Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
raztros zadetkov
#1
Pozdravljeni!
Imam vprašanje za strokovnjake.
Zakaj pride do raztrosa zadetkov na 25m,s kalibrom 9x19.
Hvala za sodelovanje.
lp
Odgovori
#2
Mene so učili, da gre za isti nabor razlogov, kot vodijo do raztrosa, ko ščiješ po snegu. Če glid močno stresaš bo tudi raztros velik.
Odgovori
#3
Ker je celo kratka pištolska cev dovolj dolga, da tudi odsun vpliva na let. Pri hitrejših metkih ima malo manj časa. Poleg vsega ostalega bolj očitnega.
Odgovori
#4
ljutica bogdan,sem mislil bolj strokovne razlage,takšne pripombe poznam
Odgovori
#5
V veliki večini primerov je glavni razlog za raztros zadetkov, strelec. Ljutica Bogdan je napisal enako, le z malo bolj izbranimi besedami. Bi pa seveda lahko bil vzrok tudi v orožju. Nisi pa omenil ali do raztrosa prihaja tudi, če je pištola v restu?
Odgovori
#6
da,tudi,če je v restu pride do rastrosa
Odgovori
#7
Do raztrosa pride ker ljudje napačno domnevajo da bo naboj hitrejši če cukneš za sprožilec...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#8
(12-09-2021, 20:02)trojan Napisal: da,tudi,če je v restu pride do rastrosa

Koliko vrst streliva si preizkusil na restu ?
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
#9
(12-09-2021, 18:52)trojan Napisal: ljutica bogdan,sem mislil bolj strokovne razlage,takšne pripombe poznam

Če bi dejansko želel resen odgovor, bi najbrž moral dopisat za katero pištolo gre, koliko strelov ima za sabo, s katerim strelivom streljaš in seveda o kakšnem raztrosu je govora.
Odgovori
#10
res je ,pozabil sem napisat,da tudi iz resta pištola trosi

Gre za pištolo Pardini GT 9,6",cca 500 nabojev,nekaj fiocci,nekaj STV,raztros cca 10 cm
Odgovori
#11
Poizkusi še s kakšnim drugim strelivom, npr. Magtech JHP 115 HP, pa se bo raztros najmanj prepolovil. Če pa sam polniš, pa boš lahko našel kombinacijo, ki bo raztros zmanjšala na manj kot 1" na 25m. Cev v Pardiniju je zelooooo izbirčna pri strelivu.
Odgovori
#12
hvala za dober odgovor g.Orien.Nisem vedel,da je toliko izbirčna.Probal bom tvoj nasvet.
lep pozdrav!
Odgovori
#13
(13-09-2021, 00:19)trojan Napisal: res je ,pozabil sem napisat,da tudi iz resta pištola trosi

Gre za pištolo Pardini GT 9,6",cca 500 nabojev,nekaj fiocci,nekaj STV,raztros cca 10 cm

Rastros iz resta 10 cm na 25 m???
Vrzi v kanto.
Odgovori
#14
MarkB-to pa ni lepo od tebe.
Odgovori
#15
Slab rest..  Smile
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#16
Ker sem bolj nov pri streljanju iz resta,ali mi lahko bolj natančno poveste na kaj je treba paziti .
Odgovori
#17
(13-09-2021, 10:03)trojan Napisal: MarkB-to pa ni lepo od tebe.

Mogoce ni lepo, je pa realno.
Dlje se bos mucil vse sivih las bos imel.

Ali je rest zanic ali pistola ali municija.
Ni tu zdaj neke grozne matematike.

10 cm iz resta na 25 m je res malo prevec.
Odgovori
#18
Ehja, mislim da si imel bodisi slab dan na strelišču ali pa ti je trenutno forma padla. Jaz imam oboje, strelski PMS. ?

Jaz sem v soboto na treningu nenormalno trosil.
In sem se odločil da bom streljal z naslonom, iz tistih vrečk s peskom. Vem da se iz tega naslona brez problema naredi grupo 5cm, tako da je kar merodajno.

In sem s kombinacijo pištole in streliva naredil grupo 15cm, če temu sploh lahko rečem grupa.
Z isto kombinacijo pištole in streliva sem en teden prej na tekmi odstrelil 95krogov.
Isto sem naredil tudi z revolverjem. Povsem isto...
Tako da ja, slab dan najverjetneje...

Streljam tovarniško municijo.

Če uporabljaš lastno polnjenje preveri če ti dozirnik smodnika deluje OK, da niso preveč različne polnitve.
Odgovori
#19
Na spletu sem našel primerjalni test več pištol s 6 inčno cevjo, z različnimi strelivi (spodaj je link). Pardiniju GT-9 je na testu najbolj ustrezal Remington 115 gr JHP (ki ga je verjetno težko ali nemogoče dobiti pri nas), na drugem mestu pa je bil Magtech 147 gr FMJ. Mogoče pa s pomočjo testa najdeš pravo "hrano" za svojega.

https://www.waffen-oschatz.de/cz-75-spor...eichstest/
Odgovori
#20
(13-09-2021, 10:54)trojan Napisal: Ker sem bolj nov pri streljanju iz resta,ali mi lahko bolj natančno poveste na kaj je treba paziti .

Nimam blage veze o natančnem streljanju s pištolo, ampak glede na izkušnje ko sem nazadnje nastreljeval optiko na p10c (ja, kratka cev), sem imel največ sreče. če sem imel pištolo v normalno v rokah in samo roki naslonjeni na vrečo. Grupa s katero sem končal je bila dva zadetka skoraj v isto luknjo in en 2cm stran na 25m, pa crknjen sem bil. Metki pa S&B "NATO" refuza.

P.S. tanovi lahko ECO S&B vidim da so ful hitrji, verjetno bi bili kar fanj za natančnost.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)