Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rossler Titan16
#1
Brick 
Sem prečesal forum in ugotovil, da je alfa&omega pri velikih mojstrih foruma Tikka; ker se nekako vse življenje izogibam bit pripadnik kakšne kitajske armade (ki ne-le, da so vsi enak oblečeni in opremljeni ampak so celo vsi v isto smer obrnjeni), iščem tudi kakšno drugačno stvar, eksoto etc...zgolj zaradi biotske raznovrstvosti. Zato sem se zagledal v to šestnajsko, pa vas sprašujem, je še kdo od vas tolk nastran usmerjen, da ima kakšne izkušnje z njo, ali pa vsaj kakšno objektivno mnenje, ali je samo za merjasce streljat ali pa bi se lahko solidno izkazala tudi na kakšnem strelišču. Kolikor sem se poglobil, ima Mauserjev zaklep (od M96), nikjer pa ne zasledim, čigave cevi uporablja (samo da so iz prvovrstnega jekla za cevi...wtf). Ker steTitan 6 kar  nekajkrat srečali na streliščih, a se da proženje kaj naštimat? Roslerjeva kvaliteta verjetno ni vprašljiva...ali pač?
lp
If you are not doing your best, you are wasting your time. On the other hand, if you enjoy wasting time, it is not time wasted!
Odgovori
#2
mislim da je to zelo domena jagrov in je bolje tam spraševati
Odgovori
#3
Kar nekaj fantov v strelskih vrstah ima Titana6. Večina zadovoljnih. Vedno moraš vedeti za kakšno aplikacijo ti bo služila puška. Tikka je super, sploh zaklep in cev,ki jo dobiš. Bergara je poceni,dobra in ne rabiš dat 2400eir za šasijo, Sabatti težka poceni, baje natančna in bolj za prone shooting (f class, br itd)...

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#4
Kar imajo strelski kolega izkušnje z Tiitani, streljajo zelo dobro te puške.
Odgovori
#5
Titan 6
Sprožilec naročiš modeficiran in je ok.
Cev presenetljivo natančna, ..ne vem pa kdo dela...
Možnost enostavne menjave cevi oz. kalibra v nekaj minutah.
Minus pa so nabojniki...potrebno nekaj kilometrine, da se navadiš brez zastoja...
Odgovori
#6
Cevi so 3 firme Wilson,Suhl in nisem cisto siguren ali heym ali sauer. ( tako so takrat povedali) stainless so sigurno Wilson ostalo najbrz od ponudbe in povprasevanja, saj tako je bilo do predkratkim ko sem tudi sam posedoval to pusko.
Okvirji so univerzalni in naboji z kratkimi tulci znajo imeti zastoje
Odgovori
#7
(02-05-2020, 11:48)Marks Napisal: mislim da je to zelo domena jagrov in je bolje tam spraševati
Hvala, prjatu, za tvoj bistroumni nasvet. Ampak, kot je lahko vsakemu povprečno pismenemu iz mojega uvoda razumljivo, znanje, ki mi ga lahko lovci posredujejo, namreč, da je za merjasce strelat odlična, sem že osvojil. Lahko jih pa kaj o Tikki vprašam, saj jo množično uporabljajo in mislim, da je tudi proizvedena nabolj množično v Hunter izvedbi. Tu pa sprašujem predvsem, če target strelci vidijo kakšen potencijal v Titan16. Vseeno hvala...
If you are not doing your best, you are wasting your time. On the other hand, if you enjoy wasting time, it is not time wasted!
Odgovori
#8
Rok, ak2, Shooter, hvala za konstruktivne odgovore...
Se pravi, da ni kar za zamahnit z roko in se obrniti stran... Whistle Whistle
Pač mene je pritegnila dovršenost in kvaliteta obdelave (za ta denar) in pa Rossler garantira 1/2MOA preciznost out of the box...Karkoli naj bi to pomenilo, res pa je, da tak podatek zasledim pri redkih proizvajalcih/puškah... Poleg tega sem našel ponudbo iz Hannovra za 1599€ z 400€ LP daljnogledom (nova/zapakirana),ki bi ga pa itak zamenjal, amak če to odšteješ, je cena zelo ugodna...ali pač?
Serijski trigerji se zgleda v tem cenovnem razredu pri vsaki puški menjajo; ak2 praviš, da se ga naroči...a to že direkt pri Rosslerju dualstage? Ali kakšen profi OEM?
Shooter, kaj je pa bil vzrok "odtujitve"? Kakšno nezadovoljstvo, zamera ali zgolj druga ljubezen? Bow
Nameravam največ streljati z .243, kar ni glih kratek tulec, zato verjetno nabojnik ne bo problematičen.
Kako je pa z obrabo, je kaj posebnega...Pa če bi šlo vseeno kaj po zlu, se da brez problema zrihtati pri mojstrih v Slo, ali....
In za na konec, vendar najpomembnejše: kakššne rezultate in na kakšnih tekmah pa strelci s Titanom dosegajo? Kakšne redne uvrstitve med prvih  ali 10? S katerim kalibrom? Saj mi je jasno da se s kakšnim TRGjem ne more kosati, res pa je tudi, da mi ne bo treba prikolice za okrog prevažat... Dumb
If you are not doing your best, you are wasting your time. On the other hand, if you enjoy wasting time, it is not time wasted!
Odgovori
#9
Sam sem imel v stainless izvedbi na njo sem namontiral enodelno picatinny letev. Problem je bil da so se vijaki (mrzlo,vroce) konstantno odvijali ko sem jih zalepil jih je potrgalo zakaj je do tega prihajalo nevem.
Drugi problem je bil da mi je konstantno v 308 zastekala pri hitrem repetiranju in je na ta nacin kar nekaj pujsov prezivelo vse izkljucno zaradi okvirja. Potem mi je nekega dne zaradi potrganih vijakov na lovu ostal dalnogled v roki in sem jo prodal kolegu, ki je nedeljski lovec in nima dobenih problemov pac tako je......
1/2moa jah to je spet koliko nabojev ali 2 ali 3 ali 5. Recimo Steyr garantira 3 naboje Sako 5 nabojev. Stvar posameznika....
Odgovori
#10
Za Triger ne vem če se da naročiti posebej...vsaj nikjer nisem zasledil.Bi bilo potrebno preveriti v Rosslerju.
Nabojniki so ozki enoredni in drugačni kot od AI in podobnih.. zato se ga je potrebno navaditi in drugače bolj z občutkom repetirati.
Meni se je tudi 1x odvijačila letev na tekmi od picatiny... po uporabi lucitite se to ni več ponovilo.
Puška lahko konkurira trg-jem in podobnim na tekmi, samo materiali niso isti... žal. Sotekmovalcu je od mivke na tekmi kjer so bili res izredni pogoji ostale dobesedno rise na zaklepu od rapetiranja in zastojev... ker je hotel nekaj na silo...
Bil na tekmi kjer so zaradi mivke in vlage nehale delati različne puške.
Accurasy International in podobne višjega cenovnega razreda.
Tudi titanu je crknil sprozilec in nagajal zaklep... smo jo tam raztavili ... spihali...Največja težava je ker ima 6 bredavic zaklepa in je težko očistiti ležišče.. nato je puška delala dalje tako kot treba...
Veliko je odvisno od tega za kaj boš puško uporabljal...
Mnjenja sem, da je dobra puška vendar za moje potrebe ima pomanjklivosti, zato sedaj streljam na tekmah z drugo puško ...
- ni neke izbire ki mogoča nadgradnja z kovinsko šesijo
( razen rossler mdt ki je zasoljena cena )
- nabojniki bi morali biti tako kot pri drugih prozivajalcih kompatibilni z
Mdt ali Accurasy international...

Vse puške imajo pluse in minuse... Tudi veliko dražje imajo svoje težave. Pač ko uporabljaš vidiš kaj je ok in kaj ne..
Vsekakor je kot je bilo za velikokrat povedano trenutno najboljša izbira Tikka tac a1 . Ampak to je že druga tema o kateri je bilo veliko napisanega...
Odgovori
#11
(03-05-2020, 12:05)aHa Napisal:
(02-05-2020, 11:48)Marks Napisal: mislim da je to zelo domena jagrov in je bolje tam spraševati
Hvala, prjatu, za tvoj bistroumni nasvet. Ampak, kot je lahko vsakemu povprečno pismenemu iz mojega uvoda razumljivo, znanje, ki mi ga lahko lovci posredujejo, namreč, da je za merjasce strelat odlična, sem že osvojil. Lahko jih pa kaj o Tikki vprašam, saj jo množično uporabljajo in mislim, da je tudi proizvedena nabolj množično v Hunter izvedbi. Tu pa sprašujem predvsem, če target strelci vidijo kakšen potencijal v Titan16. Vseeno hvala...
 
Sej ni hotu biti žleht sam očitno si je neki ŽE naredu za razliko od ostalih ki pa pazijo
da si nebi kaj naredili...to bo Wink
Odgovori
#12
hotel sem samo povedat da so na lovskem forumu zelo obširne teme okoli titanov, če tu ne boš kaj našel.
Odgovori
#13
Se opravičujem za malo zakasnel odgovor, pač služba se je začela... Shootme 

Marks, brez zamere, je cel forum malo tako naštiman; pač iščem precizen karabin z možnostjo menjave cevi (po zmerni, ne nujno najnižji ceni), zato mi Tikka (brez dvoma fantastično orožje) ne pride v poštev (poleg še nekaterih drugih mojih kapric); na tem forumu pa te , če nisi fan Tikke, takoj porinejo med lovce, kot da je vsako drugo orožje samo lovsko. Sem seveda prečesal tudi forum Lov, Titan6 je kar pogost in cenjen med lovci, res pa zgleda, da lovci niso izpostavljeni tako ekstremnim razmeram, kot strelci na (nekaterih) tekmah, kot opisujeta Shooter in ah2; to res daje za misliti o kvaliteti uporabljenih materijalov pri Rosslerju v primerjavi s Tikko...
Vendarle pa jaz se zanimam za TITAN 16, ki ima premovlečen zaklep, identičen Mauserju SR96 (SnajperRifle iz leta 1996), ki je izredno redka, ni bila prav Mauserjeva prodajna uspešnica, vendar pa so lastniki (seveda tujci, Angleži, Američani, drugih mnjenj nisem našel) z njo zelo zadovoljni. Tudi en slovenski lastnik mi je na zs poslal zelo odobravajoče mnjenje o tej puški, torej tudi o tem posebnem zaklepu s 16-imi bradsvicsmi ns zaklepu, očitno pa taka konstrukcija ravno ni za v mivko...Ampak se držim mota: če ne probaš plo ne veš!   Dumb 

Se vsem zahvaljujem za trud in posredovane informacije in se verjetno vidimo na streliščih in tekmah..
If you are not doing your best, you are wasting your time. On the other hand, if you enjoy wasting time, it is not time wasted!
Odgovori
#14
(03-05-2020, 12:28)aHa Napisal: Rok, ak2, Shooter, hvala za konstruktivne odgovore...
Se pravi, da ni kar za zamahnit z roko in se obrniti stran... Whistle Whistle
Pač mene je pritegnila dovršenost in kvaliteta obdelave (za ta denar) in pa Rossler garantira 1/2MOA preciznost out of the box...Karkoli naj bi to pomenilo, res pa je, da tak podatek zasledim pri redkih proizvajalcih/puškah... Poleg tega sem našel ponudbo iz Hannovra za 1599€ z 400€ LP daljnogledom (nova/zapakirana),ki bi ga pa itak zamenjal, amak če to odšteješ, je cena zelo ugodna...ali pač?
Serijski trigerji se zgleda v tem cenovnem razredu pri vsaki puški menjajo; ak2 praviš, da se ga naroči...a to že direkt pri Rosslerju dualstage? Ali kakšen profi OEM?
Shooter, kaj je pa bil vzrok "odtujitve"? Kakšno nezadovoljstvo, zamera ali zgolj druga ljubezen? Bow
Nameravam največ streljati z .243, kar ni glih kratek tulec, zato verjetno nabojnik ne bo problematičen.
Kako je pa z obrabo, je kaj posebnega...Pa če bi šlo vseeno kaj po zlu, se da brez problema zrihtati pri mojstrih v Slo, ali....
In za na konec, vendar najpomembnejše: kakššne rezultate in na kakšnih tekmah pa strelci s Titanom dosegajo? Kakšne redne uvrstitve med prvih  ali 10? S katerim kalibrom? Saj mi je jasno da se s kakšnim TRGjem ne more kosati, res pa je tudi, da mi ne bo treba prikolice za okrog prevažat... Dumb
Rossler Titan 16 je čisto v redu puška. V zadnjih letih se je baje kvaliteta njihovih proizvodov konsolidirala. Komponente, cev in kaliber pa so odvisni od uporabe in namena. Kaliber .243 s tanko cevjo je čisto v redu za lov. Pri tekmah v preciznem streljanju po 8 - 10 strelu bo postala neprecizna. Ista puška z debelo cevjo in težjim kopitom, 6,5 kg z daljnogledom pa jepretežka za lov.
Na tekmah v preciznem streljanju 100-300-500 pa najboljše rezultate dosegajo s  kalibri 6BR, 6PPC, 6,5x47lapua, novejši 6,5 credmoore in večni 308w. Tu pa tam se pojavljajo junaki s 300WM ali 338L, ki so dragi in niso posebno dobrodošli ter tudi nepotrebni na razdaljah do 500 m. Daljši poligoni pa so v SLO zelo redki.
Primerjava s TRG jem pa je spet tretja zadeva. Taktične puške spet niso primerne (dobrodošle) za lov in niso posebno kompetitivne v preciznem, saj se z njimi težje dosega eno luknjo s petimi streli.
Odgovori
#15
Katera koli puška za 1.550 eur je lahko tudi zelo dobra puška a se ne more primerjati s TRG, ki stane vsaj 2x toliko ali s Kelbly Panda, ki stane od 5.000 navzgor.
Odgovori
#16
(08-05-2020, 20:50)Oh Lev Napisal: Katera koli puška za 1.550 eur je lahko tudi zelo dobra puška a se ne more primerjati s TRG, ki stane vsaj 2x toliko ali s Kelbly Panda, ki stane od 5.000 navzgor.

 Ja ja, pravijo da je zadnja polna luna neki exstra učinke imela  Dance
Odgovori
#17
zakaj pa taktične puške niso primerne (in dobrodošle) za lov?
Odgovori
#18
ker so pretežke in pregrde ker ni vgraviranih jelenčkov.
Odgovori
#19
Hmmm... mnja, je dovolj OK da greš na 15km pohod z njo in ruzakom, ampak pretežka za posedat na preži? Mogoče, čeprav to pove več o fizični pripravljenosti povprečnega lovca, kot pa o primernosti orožja.
Odgovori
#20
(09-05-2020, 08:09)Marks Napisal: ker so pretežke in pregrde ker ni vgraviranih jelenčkov.
Pravilen in primeren odgovor.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)