Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praktični preizkus s svojim orožjem
#1
Pozdravljeni!
Zanima me, če obstaja kakšen seznam pooblaščenih oseb/klubov pri katerih lahko v Celju in okolici opraviš ta preizkus s svojim orožjem ter koga priporočate? 
Se cene razlikujejo ali naj bi bila načeloma vsepovsod ista?

Na tem tečaju pokažeš dejansko kaj? Razstavljanje in sestavljanje kot na tečaju za varno rokovanje ali še kaj drugega?
Odgovori
#2
To mislis na poseben del, ko nabavis kos in ga zelis imet vpisanega v orozno listino in da lahko zanj nabavljas strelivo?
Za CE ne vem pri kom.
V MB je bilo razstavi/sestavi in 10 strelov v tarco.
Odgovori
#3
Tole pokliči za Celje 041 821435
Odgovori
#4
(10-07-2019, 23:46)jabolko Napisal: Tole pokliči za Celje 041 821435
 Kdo pa je to?
Odgovori
#5
(10-07-2019, 23:29)MarkB Napisal: To mislis na poseben del, ko nabavis kos in ga zelis imet vpisanega v orozno listino in da lahko zanj nabavljas strelivo?
Za CE ne vem pri kom.
V MB je bilo razstavi/sestavi in 10 strelov v tarco.
To mislim ja. Aha, torej ni nobene umetnosti pri tem.

Pistolo imam namen kupit v proarmis maribor. Mogoce kdo ve če lahko mogoče kar pri njih oz. pri njihovem klubu to opravim, da se ne vozim nekam naokoli???
Odgovori
#6
Da, lahko narediš v Proarmisu. Prej jih pokliči, da se terminsko uskladite.
Odgovori
#7
http://www.svjurij.com/
Izobraževanje in izpit v Celju, tudi posebni del
Odgovori
#8
(11-07-2019, 05:21)dlovro Napisal:
(10-07-2019, 23:29)MarkB Napisal: To mislis na poseben del, ko nabavis kos in ga zelis imet vpisanega v orozno listino in da lahko zanj nabavljas strelivo?
Za CE ne vem pri kom.
V MB je bilo razstavi/sestavi in 10 strelov v tarco.
To mislim ja. Aha, torej ni nobene umetnosti pri tem.

Pistolo imam namen kupit v proarmis maribor. Mogoce kdo ve če lahko mogoče kar pri njih oz. pri njihovem klubu to opravim, da se ne vozim nekam naokoli???

Lahko uredis v Mariboru, lani je bila cena 50 €.
Poklici jih par dni prej, da se uskladite za termin. Moras iz trgovine na strelisce, delajo do 20 ure...
PS: Ne vem, ce ima kaj klub s stem. Poklici, vse ti bodo povedali.
Odgovori
#9
(11-07-2019, 05:21)dlovro Napisal:
(10-07-2019, 23:29)MarkB Napisal: To mislis na poseben del, ko nabavis kos in ga zelis imet vpisanega v orozno listino in da lahko zanj nabavljas strelivo?
Za CE ne vem pri kom.
V MB je bilo razstavi/sestavi in 10 strelov v tarco.
To mislim ja. Aha, torej ni nobene umetnosti pri tem.

Pistolo imam namen kupit v proarmis maribor. Mogoce kdo ve če lahko mogoče kar pri njih oz. pri njihovem klubu to opravim, da se ne vozim nekam naokoli???
Pozdravljen,


ker boš že v Mariboru lahko v popoldanskem času opraviš kar posebni del. Kakšen dan me prej pokliči in bomo uredili. 
Lp Bojan 051 456 300
Društvo, ki promovira strelski šport - Spletna stran - PractiScore
Odgovori
#10
Kje se pa v LJ da uredit posebni del?
Odgovori
#11
(04-08-2019, 11:39)MarkB Napisal: Kje se pa v LJ da uredit posebni del?

Pri JBI d. o. o., Boško.
Odgovori
#12
Hvala.
Odgovori
#13
(04-08-2019, 23:48)MarkB Napisal: Hvala.
Tudi jaz predlagam JBI ... tam sem vse preizkuse delal ...
prej pokliči in se dogovori, ker je kar zaseden ... najbolje je to opraviti proti večeru
Odgovori
#14
(05-08-2019, 08:01)maus Napisal:
(04-08-2019, 23:48)MarkB Napisal: Hvala.
Tudi jaz predlagam JBI ... tam sem vse preizkuse delal ...
prej pokliči in se dogovori, ker je kar zaseden ... najbolje je to opraviti proti večeru

Dalec se mi je v Medvode vozit... Bom se enkrat na UE hodil... kaj ces.
Sem preklical vse, ki so na MNZ seznamu ;)

Iz strani:
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/civi...no_orozje/
je spodaj povezava na:
http://www.mnz.gov.si/fileadmin/mnz.gov....rozjem.doc

Se enkrat hvala vsem za info.
Odgovori
#15
(05-08-2019, 13:21)MarkB Napisal:
(05-08-2019, 08:01)maus Napisal:
(04-08-2019, 23:48)MarkB Napisal: Hvala.
Tudi jaz predlagam JBI ... tam sem vse preizkuse delal ...
prej pokliči in se dogovori, ker je kar zaseden ... najbolje je to opraviti proti večeru

Dalec se mi je v Medvode vozit... Bom se enkrat na UE hodil... kaj ces.
Sem preklical vse, ki so na MNZ seznamu ;)

Iz strani:
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/civi...no_orozje/
je spodaj povezava na:
http://www.mnz.gov.si/fileadmin/mnz.gov....rozjem.doc

Se enkrat hvala vsem za info.
sj je tega kar nekaj .. ne vem pa, če lahko pri vseh teh delaš za vse vrste orožja ... sj veš kaj mislim .. kratkocevno - dolgocevno .. je treba poklicat in vprašat.
Odgovori
#16
Za kratkocevno verjetno ni taka tezava. Vsekakor prej poklicat.
Poleti najboljse ne nabavljat orozja razen, ce rad hodis na UE. :( Nasa ima take uradne ure, da lahko samo brezposelni tja pridejo...

dlovro je spraseval, ce obstaja kak seznam.... evo mu seznama. Mogoce pa se komu drugemu pride prav.
Odgovori
#17
Ne zastopim čist točno,kdaj se naj bi ta preizkus opravljal,v kateri fazi? Nabavil sem orožje,prvi kos,ta teden ga grem priglasit na UE ,ter zaprosit za izdajo orožne listine za posest . Gre za isti kaliber kot je naveden na opravljenem testu rokovanja z orožjem.
Kdaj me to čaka? Hvala
Odgovori
#18
Pred izdajo nabavnega dovoljenje za nakup streliva bos moral naredit ta preizkus.
Imel bos dovoljenje za posest (DP), pri DP moras zaprosit za nabavno dovoljenje za strelivo v kolikor zelis kupit strelivo za svojo pokalico.

Pobrskaj po skripti, ki si jo verjetno dobil na tecaju varnega rokovanja.
Odgovori
#19
"Navedeno ne velja za člane lovskih družin in druge posameznike z opravljenim lovskim izpitom, posameznike, ki so preizkus znanja opravili v skladu s predpisi, ki urejajo nošenje orožja v državnih organih ter varnostnike z opravljenim preizkusom znanja o ravnanju z orožjem v skladu s predpisi o zasebnem varovanju in o obveznem organiziranju službe varovanja. "

Če prav zastopim, to torej ne velja za pripadnika SV , čigar potrdilo o usposobljenosti za rokovanje in uporabo pištole enakega kalibra je bilo izdano s strani MORS? Državni organ,pa te fore ? :)
Odgovori
#20
Cisto mozno.
Ce ne prej ti bodo na UE povedali kako je prav ;)
Itak je to ena bedarija od papirja oz potrdila. Nekdo, ki recimo tekmuje z dolocenim tipom klubskega orozja si mora po ta papir, ko si nabavi svoj kos. Prej mu je pa municijo v orozje kolega dajal, v tarco meril in streljal pa tudi nekdo drug...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)