Ocena teme:
  • 4 Glas(ov) - 3.25 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podprimo preoborožitev vojne ladje Triglav
#21
(05-04-2017, 20:15)sailor Napisal: Kot član posadke ti povem da nimaš pojma kaj govoriš.

Pa me razsvetli, forumi so za to, da se debatira.
Odgovori
#22
(05-04-2017, 20:16)fritz Napisal:
(05-04-2017, 15:35)Ales Napisal: Glede na spremenjene varnostne razmere v svetu in tudi v Evropi, oborožujejo se tudi nam bližnje države, je smiselno, da ladjo Triglav preoborožimo tako, kot je bilo prvotno tudi predvideno, torej v 'konfigraciji' raketne topnjače.

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/8225

Neumnost pa še proti glas si dobil. Žalostno, da takšne kvasiš, ker kaže, da nisi adolescent in edina bolj žalostna reč od tega je, da naši vrhovni odločevalci niso nič boljši. Boljši pa niso zato, ker kupijo rešitev in potem iščejo problem zanjo. Tako so kupili Triglav, ne da bi takšna ladja sploh bila predvidena v razvoju SV in bi imeli zanjo primerno vlogo. In kaj smo dobili? Ladjo, ki je prevelika in preveč okorna za običajne naloge v slovenskem morju in premajhna za resno uporabo na odprtem morju (temu tako ali tako ni namenjena). In potem so si izmišljali naloge kako bi to ladjo, katere operativna raba in vzdrževanje ni poceni, nekako uporabili.

Istočasno ti smrdijo bataljonske bojne skupine, ki so deklarirane v sestav NATA kot sile, katere R. Slovenija zagotavlja v primeru potrebe. Že res, da gre 'samo' za malo bolj fancy lahko pehoto a to pač imamo.

Drugače pa če že nabijamo in merimo penise, bi šlo tole bano od Triglava čim preje prodati, mornarico pa ukiniti kot del vojske, moštvo in opremo pa združiti s pomorsko policijo in kapitanijo v obalno stražo. Mimogrede bi lahko ukinili tudi nekaj drugih delov vojske (predvsem pilatuse), ki so sami sebi namen in ustanovili bataljon dva orožnikov, ki so uporabni tudi v miru ter resen inženirski bataljon, ki bi lahko naredil kaj res koristnega v primeru ujm. Če me povabiš na pivo pa ti takole v pol urce rešim celo vojsko na taktični, operativni in strateški ravni, reorganiziram MO RS, poštimam Vlado in ministrstva, pravosodje in delovanje parlamenta, morda pa ostane še kaj časa in rešiva še NATO, ZN in konflikte na Bližnjem Vzhodu. Ipaq je to, za nas znalce, mala malica.
Res je, priznam. Po osebnostni zrelosti, življenjskih izkušnjah, razgledanosti, strokovnosti ter intelektualnih sposobnostih se ne morem meriti s teboj. Seveda predvidevam, da si na kakšen res zelo visokem, vodilnem delovnem mestu (v državni upravi ali gospodarstvu), saj bi bila izredna škoda, da bi takšna kapaciteta zasedala kakšno nižje uradniško mesto. Če tem ni tako, lahko samo z žalostjo ugotovim, da sistem, kakršen pač je, najbrž ne prepozna perspektivnih kadrov.

Kar se pa Triglava tiče, je res, da je bila ena izmed treh možnih izbir za vračilo ruskega dolga. Ker ustrezenga aeroplana za potrebe SV ni bilo, protiletalski sistem je pa zahteval precej doplačila, je padla odločitev za plovilo. Ker žal tebe ni bilo zraven(?), smo dobili kar imamo. Oziroma se popravljam, sprva je bila mišljena raketna topnjača, nato pa so raznorazni mirovniki (več ali manj isti, ki so leta 1991 vpili 'ja kdo pa nas bo napadel') s svojim pritiskom dosegli 'spremembo namembnosti'. Če je že 'okorna', pa naj bo vsaj dobro oborožena, sem si dejal, in se mi zdi smiselno, da se oboroži z raketami. Je pa res, da prvič slišim, da bi Jadran (ali pa Sredozemlje) povzročal take silne težave plovilu, ki ga v dokaj velikem številu uporabljajo Rusi in Vietnamci. Kakšno vode so tam okrog Vietanam, ne bi vedel, ruske pa sem videl na lastne oke, k sreči z varne razdalje.

'Smrdijo' mi kolesniki s kartonskim oklepom, z uporabo v obliki teh bataljonskih skupin, ki mi pač delujejo kot nekakšna posledica koncepta 'Stryker Brigade Combat Team'. Obenem pa ukinjamo vse, kar je na gosenicah, ker tega 'ne potrebujemo'. Takrat, ko so se spomnili teh skupin, je, če se ne motim (me boš ti kot znalec popravil), bila lepa misel, da se bo več ali manj hodilo čim bolj daleč na nekakšne misije žuganja na raznorazna krizna žarišča, kjer bodo po zraku prej leteli kamni kot pa kakšni resni protioklepni izstrelki? Dandanes pa se namesto strykerjev vozijo okrog nekakšni zelo dobro oklepljeni tovornjaki polni nekakšnih rešetk, ki spominjajo na določene dele poszamenih slovenskih zaporov.

Ker nimam nobene potrebe po merjenju penisa, saj sem z obstoječim stanjem zelo zadovoljen, se v koncept 'vse v enem' obalne straže ne bom spuščal. Pilatusi, kolikor vem, so bili kupljeni v luči kasnejšega nakupa reaktivcev, ker pa do tega ni prišlo, lahko samo ponižno sklonim glavo in dahnem, da imaš povsem prav.
Odgovori
#23
Dodal bi le še to, da je že leta nazaj v reviji obramba izšel članek z naslovom 'Nič velikega, pač pa raketna topnjača' (nekaj takega), v katerem je tedaj že upokojeni mornar z visokom činom, žal pozabil ime, podal mnenje, da je takšno plovilo, torej topnjača primerno za nas, torej Triglav v smislu - najprej rešitev, nato si izmislimo problem, očitno le ni aksiom.
Odgovori
#24
A si res moraš kvarit ugled? Ma sem vedel, da je škoda pujsom bisere metat...
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#25
Bom šel krepko offtopic...spoštovani, zgolj sem malo poglodal kost, ki ste mi jo sami vrgli s svojim vzvišenim tonom. Nisem vam želel načenjati samopodobe, res ne. Žal mi je in se iskreno opravičujem.
Odgovori
#26
(05-04-2017, 22:00)Ales Napisal:
(05-04-2017, 20:15)sailor Napisal: Kot član posadke ti povem da nimaš pojma kaj govoriš.

Pa me razsvetli, forumi so za to, da se debatira.

Bom na kratko..pridi kdaj na obisk, da nam pokažeš kam bi te rakete in topove namontiral in razložiš kako to ne bo vplivalo na stabilnost, plovnost, spremembo ugreza itd. Mi ti pa pokažemo kako je okorna.
Odgovori
#27
Ta ruska ladja je za nas in za Vietnam narejena v konfiguraciji samo z topovsko oborožitivjo , po naročilu pa se bi dala seveda izdelat tudi izvedba z protiladijskimi raketami a ,moje izkušnje iz navtičenga designa ti povem da design biro sam trup ladje prilagodi (beri poveča dolžino /volumen za potrebe oborožitve)


Ruski Svetljaki so težji z več greza drugim pogonom a nobeden nima protiladijskih raket , ta projekt je samo na papirju in čaka kako tujo stranko.

Naš čolnič št 043 je kar unikaten ,edini ima protitankovkske rakete in protiletalski set. Pa edini je brez dveh 30mm topov

V paprijih je ,da imamo tole gor a ni vidt drgega kot ročna postaja
[Image: Ghibka_3M-47_Gibka_naval_turret_mount_ai..._Iglas.jpg]
Odgovori
#28
(05-04-2017, 23:33)sailor Napisal:
(05-04-2017, 22:00)Ales Napisal:
(05-04-2017, 20:15)sailor Napisal: Kot član posadke ti povem da nimaš pojma kaj govoriš.

Pa me razsvetli, forumi so za to, da se debatira.

Bom na kratko..pridi kdaj na obisk, da nam pokažeš kam bi te rakete in topove namontiral in razložiš kako to ne bo vplivalo na stabilnost, plovnost, spremembo ugreza itd. Mi ti pa pokažemo kako je okorna.

Ladjedelnica Almaz iz Sankt Peterburga, kjer je bil Triglav tudi narejen, si to predstavlja takole:

http://www.almaz.spb.ru/index.php?module...tema=10411


Glede 'okornosti', pa to ni moje mnenje, sem bil le nekoliko ciničen pri odgovarjanju nekemu drugemu ćlanu foruma.

(06-04-2017, 00:15)mr.T Napisal: Ta ruska ladja je za nas in za Vietnam narejena v konfiguraciji samo z topovsko oborožitivjo , po naročilu pa se bi dala seveda izdelat tudi izvedba z protiladijskimi raketami a ,moje izkušnje iz navtičenga designa ti povem da design biro sam trup ladje prilagodi (beri poveča dolžino /volumen za potrebe oborožitve)


Ruski Svetljaki so težji z več greza drugim pogonom a nobeden nima protiladijskih raket , ta projekt je samo na papirju in čaka kako tujo stranko.

Naš čolnič št 043 je kar unikaten ,edini ima protitankovkske rakete in protiletalski set. Pa edini je brez dveh 30mm topov

V paprijih je ,da imamo tole gor a ni vidt drgega kot ročna postaja
[Image: Ghibka_3M-47_Gibka_naval_turret_mount_ai..._Iglas.jpg]

Tako kot si napisal. Ne, tega definitivno ni gor, sailor in kolegi bi morali rakete izstreljevati kar 'ročno'.

Ja, mi bi bili lahko prvi s protiladijskim raketovjem. Če bi šli kupovat iz nule 'raketno' plovilo, pa bi v poštev najbrž prišlo kaj drugega.
Odgovori
#29
Raje napiši kakšno pismo našim posrancem, da se zavzamejo za civilno orožje, ne pa da se hlapčuje za NATO.
Odgovori
#30
No, 'hlapčevanje' so ravno srednje bataljonske bojne skupine, ruska ladja z rusko preoborožitvijo to pač ni. Za civilno športno strelstvo sem pa vedno. :)
Odgovori
#31
Ne najdem linka, kjer so že pred odločitvijo, kaj bo s tem čolničkom, ki so nam ga za zamenjavo dolga dali Rusi...ogromno govora o smiselnosti... , ampak, mislim, da je ta čolniček vzrok za številno slo admiraliteto in nič drugega. No in s takimi predlogi xx, se dodatno (spet) odpirajo možnosti za svakojake biznise, od "svetovalcev" pa do "uvoznikov" itd...
Mogoče se motim..
Odgovori
#32
Ne motiš se. Tudi tisti trije Pilatusi mnogim zagotavljajo službe.
Odgovori
#33
V državi, kjer so bili ogromni 'biznisi' v gradbeništvu, če omenim samo avtoceste, kjer so bili ogromni 'biznisi' pri dokapitalizaciji bank, tudi zasebnih (!), pri TEŠ in kot kaže, znajo biti pri drugem tiru iz Kopra, je nekaj milijonov evrov pri izgradnje obalne obrambe (oborožitev Triglava, raketna baterija na obali, topniška baterija na obali, ipd) dobesedno kaplja v (slovensko) morje.

Pa imamo vsaj nekaj konkretnega za pokazat, ko se bo vprašalo, kam je šel denar....tam! in pokažeš tovornjak - lanser z raketami.

Pri raznoraznih 'svetovalnih' pogodbah, preko katerih odteka denar iz državnih podjetij, pa imamo za pokazati kaj? Vilo svetovalca?
Odgovori
#34
(06-04-2017, 00:53)Ales Napisal: No, 'hlapčevanje' so ravno srednje bataljonske bojne skupine, ruska ladja z rusko preoborožitvijo to pač ni. Za civilno športno strelstvo sem pa vedno. :)

A moraš res razkazovati svoje neznanje? Hlapčevanje ZDA (in ne NATU, kjer lahko R. Slovenija teoretično blokira vsakršno odločitev) predstavljajo politične odločitve pošiljanja vojske na ekspedicijske naloge na meje držav ali v države, ki nas de-facto ne ogrožajo pa najsi gre za pehoto, RKBO enoto, potapljače, letalo ali kaj drugega.

Ker nam zveza NATO zagotavlja obrambo v primeru napada na državo in z namenom zniževanja stroškov, se vsaka država obveže na določene pogoje, od procenta GDP, ki ga namenja za obrambo do sil, ki jih po potrebi daje na razpolago za obrambo in varovanje lastne države in drugih držav članic. Ker si pač vsi ne moremo privoščiti letalstva, nam pokrivanje zračnega prostora zagotavljajo druge članice zveze (enako velja za Estonijo, Litvo in Latvijo). Tisto kar si lahko privoščimo in imamo pa smo sami deklarirali v okviru zveze NATO in se dogovorili z drugimi državami kaj je najbolj smiselno, da bi zagotavljala R. Slovenija, ker verjetno ni pametno, če sestavljaš večnacionalno brigado pa zanjo zagotoviš samo pehoto, brez ognjene podpore, logistike, C4I itn.

Kolikor se spomnim, R. Slovenija tako zagotavlja dve srednji bataljonski bojni skupini, RKBO enoto, potapljače, enoto za prečiščevanje vode, en srednji helikopter in še nekaj enot (lahko se tudi motim). Te enote morajo biti ustrezno opremljene in usposobljene, njihova sposobnost opravljanja nalog in delovanja znotraj multinacionalnih enot zveze NATO pa se preverja skladno s standardi zveze.

Če si opazil, ves čas pišem R. Slovenija, ker je v zvezi NATO R. Slovenija in ne samo Slovenska vojska. Ravno tako se vse bistvene odločitve sprejemajo na politični ravni (Vlada, MZZ, MORS) in le omejeno na politično-vojaški ravni (NATO-MC in MORS-GŠSV). Tudi nabava vojaške opreme ni izključna domena vojaške stroke temveč je zadeva na koncu vedno stvar politične odločitve (ob upoštevanju vojaške stroke, sicer ne vedno, da se ne kupuje opreme, ki ne ustreza zahtevanim normativom). Zatorej bo treba pokazati malce več poznavanja in razumevanja obrambnega sistema, če želiš, da se te s temi predlogi resno jemlje. Ne moreš napisati predloga in določiti že točnega modela in proizvajalca, ker je to v nasprotju s kopico predpisov, ki določajo nabave vojaške opreme v RS in EU.

(06-04-2017, 08:46)Ales Napisal: Pa imamo vsaj nekaj konkretnega za pokazat, ko se bo vprašalo, kam je šel denar....tam! in pokažeš tovornjak - lanser z raketami.

Jp, to je pomembno, da pokažeš. Da meriš dolžino penisa s sosedi. Ali je to smiselno, uporabno ipd., to pa res ni pomembno. Če smo pri ostalih zadevah kradli in metali denar vstran, dajmo še tukaj, anede. Blagor državi s takšnimi državljani. In potem se čudimo, da skoraj vsi izvoljeni kradejo in počno neumnosti.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#35
(05-04-2017, 17:04)Uroš Palhartinger Napisal: Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap


Zakaj le... Ladje NATO v operaciji FRONTEX rešujejo življenja islamističnim hordam, ki v napihljivih čolnih ob krikih Allahu Uakbar (Allah je velik) prečkajo Mediteran. Ko prispejo v Evropo, jih brez vsakih dvomov identificirajo z imenom Mohammed, rojen 1.1.1989 ali 1.1.1990, izdajo nek začasen dokument in jih legalizrajo... Ko prispejo v azilni dom pa naknadno ugotovijo, da so vsi še mladoletni otroci brez spremstva, zaraščene brade pristojnih ne motijo, v tistih koncih pač otroci prej dozorijo... Ti pa kot vsi otroci rabijo 1600€ žepnine, nov mobilni telefon, wireless povezavo, pa kakšno moško ali žensko "prostovoljko", da jim pere noge in nastavlja rit... V primeru da povzročijo kakšno posiljstvo, napad ali umor, pa so tako ali tako že pri sprejemu v azilni dom vsi psihiatrično pregledani, tako da vedno obstaja izgovor, da je "posameznik" imel psihične težave zaradi težkega otroštva, doživete travme, kulturnega šoka ob prispetju v kulturno siromašno Evropo, katera nujno potrebuje obogatitev, pa četudi v obliki rezanj glav...
Odgovori
#36
Spoštovani g. Fritz, verjetno veste, da NATO pleše, tako kot žvižgajo ZDA. Na 'izlet' tam okrog Baltika se natovske sile ne vozijo zaradi recimo Nemčije ali Francije, ampak ima prste striček Sam.

Pred leti so nas na veliko prepričevali, kako bodo kolesniki tako rekoč nadomestili gosenice, praksa pa je pokazala popoln polom takega naziranja. Danes se celo tanke, ki so desetletja dolgo veljali za vozila, ki niso primerna za boje v mestih, prilagaja točno za takšno vojskovanje. Kartonske osemkolesnike pa so za določene naloge nadomestila ogromna, okorna, a bistveno bolje zaščitena vozila.

Seveda pa v Slo ni junaka, ki bi redefiniral slovensko obveznost do NATO, ampak, ko so jim američani malce požugali, mrzlično prodajajo, kar nam je od oklepa sploh še ostalo, da bi le izpolnili tisto mantro o 'srednji bataljonski skupini'. S kolesniki opremljeno kajpak.

No, sčasoma se je izkazalo, da NATO le ni taka garanacija za varnost Slovenije, kot smo ob referendumu mislili, celo tista znana krilatica 'napad na eno članico je napad na vse' ne drži tako dobesedno, kot smo tedaj mislili.

Naj ugibam, hrvaška obveznost do NATO je artilerijsko-raketni divizion? :)

Kar pa se tiče tistega, da imamo 'vsaj nekaj za pokazati' se je seveda nanašalo na to, da se pri nakupu nekega oborožitvenga sistema dokaj konkretno vidi, za kaj se je denar 'zapravil'. Pri raznih 'svetovalnih pogodbah' pa učinka nekako ni zaznati. Nima to nobene zveze z 'merjenjem dolžine penisa', ki ga presenetljivo veliko omenjate. Predlagam, da se, če vas ta tematika tako obremenjuje, obrnete na kak drug  naslov.
Odgovori
#37
Na forumu se običajno ne vikamo. Vsako vozilo, bojno ali nebojno, zelo ali malo oklepljeno, je možno vreči v zrak. Patria je manj od MRAPA in več od TAM-a 150, vsi trije pa prepeljejo vojake od točke A do točke B. Katero, za kak namen, s koliko zaščite, za koliko denarja itn. je odvisno od strateških in doktrinarnih podlag, ki določajo čemu je slovenski obrambni sistem namenjen ter kako bo, posledično, organiziran in opremljen.

Za ZDA sem ti lepo napisal in me samo ponavljaš. Takšna je realnost. Realnost je tudi to, da se odločitve v NATU sprejemajo s konsenzom in da lahko vsaka posamezna članica blokira katerokoli odločitev, kar se je že dogajalo (napad na Irak). Do današnjega dne ni nobena država napadla države članice NATO na področju, na katerem velja Severnoatlantska pogodba (Falklandi so izven tega). Trditi, da določba Severnoatlantske pogodbe (in ne krilatica) ne velja, če nikoli ni bila uporabljena, je neumnost. Smisel obrambne zveze je ravno v tem, da te zaradi skupne moči držav vsi pustijo pri miru. Nepotrebno izzivanje Rusov je nekaj drugega a tukaj očitno slovenska politika sodeluje - vojska samo izvaja ukaze, tako kot jih tudi mora.

Če te zanimajo Hrvati - beri tole. In ja, Hrvati v NATO dajejo tudi ognjeno in protiletalsko podporo.

Point ni v tem kaj se konkretno vidi temveč v tem kaj je smiselno, uporabno in možno v okviru celotnega sistema obrambe. Pisanje v smislu jaz bi lepo puško pa hiter avion pa hud tank je na ravni adolescentov, ki so prebrali tri Obrambe, videli kak sistem v živo, preigrali dve simulaciji in se že vidijo v vlogi svetovalca predsednika Vlade za obrambo. To ne gre tako.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#38
Pa kaj tukaj tekmujete kdo bo večje neumnosti pisal???

1.  Ja, tudi to je eden od namenov oboroženih sil. Recimo švicarji so odvrnili naci adolfa. Saj bi zmagal, ampak je ugotovil, da bi ga zmaga predrago stala.

Nemški generalštab je v tistem času naredil študijo v kateri je švicarsko vojaško moč označil za zelo šibko. Tko da ne vem od kje ti ideje, da je švicarsko orožje odvrnilo Adolfa od napadalnih idej.
Bi bil tko prijazen in nas razsvetlil od kje ti te ideje? Po kaj bi ob že tako preveč odprtih frontah, kroničnem pomanjkanju municije in goriva lezel še v švicarske hribe???

2. Glede tiste plavajoče konzerve pa - najbolje bi bilo, da bi se je čimprej znebili, ne pa še rakete gor šraufal. Triglav ni nič drugega kot še en dokaz, da to državo vodijo debili. Bolje, da bi Rusom dolg odpisali, kot pa privlekli ta strošek. Koga bi ti strašil s to konzervo? Hrvate in Italijane? Glede na to kaj imajo, bi lahko edino upal, da bojo počil od smeha.

Glede na velikost morja je vlaganje v mornarico stran vržen denar. Če že hočeš branit obalo, potem bi bilo edino smiselno imet protiladijske rakete, ki so nameščene na kopnem in sicer na premičnih platformah. Ampak razmišljat o tem v situaciji, ko trenutna vojska ni sposobna na meji ustavit niti zgolj s koranom oborožene horde doktorjev in inženirjev, je lahko zgolj dokaz za to, da nekateri zgubljate stik z realnostjo.
Odgovori
#39
Zdaj pa sem že jaz na vrsti, da napišem kakšno neumnost.
Glede tistih nekaj kubikov morske vode, ki nam jo bodo v kratkem "lastninili" Hrvati, je takšen škaf povsem odveč - velik strošek, kot je bilo že omenjeno.
Mogoče bi se na tej ladji dalo organizirat kakšno strelsko tekmovanje, da bi bila vsaj za nekaj pametnega uporabna. Naj mi člani posadke ne zamerijo, lahko bi takrat bili sodniki... Če je za precizno premalo ravnega prostora, pa bi se verjetno našel idealen prostor za dinamike.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#40
Stg44 je najbolj točno in realno napisal.
Podpišem.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)