Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CarryNow!
#1
Exclamation 
Iniciativa od Firearms United.

https://carrynow.eu/

:))
Moons out, goons out!
Odgovori
#2
Glede na trenutno realnost bi prej pričakoval da pekel zmrzne, kot pa da EU odobri splošno prikrito nošenje.
Odgovori
#3
Ajne frage, če lahko. A se kdo res počuti tako ogroženega, da bi to nosil okrog? Bemumast, da se mi ne da še s tem zafrkavat.
Odgovori
#4
seveda lahko, saj zato je forum.

a ločiš razliko med "treba je ker je nujno za lastno varnost" in "dovoljeno je" ?

V prvem primeru boš nosil tudi, če boš imel črnjaka, ker je situacija iztirila do te mere, da je to edini način da zagotoviš varnost sebi in svoji družini.
V drugem primeru pa se skupnost v kateri živiš, v tem primeru EU, strinja da je benefit oborožene populacije večji od njihovih pomankljivosti.
kot sem že zgoraj zapisal, pa je slednje precej manj verjetno sploh glede na trenutne trende v družbi.

Beseda "moraš" je lahko uporabna na več načinov... a moraš imeti avto s 300 konji, če je omejitev na avtocesti 130? A moraš imeti velikoega in kosmatega psa?
A moraš imeti lulčka? Lulaš lahko s katetrom, oploditev je lahko umetna v epruveti, to da pa ti predstavljaš grožnjo ženskam, otrokom in živalim (lih končali z volkovi, pa smo spet pri mehkih backih:) pa res ne odtehta teh par trenutnih užitkov... Nalsednji korak je obvezni odvzem, pardon... amputacija.
Odgovori
#5
(13-08-2019, 18:26)mm38 Napisal: Ajne frage, če lahko. A se kdo res počuti tako ogroženega, da bi to nosil okrog? Bemumast, da se mi ne da še s tem zafrkavat.
In zato, ker se tebi ne da s tem zafrkavat, bi to onemogočil še drugim, ne glede na razlog prikritega nošenja, a ne? 

Ne gre za vprašanje, zakaj bi nekdo to nosil, ampak za vprašanje, zakaj bi nekomu, ki je PSIHIČNO ZDRAV in USTREZNO PREIZKUŠEN, to prepovedovali.
Odgovori
#6
Orien Napisal:
mm38 Napisal:Ajne frage, če lahko. A se kdo res počuti tako ogroženega, da bi to nosil okrog? Bemumast, da se mi ne da še s tem zafrkavat.
In zato, ker se tebi ne da s tem zafrkavat, bi to onemogočil še drugim, ne glede na razlog prikritega nošenja, a ne? 

Ne gre za vprašanje, zakaj bi nekdo to nosil, ampak za vprašanje, zakaj bi nekomu, ki je PSIHIČNO ZDRAV in USTREZNO PREIZKUŠEN, to prepovedovali.
Tega ne sprašujem. Mislim, da sem napisal dovolj jasno kaj me zanima.

Kristian Napisal:seveda lahko, saj zato je forum.

a ločiš razliko med "treba je ker je nujno za lastno varnost" in "dovoljeno je" ?

V prvem primeru boš nosil tudi, če boš imel črnjaka, ker je situacija iztirila do te mere, da je to edini način da zagotoviš varnost sebi in svoji družini.
V drugem primeru pa se skupnost v kateri živiš, v tem primeru EU, strinja da je benefit oborožene populacije večji od njihovih pomankljivosti.
kot sem že zgoraj zapisal, pa je slednje precej manj verjetno sploh glede na trenutne trende v družbi.

Beseda "moraš" je lahko uporabna na več načinov... a moraš imeti avto s 300 konji, če je omejitev na avtocesti 130? A moraš imeti velikoega in kosmatega psa?
A moraš imeti lulčka? Lulaš lahko s katetrom, oploditev je lahko umetna v epruveti, to da pa ti predstavljaš grožnjo ženskam, otrokom in živalim (lih končali z volkovi, pa smo spet pri mehkih backih:) pa res ne odtehta teh par trenutnih užitkov... Nalsednji korak je obvezni odvzem, pardon... amputacija.
Tudi tega ne sprašujem. Si pa bližje. Sicer zaenkrat mislim, da je še ne rabim nosit okrog, ko jo bom pa moral, bom pa... ne preveč vesel. Ampak- čisto praktično- kako živiš s tem prenašanjem, ne vem, verjetno niste vsi samo doma na socialni, jaz recimo že tega ne vem kje bi jo imel na šihtu.
Odgovori
#7
v resnici nisi. Tvojo situacijo lepo opiše izraz, zelo po domače povedano, kot to počnejo pri nas na kmetih "...ker serješ s polno ritjo."
Gre za to da živimo v eni od bolj varnih okolji, zato je misel, da bi moral skrbeti za svojo varnost z orožjem za pasom, milo rečeno absurdna. Od tele tudi tvoja trditev "ne da se mi še s tem zafrkavat".
Če bi - pa še enkrat povdarjam, ni nam treba, ker živimo v varnem okolju - se tedensko ali dnevno našel v razmerah ko si vesel da imaš Glocka za pasom - bi se ti še kako dalo s tem zafrkavat.
Ampak to še ne pomeni, da mora biti to prepovedano, mar ne?
Odgovori
#8
Kristian Napisal:v resnici nisi. Tvojo situacijo lepo opiše izraz, zelo po domače povedano, kot to počnejo pri nas na kmetih "...ker serješ s polno ritjo."
Gre za to da živimo v eni od bolj varnih okolji, zato je misel, da bi moral skrbeti za svojo varnost z orožjem za pasom, milo rečeno absurdna. Od tele tudi tvoja trditev "ne da se mi še s tem zafrkavat".
Če bi - pa še enkrat povdarjam, ni nam treba, ker živimo v varnem okolju - se tedensko ali dnevno našel v razmerah ko si vesel da imaš Glocka za pasom -  bi se ti še kako dalo s tem zafrkavat.
Ampak to še ne pomeni, da mora biti to prepovedano, mar ne?
Da ne zajadrava predaleč. Nikjer ne piše, da sem za prepoved. Bom še enkrat vprašal, drugače- če bi bilo dovoljeno, bi jo nosil okrog? Zdaj, v situaciji, kot je sedaj?
Odgovori
#9
> če bi bilo dovoljeno, v trenutni situaciji, bi jo nosil naokrog?

Seveda ne, za čigavo zdravje pa bi jo vlačil s sabo, če mi ni treba :)
(bil v situaciji, ko sem vlačil pištolo za pasov ves dan, par dni in bil prav vesel ko sem jo zvečer snel. Moj drugi komentar pa je bil "če sem v okolju, ki od mene zahteva da nosim orožje za varnost sebe in svoje družine bom prej razmišljal kam se lahko odselimo, kot pa katero pištolo si kupim)
Odgovori
#10
Kakšna situacija pa je sedaj?
Odgovori
#11
Izgleda da se moderator Robert še ni vrnu z lova al pa je celo kaj uplenu in se s tem ukvarja in ne bere foruma:))
Odgovori
#12
Ja, tud na ta konec foruma je udarila vročina.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#13
Kladivo učinkovitejše od samokresov Mrgreen

https://nova24tv.si/svet/fbi-razkril-pre...m-orozjem/
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#14
ni vse res kar piše na internetu...

Bolj pravilna trditev je - kladivo učinkovitejše od AR15 ampak pištole še vedno daleč vodijo.

Ker pa se nihče ne sprašuje ali prepovedati tudi pištole (kar vidimo v EU direktivi) je očitno da gre bolj za politični populizem med demokrati in republikanci, kot pa za dejansko reševanje problematike.

LINK:

https://www.quora.com/Is-it-true-that-mo...-in-the-US
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)