Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tekoči lanolin
#1
Zanima me kje bi pri nas dobil dobil tekoči lanolin (v kremah se ga da dobiti ampak se ne topi v izopropanolu) Rad bi naredil tale miks:



Enaka mešanica je tisti dillon case lube, ki je pregrešno drag. Izopropanol alkohol dobite v merkurju za 6,5 EUR / L
https://www.merkur.si/gradnja/barve-in-p...opanol-1-l

Ta miks mi je všeč, ker lanolin ni mast ampak vosek.
Odgovori
#2
Samson Kamnik je pri nas vir za kake take hece
Odgovori
#3
Jaz sem vprašal par kolegic, ki so prenehale z dojenjem. Krema za namaz tistega dela telesa, ki nam fokusira pogled na ženskem telesu je lanolin, sicer pa lekarne...
lp Melly
Odgovori
#4
Jaz mešam RCBS lube in izopropanol (cca 1:10) in uporabljam v 1 deci razpršilni flaški iz drogerije.
Odgovori
#5
Whistle
Odgovori
#6
[quote pid='146018' dateline='1512506181']
Ta miks mi je všeč, ker lanolin ni mast ampak vosek.
[/quote]
Lanolin je v ovčji volni. Če je to vosek probaj z čebeljim. Mogoče bo isto.
Odgovori
#7
Kot je napisal mr.T boš najverjetneje dobil pri Samson Kamnik-u

Drugi možni kandidati so:

Alpkem Kranj
Itrij Kropa
Odgovori
#8
Uglavnem, če bi kdo res potreboval, lahko jaz naredim. Imam lanolin in druge reči.
Odgovori
#9
(06-12-2017, 11:10)Ronzi83 Napisal: Uglavnem, če bi kdo res potreboval, lahko jaz naredim. Imam lanolin in druge reči.

Tako ja le povej jim, da ne bodo druge kandinate objavljal Hand
Odgovori
#10
Sem najdu kako raztopiti lanolin. Pogret je treba.....

https://youtu.be/8kNG0rtz0mM
Odgovori
#11
http://www.herbana.si/voski-trdila-masco...-lane.html

http://www.naravna-darila.si/vse-za-izde...nolin.html

http://www.tovarnaorganika.si/trgovina/k...brezvodni/
Odgovori
#12
Evo sem naredil "žaubo" in je res super. V samson kamnik imajo lanolin če se ne motim 15 EUR za 0,5Kg, kar je pomojem lifetime zaloga. Youtube reloaderji priporačajo mešanico nekje od 1-7 pa  do 1-10. Mešanico daš v tisto prazno šprico, ki ostane od pomivanja oken ali podobno. Ko se mešanica ohladi ni čisto homogena ampak se malo ločita lanolin in izopropanol, ampak pred uporabo malo pretreseš in je OK. Zadeva dobro deluje in je rokam prijazna.
Odgovori
#13
(09-12-2017, 09:33)trzinc Napisal: Evo sem naredil "žaubo" in je res super. V samson kamnik imajo lanolin če se ne motim 15 EUR za 0,5Kg, kar je pomojem lifetime zaloga. Youtube reloaderji priporačajo mešanico nekje od 1-7 pa  do 1-10. Mešanico daš v tisto prazno šprico, ki ostane od pomivanja oken ali podobno. Ko se mešanica ohladi ni čisto homogena ampak se malo ločita lanolin in izopropanol, ampak pred uporabo malo pretreseš in je OK. Zadeva dobro deluje in je rokam prijazna.

Dillon friendly? za kratkocevne ali tudi za dolgocevne tulce?
Odgovori
#14
(09-12-2017, 09:55)Kristian Napisal:
(09-12-2017, 09:33)trzinc Napisal: Evo sem naredil "žaubo" in je res super. V samson kamnik imajo lanolin če se ne motim 15 EUR za 0,5Kg, kar je pomojem lifetime zaloga. Youtube reloaderji priporačajo mešanico nekje od 1-7 pa  do 1-10. Mešanico daš v tisto prazno šprico, ki ostane od pomivanja oken ali podobno. Ko se mešanica ohladi ni čisto homogena ampak se malo ločita lanolin in izopropanol, ampak pred uporabo malo pretreseš in je OK. Zadeva dobro deluje in je rokam prijazna.

Dillon friendly? za kratkocevne ali tudi za dolgocevne tulce?

Je dillon friendly in je za oboje dobro krakocevno in dolgocevno.
Odgovori
#15
Se oproščam zaradi nevednosti; če je torej Dillon friendly, a je torej tudi za Lee friendly ?
Odgovori
#16
(09-12-2017, 09:33)trzinc Napisal: Evo sem naredil "žaubo" in je res super. V samson kamnik imajo lanolin če se ne motim 15 EUR za 0,5Kg, kar je pomojem lifetime zaloga. Youtube reloaderji priporačajo mešanico nekje od 1-7 pa  do 1-10. Mešanico daš v tisto prazno šprico, ki ostane od pomivanja oken ali podobno. Ko se mešanica ohladi ni čisto homogena ampak se malo ločita lanolin in izopropanol, ampak pred uporabo malo pretreseš in je OK. Zadeva dobro deluje in je rokam prijazna.

Koliko si namešal razmerje? Se tudi jaz navdušujem, da bom to zmešal. Imaš za puškine naboje kaj drugačno gostejšo mešanico, ali narediš eno in štima in za pištolske in puškine tulce?

LP
Odgovori
#17
(09-12-2017, 14:19)micko Napisal: Se oproščam zaradi nevednosti; če je torej Dillon friendly, a je torej tudi za Lee friendly ?

Po moje je Lee manj občutljiv / sofisticiran. Jaz sem jih do sedaj mazal z vsem živim (WD40, olje za puško ipd) in sta moj Loadmaster in Chalenger vse pojedla. 

Če ti je kaj v pomoč, jaz uporabljam večjo zip vrečko, malo špricnem olja na notranjo steno, ga razmažem, tako da pogladim zaprto vrečko, pol pa notri nasujem tulce in jih povaljam po vrečki.
Odgovori
#18
(09-12-2017, 16:05)siljo Napisal:
(09-12-2017, 09:33)trzinc Napisal: Evo sem naredil "žaubo" in je res super. V samson kamnik imajo lanolin če se ne motim 15 EUR za 0,5Kg, kar je pomojem lifetime zaloga. Youtube reloaderji priporačajo mešanico nekje od 1-7 pa  do 1-10. Mešanico daš v tisto prazno šprico, ki ostane od pomivanja oken ali podobno. Ko se mešanica ohladi ni čisto homogena ampak se malo ločita lanolin in izopropanol, ampak pred uporabo malo pretreseš in je OK. Zadeva dobro deluje in je rokam prijazna.

Koliko si namešal razmerje? Se tudi jaz navdušujem, da bom to zmešal. Imaš za puškine naboje kaj drugačno gostejšo mešanico, ali narediš eno in štima in za pištolske in puškine tulce?

LP
V bistvu nimam velik izkušenj z tole mažo, ker sem jo prvič naredill. Jaz sem dal cca 70g lanolina v pol litrško steklenico in nalil preostalo cca 0,43L izopropanola. pomojem je moj miks premočan za lanolin tako, da bi bilo 50g lanolina boljša opcija.
Odgovori
#19
Za šprico bi jaz uporabil tole:

https://www.merkur.si/delavnica/delavnis...pvc-750-ml
lp Melly
Odgovori
#20
Mažem tulce s tem že več let...tekoči lanolin sem kupil nekje v Nemčiji (pojma nimam kje). Deluje pa tudi navaden lanolin (mast) povsem enako. Mešanico mam nekje 1:8...pozimi je treba mogoče kdaj šprico od Steleksa malenkost segret, da se lepše nameša...običajno pa samo pretreseš pred uporabo.
Tulce nasujem v kako prazno škatlo od sladoleda al kaj podobnega...vstavim krpico ene 5x5cm in našpricam ene 3x-4x samo po krpici. Pretreseš in rešeno.
Če sem šprical direkt na tulce so bli eni totalno preveč pokriti...zadostuje že malenkost.
Uporabljam pa na čisto vseh kalibrih in na čisto vseh prešah (Hornady LNL AP, Loadmaster, RCBS RC)...brez nobenega problema.

LP, Jure.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)