Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ SHADOW 2
(20-04-2021, 09:53)Boško13 Napisal: Zdravo,

Ko berem vse tele poste me je kr malo strah Shadowko 2 kupiti.
Do sedaj nisem streljal z nobenimi presežki od pištol (TT v vojski, Beretta in en S&W, vse v nižjem cenovnem rangu).
Poskusil sem prijateljevega Taipana, prvi trije streli so bili itak polomija, ker je prožilec tako mehak :-), potem sem se navadil in ujel kje ima steno.
Ker mi pa nekako ni za zapravit 2000€ sem, nekako v ožji izbor dal tudi Shadow 2.
Sem bil v JBI imajo trenutno samo en kos Shadow 2 in je ne more dati na strelišče za probat, pa me sedaj zanima ali je med Shadow 2 in Taipanom res tako ogromna razlika v proženju?
Pustimo prosti hod, ki je pri Shadow 2 večji in ja malo več sile je potrebne pri samem proženju. Pa so to res tako močni vplivi, da ne bi mogel nek soliden (precizen) krog odstreljati v tarčo?

Če vložiš v shadow 2 dodatnih nekaj (oz bolje nekaj100) evričev imaš lahko brutalno dober sprožilec.
Recimo forumaš SU84 je imel dodelano, SA full cajun kit, bushing na cevi,...še jaz vajen S2 sem delal burste ker je bil reset tako kratek in trigger tako lahek  Dumb
Je pa mogoče res najbolje da najprej stuhtaš kaj bi rad. Nekateri radi nafilajo 3 naboje, odstrelijo in potem gledajo tarco in tuhtajo kako odstreliti bolje.
Nekaterim je važno, da luknja nastane na tarci in tuhtamo kako odstreliti hitreje neko zaporedje tarč...
Je Shadow 2 vrhunski "vsestranski" kos ampak tudi z dodelavami ne bo optimalen kos za preciznjake.
Odgovori
(20-04-2021, 11:04)m.s. Napisal:
(20-04-2021, 09:53)Boško13 Napisal: Zdravo,

Ko berem vse tele poste me je kr malo strah Shadowko 2 kupiti.
Do sedaj nisem streljal z nobenimi presežki od pištol (TT v vojski, Beretta in en S&W, vse v nižjem cenovnem rangu).
Poskusil sem prijateljevega Taipana, prvi trije streli so bili itak polomija, ker je prožilec tako mehak :-), potem sem se navadil in ujel kje ima steno.
Ker mi pa nekako ni za zapravit 2000€ sem, nekako v ožji izbor dal tudi Shadow 2.
Sem bil v JBI imajo trenutno samo en kos Shadow 2 in je ne more dati na strelišče za probat, pa me sedaj zanima ali je med Shadow 2 in Taipanom res tako ogromna razlika v proženju?
Pustimo prosti hod, ki je pri Shadow 2 večji in ja malo več sile je potrebne pri samem proženju. Pa so to res tako močni vplivi, da ne bi mogel nek soliden (precizen) krog odstreljati v tarčo?

Zakaj shadow2 za precizno? Shadow 2 je namenski kos za dinamiko, niti v osnovni verziji nima SA sprožilca ipd.

Imas SA verzijo, fabrisko.
V osnovi bi moral na Shadow 2 menjat zadnji sprozilec za nastavljivega v vse smeri. Potem se lahko menimo o preciznem. Prej sicer tudi gre.
Da se s Shadowko na preciznem kaj naredit, samo se mora res veliko stvari poklopit. Sprozilec ima kar velik mrtvi hod, za prezicno vcasih res motece.

Kaj je za koga prezicen krog na tarci? Trije streli v eni lukni?
Naceloma jih mora bit 10 v 10-ki, ce sta dva v 9-ki je ze slabo. ;)
Odgovori
Merek je mislu, ne sprožilec.

Ne poznam tovarniške SA variante, ko sem kupoval je ni bilo na voljo, ampak pri S2 predelani v SAO in dodelani, ni problem ne v pre-travelu ne over-travelu, to se da zminimizirat skoraj na nulo brez dodatnih posegov, samo z menjavo kosov in nastavitvijo, na NULO pa z dodatnimi posegi. Ne boš držal 1911-tke v roki, ki bo imela manj mrtvega hoda. Drugače je pač narejen mehanizem.

Problem je kvečjemu v breaku, tu pa niti s vsem poliranjem ne prideš na raven vrhunskega 1911 sprožilca. Ravno zato, ker je drugače narejen mehanizem :) Kakšen iglični ležaj bi potreboval vsaj na sprožilcu in še par kontaktov med komponentami bi bilo treba iztrebit.

Mehanična natančnost teh modernih pištol je brutalna. Sem nastreljeval serijsko p10c s piko in kljub bog pomagi občutku na sprožilcu pred breakom, se s trudom, da spravit v isto luknjo zadetke na 25m (leže, podpora, ni da ni, ampak se da).
Itak, kaj ti pomaga samo mehanična natančnost za preciznost, če nimaš čim daljše razdalje med merkoma, teže za stabilnost, dobrega gripa, super sprožilca, zato pa so namenska orodja.
Odgovori
Dejansko je potem 75 Pro Shadow od ProArmisa nekako odlična izbira, imaš 6 colsko cev za precizno streljanje s super truper sprožilcem in še standardno cev in zaklep (sicer) od Shadow 1, za kakšno hitro streljanje na tarče.
Vse skupaj za malenkost višjo ceno od Sport II ali Taipana.

Samo potem moram še izpit za ponovno polnjenje streliva narest, da bom na municiji prišparal ;-) za razliko v dražji pištoli :-)
Odgovori
Verjetno boš samo več streljal če boš sam polnil.

Če ti ustreza super. Večina bi se verjetno raje za 2011 odločila (v bistvu dvoredno 1911, 2011 je trademark od STI firme). Pri S2 moraš pazit na dejstvo, da je pretežka za IDPA. Glede na to, kako malo tekem je pri nas, ni zanemarljivo, da nekaterih sploh ne moreš streljat, če nimaš druge pištole.
Odgovori
(20-04-2021, 14:52)SU84 Napisal: Verjetno boš samo več streljal če boš sam polnil.

Če ti ustreza super. Večina bi se verjetno raje za 2011 odločila (v bistvu dvoredno 1911, 2011 je trademark od STI firme). Pri S2 moraš pazit na dejstvo, da je pretežka za IDPA. Glede na to, kako malo tekem je pri nas, ni zanemarljivo, da nekaterih sploh ne moreš streljat, če nimaš druge pištole.

A v Sloveniji kdo zastopa STI?
Odgovori
(20-04-2021, 15:25)Boško13 Napisal:
(20-04-2021, 14:52)SU84 Napisal: Verjetno boš samo več streljal če boš sam polnil.

Če ti ustreza super. Večina bi se verjetno raje za 2011 odločila (v bistvu dvoredno 1911, 2011 je trademark od STI firme). Pri S2 moraš pazit na dejstvo, da je pretežka za IDPA. Glede na to, kako malo tekem je pri nas, ni zanemarljivo, da nekaterih sploh ne moreš streljat, če nimaš druge pištole.

A v Sloveniji kdo zastopa STI?

Marsikdo, med drugim tudi Proarmis, glede nato da je to sedaj STP by Prommersberger

LP
*** Fight or Flight ***
Odgovori
(20-04-2021, 16:02)Zlatgol Napisal:
(20-04-2021, 15:25)Boško13 Napisal:
(20-04-2021, 14:52)SU84 Napisal: Verjetno boš samo več streljal če boš sam polnil.

Če ti ustreza super. Večina bi se verjetno raje za 2011 odločila (v bistvu dvoredno 1911, 2011 je trademark od STI firme). Pri S2 moraš pazit na dejstvo, da je pretežka za IDPA. Glede na to, kako malo tekem je pri nas, ni zanemarljivo, da nekaterih sploh ne moreš streljat, če nimaš druge pištole.

A v Sloveniji kdo zastopa STI?

Marsikdo, med drugim tudi Proarmis, glede nato da je to sedaj STP by Prommersberger

LP

Hvala :-)
To sem našel, ja.
Samo ni mi bilo čisto  jasno katera je model 2011, sem pogledal na STP strani (cene so ....) :-), od 1911 sta Sparta in Trojan še kar ugodni (za STP).
Odgovori
Ja zadnji merek sem mislil, ne zadnji sprozilec ;)
Od Proarmisa 075 je vsekakor za sprobat.

Kot nov strelec bos hitro ugotovil, da je pistola boljsa od tebe ;)
Bos potreboval kar nekaj postreljenih šusov, da bos videl in vedel kako in kaj.

Spimpat S2 sprozilec da nima praznega hoda, da je clean break... moje sanje.
Parkrat streljal s tako S1, zakon.

Ce mislis precizno streljat kar nabavi kak kos za precizno, ti bo lazje.

Drugace poglej tudi Protarget pistole od Proarmisa. Top za precizno.
S tako pistolo dejansko postanes boljsi strelec. Brez heca.

Zacnii sparat za revolver... ;)
Odgovori
Že vidim, da ne bom samo pri enem kosu ostal :-)
bo res najbolje, da za prvo vzamem kar mi je naj bolj všeč in mi v roko sede.
Odgovori
To kar si nazadnje napisal vse drzi. ;)
Ce si v kaksnem bolj aktivnem klubu bos pa tak vec kot noter padu ;)
Odgovori
Imamo v soboto v klubu enot tekmo in bom šel malo pofirbcat kaj vse fantje uporabljajo :-)
Odgovori
(21-04-2021, 11:24)Boško13 Napisal: Imamo v soboto v klubu enot tekmo in bom šel malo pofirbcat kaj vse fantje uporabljajo :-)

Zelo dobra odločitev in razmišljanje, kogar koli boš pocukal za rokav ti bo marsikaj zaupal in razložil in tako boš pridobil veliko odličnih informacij.
Le pogumno..

LP
*** Fight or Flight ***
Odgovori
Glede na sobotno testiranje, se je žena odločila za Shadow 2 ?. Sva jo že rezervirala.
Meni je všeč Taipan, bi pa še BUL Target 6 ali STP Trojan 6 preizkusil, BULa trenutno nimajo. Trojana bom pa šel v Proarmis pogledat.
Odgovori
A je v Sloveniji kakšen puškar, ki bi predelal klasično Shadow 2 v OpticReady?
Da obdela (rezka) zaklep tako, da lahko nanj namestiš Red-Dot ali pa nosilno ploščico za merek?
https://eshop.czub.cz/en/pistole/serie-c...cover.html
Ter, da predela sprožilec v SAO.

Lp.
Odgovori
(28-01-2022, 15:50)Boško13 Napisal: A je v Sloveniji kakšen puškar, ki bi predelal klasično Shadow 2 v OpticReady?
Da obdela (rezka) zaklep tako, da lahko nanj namestiš Red-Dot ali pa nosilno ploščico za merek?
https://eshop.czub.cz/en/pistole/serie-c...cover.html
Ter, da predela sprožilec v SAO.

Lp.

Za rezkanje probaj tole:
custom@picatinny.si
041765625

Predelavo na SAO lahko narediš sam. Nov trigger in odstraniš disconnector...in pol urce dela mogoče.
Odgovori
(28-01-2022, 15:50)Boško13 Napisal: A je v Sloveniji kakšen puškar, ki bi predelal klasično Shadow 2 v OpticReady?
Da obdela (rezka) zaklep tako, da lahko nanj namestiš Red-Dot ali pa nosilno ploščico za merek?
https://eshop.czub.cz/en/pistole/serie-c...cover.html
Ter, da predela sprožilec v SAO.

Lp.

Sem zelel kupit OR slide za Shadow 2. Po par mailih slo trgovcih, ki bi eventualno lahko zadevo uredili, sem obupal. Iz CZja naposled dobil odgovor, da je to no go, ker vpasejo vsak slajd na dolocen frame… sigurno, ja. 
Sem se vedno menenja da bi zadeva cisto ok delovala. Sprobal pa nisem se nikdar.
Odgovori
Kolega je dal delat pri M-arms. Narejeno u nulo.
Odgovori
Hvala za odgovore.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)