Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Povratna vzmet pri pištolah
#1
Zdravo,

Nekaj glede povratnih vzmeti sem že iskal po tem forumu, vendar nisem dobil pravih informacij...
Nisem še zasledil npr., da nek proizvajalec priporoča menjavo vzmeti po recimo 5.000, 10.000 ali 15.000 strelih.
Včasih pa kje zasledim, da strelci preventivno menjajo vzmeti že po 1.000 ali 2.000 strelih (9×19mm).
Če gledaš kake proizvajalce vzmeti, bi ti menjali le-te na par tisoč strelov. O.k., razumeš prodajo, ampak se vprašaš o kvaliteti...

Vzmeti ponavadi niso prav velik strošek in pogosto odločajo o dobrem- zanesljivem, pa tudi ttajnemu delovanju vsakega orožja.


Kakšne so vaše izkušnje?
Menjate vzmeti po občutku, priporočilu ali ko se začnejo težave?

Lp
Odgovori
#2
Jaz sem na tekmovalni Shadow menjal takoj, ko sem začel resneje trenirati, da sem dobil mehkejše proženje in bom zamenjal, če se začnejo kakšne težave, nič prej. Na P38, ki je letnik 1943 sem zamenjal takoj, da pomaga ublažiti povratni sunek zaklepa in tako zmanjša možnost poškodbe na kosu, ko občasno spustim par šusov. Ostale pištole imajo tovarniške vzmeti.
Odgovori
#3
Dej razlożi mi,ker se ne spoznam,kako deluje povratna vzmet na proženje?
Hvala lepa.

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#4
Klikni na link, ti bo Cesar odgovoril.
https://cesar-shop.com/firearm-parts-en/..._rewrite=1
Odgovori
#5
Si mi dal Link na slike enih povratnih vzmeti.
Odgovor še nisem uspel dobiti...

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk

Namreč ne štekam,če zamenjam feder za vračanje zaklepa-kako bo to vplivalo na proženje???

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#6
Lepo piše: SPRING SET FOR LIGHTER TRIGGER PULL. Sem želel lighter trigger pull in ga z menjavo teh treh vzmeti tudi dobil. Menja pa se vse tri, ker vplivajo ena na drugo in če menjaš samo vzmet kladivca, imaš lahko težave.
Odgovori
#7
(11-03-2021, 20:22)rujceho Napisal: Dej razlożi mi,ker se ne spoznam,kako deluje povratna vzmet na proženje?
Hvala lepa.

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk

Ni samo povratna, je garnitura vseh mogočih vzmeti...
olajšane na račun boljšega proženja, boš menjal prej kot tovarniške 
kar je normalno.
Ps. ampak to je zelo dobro samo za Cesarja ki jih prodaja Dumb za pištolo je pa definitivno najbolje original.
Odgovori
#8
Sprememba je predvsem pri lažjem DA prvem strelu v tovarniški skupini ipsc.
Odgovori
#9
(11-03-2021, 21:09)bob78 Napisal: Sprememba je predvsem pri lažjem DA prvem strelu v tovarniški skupini ipsc.

....ki pa ne sme bit lažji od 2.27kg  Papers
Odgovori
#10
In tudi ni.  Dumb
Odgovori
#11
(11-03-2021, 21:56)bob78 Napisal: In tudi ni.  Dumb

napačne fedre si kupu  Dumb Dumb
Odgovori
#12
Kupil sem en drug set, ker takrat cesar še ni imel rc branda. Te sem nalepil za primer, so pa bili enakih specifikacij. Kaj pa je narobe z njimi?
Odgovori
#13
Evo, originalni link, ko sem sam spraševal na forumu glede teh fedrov. Se pa popravljam, je že bil rc brand, le na računu ni bilo tako poimenovano in me je zmedlo. Tam piše sam “set za lažje proženje”.

https://www.strelec.si/forum/thread-21185.html
Odgovori
#14
Ja, kot vidim obstajajo tudi seti vzmeti za različne strelske discipline...
Povratne vzmeti pa za določene modele pištol od 2h do celo 6ih trdot, odvisno od moči naboja.
Tovarniške trdote so nekje v sredi.

Življenska doba, pa včasih le 500-700 strelov. Navedba BHS solutions, tam sem prejle zasledil za BHP 35, 9mm, samo 5 let ali 5000 strelov, ker je vzmet že pri vgradnji kar dobro prednapeta.
Tako pištolo imam, l.90, 2. lastnik, postrelil sem preko 3.000 P nabojev, 124grs. Prej ne vem kaj je streljala in koliko... V glavnem dela b.p., v primerjavi z kako CZ 75 in podobnimi 9mm, je trda za repetirat.
Odgovori
#15
500-700 strelov pa moras menjat fedro? To se sploh ne splaca kupit oz montirat kamorkoli.
Trda za repetirat... menjaj fedro, ki je za to. Ce se vedno cikla je OK, ce ne ni. Imas teh povratnih zmeti mali milijon.

Po mojih izkusnjah so nove pokalice vse bolj 'trde'. 3.000 strelov za 'moderno' pistolo ni nic. To se še dobro vsede ne.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)