Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Oljni strel"
#81
(18-03-2017, 13:05)alojz1 Napisal: ....Pred mnogo leti je lovec čistil svojo mauser z tisto vojaško vrvico in krpico. Pa se vrvica strga in krpico skuša odstraniti z šibko. Pa ne gre.
Potem vstavi naboj in ustreli. 
Izpadel sem strahopetec, ker sem mu skušal preprečit. Na puški nobenih posledic. Zadetki isto kot prej.

Ne verjamem! Vžgal je v zabito cev??? In nič se ni zgodilo???
Odgovori
#82
Čistilna palica je še vedno v cevi pa ni bila zakajlana

[Image: 338kb01big.jpg]

[Image: boom.jpg]
[Image: 338kb06.jpg]
Odgovori
#83
Ali hočeš povedati, da je ustrelil z palico v cevi? Ali jo je pozabil?
Če je to res se nič ne čudim rezultatu. Pa mojster ni bil ravno začetnik sodeč po opremi (bipod nima vsak).

M67 res je. Sem se odstranil po neuspelem prepričevanju in gledal z distance. Ampak potem (po strelu) smo pa puško preizkusili.
Tisti rek, da ima kdo "več sreče kot pameti" je tu na mestu.
Odgovori
#84
pri odkrivanju mej ni splošnih pravil, niti veliko teoretičnih osnov, ker je vsaka situacija zelo specifična in je nobeden ne bo šel raziskat. skupno je le to, da če greš preko te meglene meje si na pragu katastrofe.
Odgovori
#85
Wink 
Če se malo vrnemo na "oljni strel" sem po tritedenskem testiranju prišel do zaključka da je prvi strel-zadetek siguren samo iz neočiščene cevi,pa najsibo cev namazana z Flunatecom, z bilokaterim drugim oljem ( Ballistol,Crown,Breakfree,WD 40,....) in zatem na suho obrisana z krpicami ( vsaj 10 krpic) ali razmaščena z čistilnim bencinom,razmaščevalcem,...

 Torej sem se za lov odločil puško nastrelit iz neočiščene hladne cevi. 

Strelivo polnjeno: Berger 185 VLD, Jump o.1 mm, smodnik WihtaVuori N560

Sauer 300 wm
   

200 metrov
   

Lep pozdrav!
Odgovori
#86
https://youtu.be/wtBM7AM78jo

 Srbski video iz you tube kanala DUM DUM na temo oljnega strela. :flak:
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#87
Marko, če se že lotevaš tako temeljito, kakšna pa je pri tebi razlika (na točki zadetka seveda) med hladnim strelom in oljnim strelom?
Odgovori
#88
3 cm
Odgovori
#89
evo, še moji hladni (NE OLJNI!) streli ki mi ne dajo miru; puška neočiščena že pol meseca oz. 100 strelov; kaliber 223rem, streljane grupe po 7 strelov, med njimi 20 minut počitka, pred prvo grupo 8 foulerjev in isto 20' počitka, 300m:

1 serija 1 strel na sredini in desno, hitrost povprečna, grupa ~0,5moa
2 serija 1 strel desno gor ~4cm, hitrost daleč najvišja in 15m/s višja od povprečja, grupa brez 1. strela ~0,5moa
3 serija 1 strel desno gor ~2cm ampak še na robu grupe, hitrost daleč najvišja in 6m/s višja od povprečja, grupa ~0,45moa
4 serija 1 strel desno gor ~2cm ampak še nekako v grupi, hitrost daleč najvišja in 10m/s višja od povprečja, grupa ~0,4moa

aja, polnitev se je zviševala za cca 0,2gr
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)