Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zeleno vprašanje zelenca o nakupu prve pištole
#1
Drage strelke in strelci, forumašice in forumaši,

pred pričetkom branja tele teme vas res lepo prosim, da v imenu varnosti izpraznite orožje, ločeno zaklenete strelivo in kose ter umaknete vsakršne predmete, ki so prirejeni za napad, ali pa bi jih v ta namen lahko uporabili. 
Tudi kakšen Persen komu morda ne bo slabo del. 

Skratka za vas kristalno jasno in prežvečeno, zame pa v nizki oblačnosti in gosti megli zavito vprašanje. 

Kaj kupiti? ?

V svetu pištol sem povsem frišen, ves čas so prva ljubezen bile puške. 
Nabavno je v roki za 9x19. 

Preden me kdo ubije z golimi rokami - pojma nimam o disciplinah s pištolo in pravilih. Zato sprašujem.

Skratka iščem kos, s katerim bi se poleg rekreativnega taktičnega streljanja lahko šel še kakšno dinamično tekmo in pa predvsem precizno tekmovanje na 25 metrov, kjer imam še največ potenciala. 
Seveda govorimo o tekmah pod okriljem panožne zveze. 

Kaj bi bi bil vaš izbor in + oziroma - k izboru?

Za vaš čas in trud vam bom resnično hvaležen!

Sam sem do sedaj gledal (po vrsti kar mi leži v roki)
CZ Shadow 2
Glock 17 gen 5
Glock 45
Walther PPQ Navy SD

Lp,

R
Odgovori
#2
https://www.strelec.si/forum/thread-17416.html ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#3
Admin hvala, tole sem že prebral, poleg tega še kar nekaj na podlagi iskanj. Vendar mi niso povsem jasne tekmovalne kategorije in primerna izbira ?
Odgovori
#4
ja, le preberi si vse tiste strani s prejšnje povezave.

torej, od glocka pričakovati precizne in konkurenčne zadetke na 25m je tako kot bi od mene pričakoval kvaliteten seks. skratka, ni šans, ne glede na dodelave in predelave!

četudi glocku zamenjaš in spoliraš ne vem kaj vse je isto kot če bi meni v mednožje namontiral karkoli več kot 7,62cm s katerimi razpolagam... še vedno imaš v osnovi neuporabnega ali glocka ali mene. bodisi na strelišču bodisi v postelji.

nič nisi pisal o razpoložljivih sredstvih, ki si jih pripravljen odšteti za nakup, zato predvidevam da to ne igra vloge...

6" preciznjakarske specialke so (kolikor je mojemu skromnemu hribowskemu umu znano) predolge, da bi prešle skozi presejalno škatlo dimenzijskega testa za tekme dinamikov.

pa da počasi končam, ker sta kava in cigareta naredila svoje, malo je pomagalo tudi branje foruma in moram tja, s kjer so nekoga s kamnom sklatili...



dejansko univerzalna pištola, s katero lahko počneš vse našteto, tudi 100 krogov na 25m z izurjenim strelcem je sposobna odstreliti, pa še za pogledati je lepa...
https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...-ts-orange

imel, in vem česa je sposobna in kaj zna... lepa pa je tudi, čeprav se dejansko ne spomnim da bi se mi kdaj prikradla v misli, medtem ko sem se igral sam s seboj...

;)
Odgovori
#5
Kot smo že nešteto krat ugotovili, univerzalne pištole za vse discipline ni.
Kupi kar ti leži, kasneje boš itak ugotovil kaj rabiš in ti ustreza in boš zbirko nadgradil.

Lp

P. S. Med med naštetimi bi sam shadow2 za začetek vzel.
Odgovori
#6
(06-03-2020, 08:33)elo Napisal: ja, le preberi si vse tiste strani s prejšnje povezave.

torej, od glocka pričakovati precizne in konkurenčne zadetke na 25m je tako kot bi od mene pričakoval kvaliteten seks. skratka, ni šans, ne glede na dodelave in predelave!

četudi glocku zamenjaš in spoliraš ne vem kaj vse je isto kot če bi meni v mednožje namontiral karkoli več kot 7,62cm s katerimi razpolagam... še vedno imaš v osnovi neuporabnega ali glocka ali mene. bodisi na strelišču bodisi v postelji.

nič nisi pisal o razpoložljivih sredstvih, ki si jih pripravljen odšteti za nakup, zato predvidevam da to ne igra vloge...

6" preciznjakarske specialke so (kolikor je mojemu skromnemu hribowskemu umu znano) predolge, da bi prešle skozi presejalno škatlo dimenzijskega testa za tekme dinamikov.

pa da počasi končam, ker sta kava in cigareta naredila svoje, malo je pomagalo tudi branje foruma in moram tja, s kjer so nekoga s kamnom sklatili...



dejansko univerzalna pištola, s katero lahko počneš vse našteto, tudi 100 krogov na 25m z izurjenim strelcem je sposobna odstreliti, pa še za pogledati je lepa...
https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...-ts-orange

imel, in vem česa je sposobna in kaj zna... lepa pa je tudi, čeprav se dejansko ne spomnim da bi se mi kdaj prikradla v misli, medtem ko sem se igral sam s seboj...

;)

Elo hvala. Cenovno visje od 1200 eur ne grem.
Odgovori
#7
(06-03-2020, 07:01)RWS Napisal: ....pojma nimam o disciplinah s pištolo in pravilih....
Obisk/ogled tekem raznih disciplin ( zvez ), potem pa pravilnike v roke...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#8
Ok, shadow 2 od naštetih torej...
Odgovori
#9
Vse se začne in konča pri denarju.Če je dovolj denarja si pač kupiš pištolo,ki pokriva vso našteto.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#10
Iz tvojega seznama shadow 2... ne gre pa v vse dinamicne discipline (bodo drugi povedali kam ne gre, ker ne vem).
Glede preciznega... mojstri pravijo, da je 6" skoraj nuja. Vem 100 %, da se s 5" in celo krajso da dosec tudi lep rezultat.
Za zacetnika je PPQ mogoce najbolj primeren, ker se ne rabis s kladivcem zajebavat in ga spuscat - na IPSCju recimo (predvidevam, da verjetno se imas kar nekaj strelov do tja).

Drugace pa eni pravijo - malo denarja, malo muzike. Te pa bodo pameten.

Kupi kar ti lepo sede v roke in uzivaj. S pravim pristopom bodo tudi zadetki.
Ko si kupil pistolo, se nisi nic naredil... obvezno dobri glusniki, zascitna ocala, ocala za precizno in seveda strelivo. Neko torbo za prenos tudi potrebujes, dodaj se spektiv,stojalo za spektiv, pas za dinamiko, holster za doticno pistolo in drzala za nabojnike. 1.200 € imas zdalec premalo za vso kramo :(
Ker si perspektiven v preciznem te bo slej kot prej zamikal revolver... grem rajsi.
Odgovori
#11
Poizkusi različne discipline (precizno, dinamika) in boš hitro videl v katero smer iti. Jaz sem štartal s preciznim streljanjem, kjer je na začetku kar pomembna vaja, kasneje pa pride do izraza tudi pištola. Recentno mi je k srcu prirasla dinamika (ne ipsc), ker je... bolj dinamična. Za tam je čisto vseeno kako pištolo maš, da jo le znaš rokovati. Za prvih nekaj let streljanja dinamike bo katerakoli dobra. Ne kupovati nove zadeve, dobiš rabljeno za 20 % ali več ceneje. Veliko ljudi ima to zglancano v sefu, potem pa žena ugotovi in hop cefizelj.
Odgovori
#12
Pred mnogimi leti sem bil tudi jaz v taki situaciji,vendar v malenkost bolšem položaju,ker takrat še ni bilo iterneta. Če sem hotel dobiti info sem šel na tekmo,kot opazovalec gledal stare mačkei in jih na koncu poprosil za nasvet. Mora reči da so bili skoraj vsi  pripravljeni pokazati svoj kos železa, našel se je tudi tak ,ki me je samo s pogledom odvrnil o nadalni komunikaciji. Potem pa je prišel prvi kos,lepo leži v roki všečen na pogled trenutek resnice pa na strelišču. Tarča preluknana kot bi jo zadele šibre,stari mački dajali spodbudo,da vaja dela mojstra,mojster pa zna izbrati pravo oridje!
Odgovori
#13
Shadow 2 je super, moja prva pištola. Mogoče mi je malo žal da nisem vzel OR verzije vendar si potem že na 1500 EUR.

Kolikor vem je za IDPA neustrezna zaradi previsoke teže.
IPSC kolikor vem gre skozi.

Shadow SP-01 je ok za obe tekmovanji in je slabih 300 eur cenejša. Nekako za ceno S2 dobiš SP-01 + CGW kit (SA, res kratek reset in zelo lahek sprožilec).
Mogoče je kot taka bolj univerzalna za isti denar kot S2. Pač za preciznost je sprožilec bolj pomemben kot za dinamiko. Serijski sprožilec na S2 je super za serijski kos vendar ko probas CGW ali podoben kit je razlika očitna.

Če bi se še enkrat odločal bi se mogoče raje odločil v tej smeri, torej SP-01 + kit. Nekako dobiš več za svoj denar.
Če bi pa hotel kaj bolj ''tacticool'' je pa vrhunski kos za svoj denar Canik TP9 elite combat (soliden sprožilec, zarezkan zaklep za optiko, navoj na cevi).
Odgovori
#14
Če imaš raje puško, si kupi PCC.

Tekmuješ samo v eni disciplini OPEN, ker druge ni. Ni kaj za tuhtat v katero disciplino spadaš.Tekem je enako kot za pištolo. Prode enake. Municija ista.

PS: Pa kupi novo in si jo sproti dodelaj. Je zadnjič kolega kupil rabljeno PCC Bereto, pa mu je pri prvem treningu razpadla.
Odgovori
#15
Moj nasvet… Kupi tisto, katera se ti najbolj dopade/ti je všeč… In čim manj kompliciraj(s tem mislim na after-market trigger, kompenzatorji, red dot,…)… Rajši porabi denar za strelivo in trening.

Izjaviti, da je ena pištola manj natančna, kot druga je… Vsi vemo.... Pištola je natančna tako, kot je natančen strelec.
Odgovori
#16
rex alpha mogoče?
Odgovori
#17
Shadow 2 se da zrihtat za IDPA. Če imaš 1200€ in ti Shadow 2 leži jo kupi. Za ta denar dobiš precej.
lp Melly
Odgovori
#18
(06-03-2020, 13:06)Melly Napisal: Shadow 2 se da zrihtat za IDPA. Če imaš 1200€ in ti Shadow 2 leži jo kupi. Za ta denar dobiš precej.
Aja, kako pa se da zrihtat? :)
Odgovori
#19
Canik TP9 SFX če ti leži v roki. Ostalo bo kar nekaj za nakup streliva in pokat pokat pokat...
Odgovori
#20
(06-03-2020, 07:01)RWS Napisal: Drage strelke in strelci, forumašice in forumaši,

pred pričetkom branja tele teme vas res lepo prosim, da v imenu varnosti izpraznite orožje, ločeno zaklenete strelivo in kose ter umaknete vsakršne predmete, ki so prirejeni za napad, ali pa bi jih v ta namen lahko uporabili. 
Tudi kakšen Persen komu morda ne bo slabo del. 

Skratka za vas kristalno jasno in prežvečeno, zame pa v nizki oblačnosti in gosti megli zavito vprašanje. 

Kaj kupiti? ?

V svetu pištol sem povsem frišen, ves čas so prva ljubezen bile puške. 
Nabavno je v roki za 9x19. 

Preden me kdo ubije z golimi rokami - pojma nimam o disciplinah s pištolo in pravilih. Zato sprašujem.

Skratka iščem kos, s katerim bi se poleg rekreativnega taktičnega streljanja lahko šel še kakšno dinamično tekmo in pa predvsem precizno tekmovanje na 25 metrov, kjer imam še največ potenciala. 
Seveda govorimo o tekmah pod okriljem panožne zveze. 

Kaj bi bi bil vaš izbor in + oziroma - k izboru?

Za vaš čas in trud vam bom resnično hvaležen!

Sam sem do sedaj gledal (po vrsti kar mi leži v roki)
CZ Shadow 2
Glock 17 gen 5
Glock 45
Walther PPQ Navy SD

Lp,

R
Za precizno nič od naštetega. Cena nove pištole za precizno se začne pri 1600eur. Pojdi npr. na kako tekmo kot je liga alpeadria v Mariboru 14.3. pa poglej, povprašaj, da ne boš kmalu prodajal za pol cene. Tutifruti pištole so pa bolj tako tako.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)