Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steklene ampule v stari škatli od pištole
#1
Pozdravljeni forumaši!

Dobil sem pištolo Zastava M70 v originalni škatli. Poleg osnovne čistilne opreme je bil priložen še par steklenih ampul z rumeno tekočino, a na njih ni označena vsebina. Prejšnji lastnik, ki tudi ne ve kaj je v ampulah, je pištolo dobil od očeta, ki je bil gozdar. Se komu sanja kaj bi lahko bilo v ampulah? Jaz sem razmišljal da je mogoče kakšno močno topilo, a res ne vem, probaval pa raje ne bom.
Odgovori
#2
Mogoče je pa vintage morfij? Če se lastnik pištole slučajno v stopalo ustreli, hehe.

   
Odgovori
#3
Lahko, da je amonijev sulfid (NH42S). Tvoj opis je enak točno temu, ampula kot na sliki boba z rumeno tekočino brez oznake na vratu ali karkoli.

Točno isto stvar smo mi v srednji šoli radi podtikali po hodnikih leta nazaj, vržeš na tla in se vsebina razlije. Razvali se smrdljivi vonj po gnilih jajcih/fekalijah. Potem pa opazuješ grimase na obrazih  Dumb

Probaj na prostem razbiti in občuduj vonjave narave  Shifty
Odgovori
#4
(30-08-2023, 15:45)hanomag Napisal: Pozdravljeni forumaši!

Dobil sem pištolo Zastava M70 v originalni škatli. Poleg osnovne čistilne opreme je bil priložen še par steklenih ampul z rumeno tekočino, a na njih ni označena vsebina. Prejšnji lastnik, ki tudi ne ve kaj je v ampulah, je pištolo dobil od očeta, ki je bil gozdar. Se komu sanja kaj bi lahko bilo v ampulah? Jaz sem razmišljal da je mogoče kakšno močno topilo, a res ne vem, probaval pa raje ne bom.

Zraven walterja so včasih nosili ampule s cianidom, kaj so pa nosili zraven čebelic, pa ne vem:-D
Black rifles matter..
Odgovori
#5
(30-08-2023, 19:56)mm38 Napisal:
(30-08-2023, 15:45)hanomag Napisal: Pozdravljeni forumaši!

Dobil sem pištolo Zastava M70 v originalni škatli. Poleg osnovne čistilne opreme je bil priložen še par steklenih ampul z rumeno tekočino, a na njih ni označena vsebina. Prejšnji lastnik, ki tudi ne ve kaj je v ampulah, je pištolo dobil od očeta, ki je bil gozdar. Se komu sanja kaj bi lahko bilo v ampulah? Jaz sem razmišljal da je mogoče kakšno močno topilo, a res ne vem, probaval pa raje ne bom.

Zraven walterja so včasih nosili ampule s cianidom, kaj so pa nosili zraven čebelic, pa ne vem:-D

Ribje olje ali pa slivovka.
Odgovori
#6
Odgovori na tem forumu me vedno prijetno presenetijo, hvala vsem za input  Dumb
Odgovori
#7
(30-08-2023, 23:43)hanomag Napisal: Odgovori na tem forumu me vedno prijetno presenetijo, hvala vsem za input  Dumb

Da strup za lisice....še v 70 letih so ga uporabljali po pripovedovanju lovcev, nisem pa nikoli videl kako je to zgledalo in v kakem agregatnem stanju je bil...kakega starega jagra vprašaj preden poskusiš kakega okusa je Dumb

(31-08-2023, 07:55)mamaluk Napisal:
(30-08-2023, 23:43)hanomag Napisal: Odgovori na tem forumu me vedno prijetno presenetijo, hvala vsem za input  Dumb

Da strup za lisice....še v 70 letih so ga uporabljali po pripovedovanju lovcev, nisem pa nikoli videl kako je to zgledalo in v kakem agregatnem stanju je bil...kakega starega jagra vprašaj preden poskusiš kakega okusa je Dumb

Da ni strup za lisice? sem hotel napisati
Odgovori
#8
Vletih po drugi svetovni vojni so približno take ampule s cianovodikom lovci vstavljali v vabe za lisice.Čez nekaj let so pa to prepovedali zaradi večje nevarnosti za vstavljalca,kot za lisico.
Odgovori
#9
(31-08-2023, 08:42)Lojsko Napisal: Vletih po drugi svetovni vojni so približno take ampule s cianovodikom lovci vstavljali v vabe za lisice.Čez nekaj let so pa to prepovedali zaradi večje nevarnosti za vstavljalca,kot za lisico.

Res je.
Kar ne probaš ne veš
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)