamente na orožju, so bili to člani srbskega folklornega društva, delujočega med zdomci v Avstraliji in po okoliških otokih.  To orožje je pa zgleda del njihove folklorne opreme, skratka, kulturni rekvizit oz. legalno.  
[Sarcasm Off]

Malo bolj resno: tako orožje (polavtomatsko dolgocevno) ima lahko (legalno) v Avstraliji in Novi Zelandiji  samo policija in vojska.

Ni čisto tako. V Novi Zelandiji je orožna zakonodaja precej liberalna: 

https://www.bbc.com/news/amp/world-asia-...ssion=true
#24
(15-03-2019, 17:15)Turk Napisal: Ni čisto tako. V Novi Zelandiji je orožna zakonodaja precej liberalna: 

https://www.bbc.com/news/amp/world-asia-...ssion=true

Glede na zapisano v povezavi, ima NZ glede PA dolgocevnega orožja strožjo zakonodajo kot mi.

Če nekdo hoče izvesti tak napad, bo prišel do orožja na tak ali drugačen način ali pa bo množico ljudi, v skrajnem primeru, povozil s tovornjakom.

O zakonodaji je bolj smiselno govoriti v primeru ZDA, kjer je nadzor nad prodajo in posestjo strelnega orožja v nekaterih državah skoraj neobstoječ, strelno orožje pa je, zaradi vrste drugih dejavnikov,  vsakodnevno uporabljano v množici kriminalnih dejanj. Terorizem je popolnoma drugačna zgodba in včasih napada enostavno ne moreš preprečiti.

Srbski četniki veljajo v nekaterih desnih krogih za uspešne morilce muslimanov in jih zato zelo čislajo. Seveda gre za enako golazen kot so radikalni islamisti, ki so se razstreljevali po evropi. Napadalec je bil Avstralec, priseljenec, ki je napadel priseljence.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
#25
Nova Zelandija ima eno hecno finto glede polavtomatskih pušk... tam je od uvedbe veljavne zakonodaje stalno fiksno število pušk. To pomeni, če hočeš kupiti novo, mora neka druga v uničenje. Zato so tudi stari, napol neuporabni kosi precej dragi, ker ga morajo novi potencialni lastniki pač kupiti in ga uničiti, če želijo novega. :/

Predvidevam da so uporabljene puške ilegalne.
administrator / Strelec.si
#26
(15-03-2019, 18:47)fritz Napisal: Sorry, hotelsem popraviti tipkarske škrate innaredil clusterfuck.

Fuckin tablica. Lepo bi bilo imeti edit funkcijo vsaj 30 minut po oddaji komentarja.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
#27
(15-03-2019, 18:48)fritz Napisal:
(15-03-2019, 18:47)fritz Napisal: Sorry, hotelsem popraviti tipkarske škrate innaredil clusterfuck.

Fuckin tablica. Lepo bi bilo imeti edit funkcijo vsaj 30 minut po oddaji komentarja.
Nobene potrebe. V tistih 30 min lahko vsaj 5x prebereš kar si napisal preden klikneš gumb odgovori, pa je vse rešeno. ;)
administrator / Strelec.si
#28
(15-03-2019, 18:48)admin Napisal: Nova Zelandija ima eno hecno finto glede polavtomatskih pušk... tam je od uvedbe veljavne zakonodaje stalno fiksno število pušk. To pomeni, če hočeš kupiti novo, mora neka druga v uničenje. Zato so tudi stari, napol neuporabni kosi precej dragi, ker ga morajo novi potencialni lastniki pač kupiti in ga uničiti, če želijo novega. :/

Predvidevam da so uporabljene puške ilegalne.

https://www.bbc.com/news/amp/world-asia-...ssion=true

po tem clanku sodec, kar pravis ti ni res, saj pise, da policija sploh ne ve koliko legalnega orozja je, ker ga ne rabijo prijavit (ko enkrat dovolis dovoljenje za nabavo orozja, ga lahko nabavis kolikor zelis). 

al ti, al pa bbc, nekdo je v zmoti ;)

ceprav, sem zdaj videl, da za 'vojasko' je treba od policije dobit permit :D 

"While most guns don't have to be registered, a special application does have to be made to police to own military-style semi-automatic weapons, pistols, or other restricted firearms."
#29
(15-03-2019, 19:00)matz Napisal:
(15-03-2019, 18:48)admin Napisal: Nova Zelandija ima eno hecno finto glede polavtomatskih pušk... tam je od uvedbe veljavne zakonodaje stalno fiksno število pušk. To pomeni, če hočeš kupiti novo, mora neka druga v uničenje. Zato so tudi stari, napol neuporabni kosi precej dragi, ker ga morajo novi potencialni lastniki pač kupiti in ga uničiti, če želijo novega. :/

Predvidevam da so uporabljene puške ilegalne.

https://www.bbc.com/news/amp/world-asia-...ssion=true

po tem clanku sodec, kar pravis ti ni res, saj pise, da policija sploh ne ve koliko legalnega orozja je, ker ga ne rabijo prijavit (ko enkrat dovolis dovoljenje za nabavo orozja, ga lahko nabavis kolikor zelis). 

al ti, al pa bbc, nekdo je v zmoti ;)

ceprav, sem zdaj videl, da za 'vojasko' je treba od policije dobit permit :D 

"While most guns don't have to be registered, a special application does have to be made to police to own military-style semi-automatic weapons, pistols, or other restricted firearms."
Ne vem, jaz sem bil tam v živo in se precej dobro pozanimal pri trgovcih in na policiji, ko sem imel namen selitve tja dol.
administrator / Strelec.si
#30
(15-03-2019, 19:04)admin Napisal: Ne vem, jaz sem bil tam v živo in se precej dobro pozanimal pri trgovcih in na policiji, ko sem imel namen selitve tja dol.
No, pa ne da ti podalpski raj na zemlji ne diši več? :)) :)) :)) :))
#31
(15-03-2019, 19:04)admin Napisal:
(15-03-2019, 19:00)matz Napisal:
(15-03-2019, 18:48)admin Napisal: Nova Zelandija ima eno hecno finto glede polavtomatskih pušk... tam je od uvedbe veljavne zakonodaje stalno fiksno število pušk. To pomeni, če hočeš kupiti novo, mora neka druga v uničenje. Zato so tudi stari, napol neuporabni kosi precej dragi, ker ga morajo novi potencialni lastniki pač kupiti in ga uničiti, če želijo novega. :/

Predvidevam da so uporabljene puške ilegalne.

https://www.bbc.com/news/amp/world-asia-...ssion=true

po tem clanku sodec, kar pravis ti ni res, saj pise, da policija sploh ne ve koliko legalnega orozja je, ker ga ne rabijo prijavit (ko enkrat dovolis dovoljenje za nabavo orozja, ga lahko nabavis kolikor zelis). 

al ti, al pa bbc, nekdo je v zmoti ;)

ceprav, sem zdaj videl, da za 'vojasko' je treba od policije dobit permit :D 

"While most guns don't have to be registered, a special application does have to be made to police to own military-style semi-automatic weapons, pistols, or other restricted firearms."
Ne vem, jaz sem bil tam v živo in se precej dobro pozanimal pri trgovcih in na policiji, ko sem imel namen selitve tja dol.

Zanimiv zapis tudi v Guardianu: https://www.theguardian.com/world/2019/m...1552657925

Citat: 
Unlike the UK and Australia, New Zealand does not ban the ownership of semi-automatic military-style assault weapons. Most guns can be legally sold on the internet or through newspaper ads. Any person aged 16 or over with an entry-level firearm licence can keep any number of common rifles and shotguns without having to register them.
#32
Se mi je zdelo neverjetno, da muslimani nebi imeli vsaj ene pištole. Vsi so glave v kot tiščali ali bežali. Ko se je pa odpeljal so pa ogenj odprli. Tako piše na tujih forumih.
#33
Na tujih forumih se marsikaj naklada, tako kot na tem.  Če pa prebereš internetne novinarske članke, si že malo bližje resnici.  
Na kratko: 
- V mestu Christchurch so ali bežali ali pa glave v kot tiščali, zato je bilo tam takoj cca 40 mrtvih. 
-  V mestu Linwood je eden od vernikov, mlajši fant,  po nekaj strelih planil na napadalca in mu zbil puško iz rok. 
in potem na dolgo: Napadalec je začel bežat, ta fant je pa pobral puško in skušal streljat za njim, pa "couldn't find a trigger on gun", oz. ni našel sprožilca. Ali je bil v takem šoku, da ga res ni našel ali pa je prvič kaj takega v roki držal, pišejo. Po mojem predvidevanju je bila ravno prazna ali je še verjetneje bil zastoj  in je fant izkoristil prekinitev ognja, da je planil na napadalca. V obeh primerih ne bi mogel takoj streljat z ravnokar zaplenjeno puško. 
 V novinarskih člankih sem še zasledil, da je tam (v Linwoodu) en starejši moški pred cerkvijo pobral puško oz."shotgun" in ali ustrelil na avto z bežečimi teroristi ali pa nekaj vrgel, da je razbil zadnjo šipo. 
Tako je potem bilo v prvem štetju žrtev tam "samo" 7 mrtvih.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
#34
(15-03-2019, 11:12)pacman87 Napisal:
(15-03-2019, 11:11)MarkB Napisal:
(15-03-2019, 09:37)pacman87 Napisal: https://media.8ch.net/file_store/2801720...fef63.webm 

Od 1:20 naprej model posluša četniške komade, wtf? Od 6:00 naprej pa odsvetujem gledanje (Very graphic!)

To je od danes iz NZ?
Kaj se mora cloveku v glavi prestavit...
Jp, od danes.  Doh

Meni je nabolj neumno to da med temi nemočnimi ljudmi ni nikogar oboroženega in seveda usposobljenega, da bi koj odgovoru na streljanje in ubil napadalca, tako pa je dvajset minut streljal po nemočnih ljudeh. Fiasko policije in vseh varnostnih služba, ter seveda zgrešena zakonodaja, ampak oni že vejo kako in kaj, posledično pa imajo kup nedolžnih žrtev ne prvič in ne zadnjič. Doh
#35
poroca se, da je napadalec imel dovoljenje za orozje, ki je bilo uprabljeno

v NZ so ze napovedali spremembe zakona o orozju
#36
(16-03-2019, 00:58)matz Napisal: v NZ so ze napovedali spremembe zakona o orozju

No, pa smo prišli do bistva...
#37
Zanimivo, napadalec, ki je bil bojda pripravljen tudi umreti, je bežal. Toliko možgan ni imel (kar je sicer dobro), da bi imel nož in če ga kdo puške razoroži, nož med rebra dobi. No, je 'kebab remover' posledično k sreči predčasno končal svoj zločinski pohod.

Jasno, sprememba zakonodaje je rešitev za vse probleme. Doh 

Bojda je imel 2 polavtomatski puški (ar 15 stil se mi zdi), 2 šibrovki (pumparici i guess) in repetirko.
#38
(15-03-2019, 09:37)pacman87 Napisal: https://media.8ch.net/file_store/2801720...fef63.webm 

Od 1:20 naprej model posluša četniške komade, wtf? Od 6:00 naprej pa odsvetujem gledanje (Very graphic!)

Kaj če je to "Naš čovek"
#39
sve je to naše
#40
Nekako imam občutek, da tale thread ne spada v rubriko "Strelski dogodki". Bi rekel, da je rubrika namenjena pozitivnim dogodkom, kot so tekme, itd.




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)