Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o orožju gre na sejo Vlade
(16-01-2020, 22:23)RugerMagnum Napisal:
(13-01-2020, 21:22)Ales Napisal:
(13-01-2020, 17:11)Symon Napisal: Danes sem dobil zanimiv mail. Kaj točno odgovor pomeni (ali nastajajo spremembe ali ne) ne vem, upam pa, da je to pozitivna novica.

Citat:Spoštovani,

najlepše se vam zahvaljujemo za vaše elektronsko sporočilo in predlagane spremembe glede Zakona o orožju.

Obveščam vas, da smo v amandmajih upoštevali vaše naslednje predloge:
- predlog pod točko 4 - prekategorizacija določenih kosov orožja;
- predlog pod točko 5 - nerazumna prepoved dušilcev.


Najlepše se vam zahvaljujemo za vaša stališča in predloge.

Želim vam lep in prijeten dan.

Anja Jordan
podsekretarka v PS - svetovalka za odnose z javnostmi
Meni so poslali podoben mail, bodo upoštevali dva moja predloga in sicer glede podaljšanja roka z avtomatov predelane polavtomatike ter glede hladnega orožja.

Ales kaj si jim predlagal glede hladnega orožja?
Naj ostane tako, kot je uzakonjeno že sedaj.
Odgovori
(16-01-2020, 23:05)Ales Napisal:
(16-01-2020, 22:23)RugerMagnum Napisal:
(13-01-2020, 21:22)Ales Napisal:
(13-01-2020, 17:11)Symon Napisal: Danes sem dobil zanimiv mail. Kaj točno odgovor pomeni (ali nastajajo spremembe ali ne) ne vem, upam pa, da je to pozitivna novica.

Citat:Spoštovani,

najlepše se vam zahvaljujemo za vaše elektronsko sporočilo in predlagane spremembe glede Zakona o orožju.

Obveščam vas, da smo v amandmajih upoštevali vaše naslednje predloge:
- predlog pod točko 4 - prekategorizacija določenih kosov orožja;
- predlog pod točko 5 - nerazumna prepoved dušilcev.


Najlepše se vam zahvaljujemo za vaša stališča in predloge.

Želim vam lep in prijeten dan.

Anja Jordan
podsekretarka v PS - svetovalka za odnose z javnostmi
Meni so poslali podoben mail, bodo upoštevali dva moja predloga in sicer glede podaljšanja roka z avtomatov predelane polavtomatike ter glede hladnega orožja.

Ales kaj si jim predlagal glede hladnega orožja?
Naj ostane tako, kot je uzakonjeno že sedaj.

Jaz bi dodal, naj črtajo bodala (mislim, da so v prosti prodaji v vseh državah EU), tonfe (ki se uporabljajo v borilnih veščinah - športni rekvizi) in buzdovani (staro orožje ali replika srednjeveškega orožja).

To, kar je v predlogu zapisano glede hladnega orožja je napisano zelo nejasno, če razumem pravilno zbiralci sploh ne bodo morali nabavljati več to kategorijo orožja (nakup, prodaja in posest sta prepovedana)... Po sedanjem zakonu je bilo bolj jasno zapisano.
Odgovori
Je bila šansa, ko je bil predlog v javni obravnavi (kjer so nas itak poignoriral na skoraj celi črti). Lahko pišeš poslancem, ampak je že mal pozno za to.
Odgovori
Jaz bi se dodal, da dovolijo TASER paraliztorje za samooobrambo
Moons out, goons out!
Odgovori
A resno vrjamete da so upošteval predlog ki ga je bilo ko tu napisal , to so samo vljudni odgovori za to da se vam zdi da vas poslušajo .
Odgovori
(17-01-2020, 20:25)mr.T Napisal: A resno vrjamete da so upošteval predlog ki ga je bilo ko tu napisal , to so samo vljudni odgovori za to da se vam zdi da vas poslušajo .
Bomo hitro videli pri amandmajih, vsaj pri mojih 2 predlogih bo kar jasno.
Odgovori
Je država začela delati za nas?

https://www.rtvslo.si/slovenija/premier-...tve/512760
Vem, da pišem neumnosti, ampak grebem se za čin polkovnika  Angel
Odgovori
Upam da zdej veste kaj volt na naslednjih volitvah in kere stranke so ble PROTI temu zakonu! (sam ne levice) :)
Moons out, goons out!
Odgovori
Zakon o orožju NE gre na sejo Vlade
Odgovori
Jap zato ker je več nimamo :D
Moons out, goons out!
Odgovori
(27-01-2020, 11:37)deadbeef Napisal: Upam da zdej veste kaj volt na naslednjih volitvah in kere stranke so ble PROTI temu zakonu! (sam ne levice) :)
Ja, jaz bom moji danes povedal, da bom imel močne glavobole po volitvah, če bo obkrožila napačno stranko Whistle Whistle Whistle
Vem, da pišem neumnosti, ampak grebem se za čin polkovnika  Angel
Odgovori
To pomeni, da zakon letos ne bo sprejet, v kolikor ga nova vlada ne bo vložila v sprejem po hitrem postopku.
Odgovori
Na 69. redni seji Odbora za zadeve Evropske unije, je LMŠ poslaned Nik Prebil težil, da naj ZORO hitro sprejmejo, kar še s to vlado, ki opravlja tekoče posle.

15:50

https://4d.rtvslo.si/arhiv/seje-odbora-z.../174668689
Moons out, goons out!
Odgovori
Parlament sprejema zakone, ne vlada.
Parlament deluje dokler ga predsednik republike ne razpusti in razpise volitve.
Glede na to, da sedaj kombinirajo, kako v obstojecem sklicu postaviti novo vladno koalicijo, pa vseeno dvomim, da bi zakon lahko sprejeli v naslednjih 25 dneh.
Poleg tega Odbor za EU ni maticni odbor za pripravo tega zakona.
Odgovori
Tukaj so zgolj govoril, o prenosu direktiv v SLO zakonodajo in ne o samem zakonu... :)
Moons out, goons out!
Odgovori
verjemi da imajo trenutno sami s sabo dovolj dela....
Odgovori
Pri nasih kekcih se nikdar ne ve cesar vse so zal sposobni.
Odgovori
(03-02-2020, 21:26)deadbeef Napisal: Tukaj so zgolj govoril, o prenosu direktiv v SLO zakonodajo in ne o samem zakonu... :)

Na kratko - imamo "uredbe" in "direktive". 
Prenos EU direktiv v nacionalno zakonodajo je možen samo s sprejetjem zakona po predpisanem postopku.
In v primeru "orožja" gre za direktivo.

EU uredbe pa so (teoretično) veljavne v vseh državah članicah takoj po sprejetju v EU parlamentu.
Teoretičnon zato, ker je v praksi drugače. Primer = GDPR, ki je v EU v veljavi že skoraj 2 leti, vendar pa ga pri nas ne izvajajo, ker (na primer Urad informacijske pooblaščenke) še ni ustreznih pravnih podlag, ki jih bo prinesel šele novi Zakon o varovanju osebnih podatkov (ZVOP-2), ki je prav tako še vedno v parlamentarni proceduri.
In Slovenija niti ni edina država, ki zamuja... (velja tudi za ZORO-2).

Odpira pa ta zamuda (pri ZORO-2) eno vprašanje, kako strelci iz držav, kjer direktiva še ni implementirana v nacionalne zakonodaje, potujejo (z orožjem) v države, kjer so direktivo že uzakonili? Torej prideš z orožjem B4 (ali B1), ki bo po novem v kategoriji A... ti imaš sicer "mednarodni pasoš" za B4, ki pa v državi ne obstaja več...? Konec koncev bodo tudi pištole po novem B5...
Odgovori
Z normalnimi ljudmi ni tezav iz B8 v A33. Vse lepo deluje.
Ce pa delas sranje pa si tako brez kategornik.
Tolko enega dreka, ko ga doloceni naserjejo ne mores niti z Zemlje vec spravit. :(

Je pa upravicen pomislek kako je s tem pri prehajanju mej. Zadnjic sem ravno bral o EU orozni prepustnici... bi se naj dodal se nek papir iz drzave v katero se orozje nese ali preko nje transportira - nisem si ciso zapolnil, ker se ne rabim.
Odgovori
Kapljati so začeli amandmaji (pod poglavjem Dokumenti). Upam, da SDSov predlog ne bo edini?

https://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/del...II&tip=doc
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)