Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strelski incident izgovor za zaostritev zakonodaje?
Mato nikomur ne bom preprečeval, da se brani kot se ve in zna. Povedal sem le kaj je moje osebno mnenje o tem. Pravzaprav verjamem, da obstaja na svetu kakšna ženska, ki bi se v dotičnem primeru ubranila z orožjem. Na misel mi pade stripovska junakinja Ana dva pištolja. Sicer pa sem naglas premišljeval bolj na splošno, ker okoliščin midva ne poznava. Ne vem ali si prav ti prilimal video posnetek, ko niti ameriški policaj, ki je natreniran in pripravljen na vse mogoče, podleže pred ustavlenim modelom. Bojim pa se, da je prevelika utvara, da se resne grožnje lahko rešimo (le, ali predvsem) z orožjem, lahko zelo nevarna. Govorim seveda o normalnem človeku, pa karkoli si pod normalno sploh predstavljamo. Mogoče je kdo res natreniran kot Rambo, vendar je veliko več takih ki si to le mislijo, v realnih razmerah pa bi poleg sovraga pobili (če bi sploh kaj zadeli) še vse, ki se nahajajo v bližini.

Kar se pa strahu tiče, pa verjamem, da bo prej streljal strahopetec kot uravnotežen človek, ki bo izkoristil prej vse druge uporabne možnosti.
Odgovori


Prispevkov v tej temi
Strelski incident izgovor za zaostritev zakonodaje? - od - 23-06-2013, 19:32



Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)