Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kot na fronti
#1
Nedeljski dnevnik: Sosedje se počutijo kot na fronti
https://www.dnevnik.si/1042913003
#2
Kaksne veze moras imet, da dajo 'tvoj' problem v cajtng.
V sobotah ne bodo smeli vec streljat? To je spet kaka nova zakonska jajca ali velja samo za te reveze s papeskimi sosedi?
Dusilci zvoka so pa prepovedani...
Preselis se v hiso ali si ji zgradis zraven oz v blizini strelisca... verjetno nikoli ne bo pokalo.
#3
Na koncu bo ostalo samo še tekmovanje z MantisX-om  Dumb
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
#4
Shabbat...pa smo tu Pray
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
#5
Glede zapiranja teh strelišč, ker jim smeta hrup... To je predvsem zaradi nekih osebnih zamer ali pa frustriranih zdolgočasenih upokojencev... Sam imam tudi privat strelišče že 3 leta... 2 krat na teden, po par ur grmi... Da pa se nekdo vtakne in mi prepove streljati.... Vžgem avto, povežem se z radiom, zapeljem pred njihovo hiši in od 6:00 do 22:00.... Na max.... Za 3 dni se prijavljajo v Polje.... Ali pa naj se dušilci legalizirajo... Glede na to, da se bo prepovedala pirotehnika zaradi strašenja živali/onesnaževanja... Je lahko to dobro podlaga za legalizacijo.... Ali pa da totalno prepovejo streljati...  Dumb
#6
Ali pa se odločijo ,da kritikaldutij ne izponjuje pogoja zanesljivosti in poberejo vse listine tako kot zdaj počenjo v švabenlandu.
#7
MR. T→ Namigovati, da ne izpolnjujem pogojev za posest orožja in želeti si, da mi poberejo orožje… Samo zato, ker sem te prej z argumenti razmontiral… Stavim 10.000$, če bi vedel moj naslov, da bi me prijavil, zaradi »ne vem česa«… Ampak na tvojo žalost zelo dobro poznam zakonodajo in trenutno je na moji strani… In potem se čudite, zakaj gre vse v SLO v k____.... Sigurno poznaš »da sosedu krava crkne«. J
#8
Namigovati, da ne izpolnjujem pogojev za posest orožja in želeti si, da mi poberejo orožje…

To vidiš samo ti, je pa taka paranoična interpretacija pisanja Mr.Tja, ki te je hotel le opozoriti, da ne piši nemumnosti, kar dober indikator, da nisi prav zrela osebnost.

Lep pozdrav, Marko
#9
(06-11-2019, 18:21)CriticalDuty Napisal: .... Sigurno poznaš »da sosedu krava crkne«. J

Mal drgač se reče:  Not

Dal bog, da sosedu krava crkne, pa men tut, da ne bo sosed pol hodu k men po mleko!
#10
Prav lepa priložnost za popularizacijo dušilcev. Okoličane ne moti strelišče in streljanje, moti jih hrup, katerega bi z dušilci drastično zmanjšali. Ne pozabiti na tole, ko boste pisali poslancem ipd.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
#11
(06-11-2019, 18:21)CriticalDuty Napisal: MR. T→ Namigovati, da ne izpolnjujem pogojev za posest orožja in želeti si, da mi poberejo orožje… Samo zato, ker sem te prej z argumenti razmontiral… Stavim 10.000$, če bi vedel moj naslov, da bi me prijavil, zaradi »ne vem česa«… Ampak na tvojo žalost zelo dobro poznam zakonodajo in trenutno je na moji strani… In potem se čudite, zakaj gre vse v SLO v k____.... Sigurno poznaš »da sosedu krava crkne«. J
 
Daj no misteraš pa res ni tak...že tko ima osiromašeno udeležbo na njegovi P22 pol da bi pa še nekomu želel da mu orožje poberejo ...ne bo šlo no Not
#12
Problem vseh komentarjev na temo članka o streliščih v Nedeljcu je, da ste ga prebrali samo na pol. Spodaj lepo piše, več  v Nedeljcu.  Tam pa je tudi pogovor z Robertom Černigojem. Če ga ne poznate, nekaj stavkov iz intervjuja z njim:


ROBERT ČERNIGOJ, EVROPSKI PRVAK V PRAKTIČNEM STRELJANJU
Pištola kot košarkarska žoga
»Ko gre za športno orodje, ne vidim velike razlike med Martino Ratej, ki meče kopje, in mano, ki streljam s pištolo.«
Tomaž Bukovec
Septembra letos je Ljubljančan Robert Černigoj na evropskem tekmovanju v praktičnem streljanju v Beogradu postal evropski prvak v kategoriji pištola klasik 19/11, enoredni nabojnik. Ob tem je slovenska ekipa osvojila še tretje mesto ekipno v kategoriji standard seniorji (nad 50 let) in četrto mesto v klasični disciplini skupno.
Strelci v praktičnem streljanju z velikokalibrskim orožjem tekmujejo v sedmih disciplinah glede na orožje in starostne kategorije. Tekmujejo na enakih progah, na evropskem prvenstvu pa so morali v štirih tekmovalnih dneh izpeljati streljanje na 24 progah. Na eni progi izstrelijo od 12 do 32 strelov, streljajo v ovalne tarče, sodniki merijo čas, ura pa se ustavi ob zadnjem strelu. Černigoj se je s praktičnim streljanjem srečal leta 2012, pravi pa, da je to zanj šport in samo šport.
Pomembna hitrost
»Kot bi metal kroglo, streljal glinaste golobe. Pri tekmovanju so pomembne hitrost, natančnost in zbranost, prvi pogoj pa so odlični strelski rezultati. Sodnik te ves čas spremlja z uro, veliko preciznih strelcev pa odpove pod časovnim pritiskom.«
Kako potekajo priprave na veliko strelsko tekmovanje?
»Na evropsko prvenstvo sem se intenzivno pripravljal leto dni, zadnji mesec sem treniral dvakrat na dan, kondicijsko in strelsko, vse, od prehrane naprej, sem podredil pripravam. V tem športu imaš prednost, če začneš mlajši, seveda z zračnim orožjem, primernim starosti, je pa to šport, ki omogoča tudi kasnejši vstop v tekmovanja. Zahteva pa to več zavzetosti.«
Kaj pomeni vaš dosežek za streljanje z velikokalibrskim orožjem v Sloveniji?
»Največji uspeh v 25 letih obstoja za praktično strelstvo. Je pa zanimivo, da moj uspeh v javnosti ni posebno odmeval. Morda zaradi zadržka nekaterih zaradi orožja.«
Zanimivo, da ste omenili zadržek zaradi orožja. Kako gledate vi na orožje?
»V očeh ljudi je orožje mogoče videti drugače, zame pa je pištola enaka košarkarski žogi, če karikiram. Na strelišču oziroma na tekmovanju vlada izjemna disciplina pri varnosti, sodnik te ves čas spremlja, in če narediš napako, greš na primer čez varnostno črto, si takoj diskvalificiran. Pa čeprav ta lokacija ne pomeni dejanske nevarnosti, ampak le prepovedano območje. V nogometu zaradi nedovoljenega položaja ne boš diskvalificiran, tukaj pa takoj. Med premikanjem ne smeš imeti prsta na sprožilcu, preden začneš tekmovati, moraš opraviti dodatne varnostne izpite, predvsem pa moraš imeti vse varnostne norme in zakonitosti zapisane v podzavesti. Če boš razmišljal o tem, da moraš prst umakniti s sprožilca, si že pogorel. Ko gre za športno orodje, ne vidim velike razlike med Martino Ratej, ki meče kopje, in mano, ki streljam s pištolo. Pripravljamo se podobno, naši cilji so enaki. Biti čim boljši.«
Kako pa postati tekmovalni strelec, če pustiva uradne postopke in dovoljenja ob strani?
»Najprej moraš opraviti varnostni izpit v naši zvezi, potem pa na prvih dveh tekmovanjih tekmuješ kot pripravnik, kar pomeni, da je sodnik opozorjen in te deloma vodi in ti pomaga. Te bolj opozarja na podrobnosti, zaradi katerih si lahko diskvalificiran. Člansko izkaznico dobiš šele, ko si uspešno končal tudi ti dve tekmi.«



Tole je skoraj do konca, ostalo preberte v Nedeljcu. Robert govori tudi o tem, kje streljamo, kakšni so strelci osebnostno (ko je to govoril, še ni bral komentarjev na članek v Nedeljcu), poleg pa je tudi fotografija reprezentance, ki je bila v Beogradu.

Robert bi rekel, da ni dobro imeti ves čas prst na sprožilcu,  taki komentarji pa so strel v koleno vsem strelcem.


Če želite prebrati oba članka cela, ju lahko preko spletne aplikacije Nedeljski dnevnik, potem pa si snamete aktualno številko.
#13
Duty take it izi... Saj bo minla vrocina...
#14
Mislim, da je problem, da ti nisi prebral članka. Ker tipa tam v Sevnici nič ne moti Robi ampak hrup s strelišča. In že sama definicija v članku je napačna ker tehnično pravno gledano tipa tam ne moti hrup ampak zvok poka, orožja in ga je strah in mu je moteče čeprav je oz. ni zadeva:


1. Hrup (ker je pod nivoji)
2. Aktivnost na njegovem interesnem področju, kamor se je verjetno celo priselil po tem, ko je strelišče že bilo ali pa je bil v Jugi prekleto tiho...

To kar je pa bilo napisano je pa v prvem delu povsem nekorektno in narobe prezentirano ker fakti so, da nezadovoljna oseba (sama s sabo) išče medije, da bi svoj case (ki ga sploh ni) preko čustvenega odziva splošne protiorožne klime uspel premaknit v svojo korist. In tisti, ki je članek pisal mu tu pomaga in nekritično povzema njegovo stališče (niti ne preveri kako se definira hrup in da če gre tipu na živce pok pok pok in je to v okviru zakonskih hrupnih limit je to ista pašta kot če gre nekomu tretjemu na kurac ringbingsplibongbing ali pa tunc tunc tunc ali pa stari čebelar ali pa glasen sosedov prdec....)

In če imaš ti težave s komentarji tu je več al manj problem v tebi in tvoji miselnosti, ker očitno meniš, da ker poseduješ orožje pa ne smeš nič komentirat ali se nad čim jeziti...Še več moral bi biti tiho in imeti glavo dol ter se delati da me nihče ne vidi...


PS: Druga runda kolobocije s strelišči zna bit zelo zanimiva....
#15
(06-11-2019, 15:31)CriticalDuty Napisal: Glede zapiranja teh strelišč, ker jim smeta hrup... To je predvsem zaradi nekih osebnih zamer ali pa frustriranih zdolgočasenih upokojencev... Sam imam tudi privat strelišče že 3 leta... 2 krat na teden, po par ur grmi... Da pa se nekdo vtakne in mi prepove streljati.... Vžgem avto, povežem se z radiom, zapeljem pred njihovo hiši in od 6:00 do 22:00.... Na max.... Za 3 dni se prijavljajo v Polje.... Ali pa naj se dušilci legalizirajo... Glede na to, da se bo prepovedala pirotehnika zaradi strašenja živali/onesnaževanja... Je lahko to dobro podlaga za legalizacijo.... Ali pa da totalno prepovejo streljati...  Dumb

Vidiš ravno takšna dejanja so nas pripeljala do spremebe zakonodaje. In ne govorim o ZORO-2, kjer gre za implementacijo direktive ampak o podzakonskih aktih, ki še pridejo na vrsto in tam bodo obravnavana strelišča. Tudi tvoje ...
#16
se opravičujem - nima direktne veze z temo, ampak...
vsakdo, ki misli, da lahko parkira avto pred sosedovo hišo in navije radio do 10h zvečer do konca, naj premisli še enkrat.
Se zna zgodit, da bo pokasiral globo hitreje kot pa ob obisku inšpektorja ali policije ob pokanju na strelišču.
#17
(07-11-2019, 08:59)zvitihrcek Napisal: se opravičujem - nima direktne veze z temo, ampak...
vsakdo, ki misli, da lahko parkira avto pred sosedovo hišo in navije radio do 10h zvečer do konca, naj premisli še enkrat.
Se zna zgodit, da bo pokasiral globo hitreje kot pa ob obisku inšpektorja ali policije ob pokanju na strelišču.

Klici na policijo in povej, da je pred tvojo stavbo parkiran prizgan tovornjak ze dve noci prizgan... bos videl kaj ti bo rekel.

Inspektorji ja :) :)
#18
Da manipulira s custvi, kot pravi Mato, je vec kot ocitno. Takoj, ko vmesa otroke je macka iz zakla. Ce bi raziskal in pretehtal vse podatke, ki so na voljo, bi hitro prisel do primerov, kjer ta njegova teza s prestrasenimi otroci ne drzi. Potem pa bi bilo treba postati, razmisliti in prilagoditi svoje mnenje glede na novenpodatke. Tu pa se vecini ljudi zatakne. V psihologiji so to ze znane in stare zadeve. Nekaj na to temo si zainteresirani lahko preberejo v knjigi Misinformation age.
#19
ne vem, kako je z prižganim tovornjakom pri sosedu. Vem pa kako je z vaško mularijo, takimi in drugačnimi ojačevalci v avtih in nabijanjem do daske ob popoldnevih. Sem se poskušal pogovorit  z njimi in so trdili, da do 10h zvečer lahko počnejo kar hočejo. Čez 15 minut so isto foro poskusili prodat še policiji. Brez uspeha.
#20
ZJRM, 8.člen, 2. točka - to velja tudi podnevi
Kdor z uporabo televizijskega ali radijskega sprejemnika, drugega akustičnega aparata ali akustične naprave ali glasbila moti mir ali počitek ljudi in to ni posledica dovoljene dejavnosti, se kaznuje z globo




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)