Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ .22lr 455 ali 457 ali 512 ?
#41
...se mi zdi, da nekam velik porabiš !? Po mojem grafu je za tistih 5 cm ''preticanja'' potrebnih samo 3,45 MOA
Odgovori
#42
za PP22 ne rabiš velike povečave, večino odstreliš z 10-12x... Je pa pomembno da imaš Mil/MIL križec, ki ti omogoča da hitro odmeriš korekcije, brez klikanja. Vsaj tam 75/100/150/200m... če boš vrtel je to pod A.) prepočasi in pod B.) moraš kupit resnično kvaliteten daljnogled, da bodo odvrteni kliki res tudi na tarči.

Če streljaš z MK na 200m oddaljeno tarčo je to kot bi streljal na cca 800m oddaljeno tarčo s .308 (razmerje v grobem 4x). Elevacije so že res velike zato so tudi napake v napačnih pomikih križca zelo velike. 20moa (cca 7mil) šina je nujna.

Vortex PST Gen II je ena od zelo dobrih opcij. Jo imam tudi sam.
Odgovori
#43
uuffff, Vortex PST Gen II , predrago zaenkrat. Za začetek bom vzel 457 Vortex pa enga kitajca. Tudi sam sem razmišljal, da bo ''napaka'' pri cheap kitajcih manjša pri 4-24x50 al 46 al 44 :). Vsaj 50 , ker itak bolj slabo vidim pa mi je svetloba kr faktor. No ja , pr kitajcu ciljam na neki okol 200 €, ne bom imenoval, ker ne želim biti nelojalen domačim prodajalcem ...
Ahh , cela zgodba se je začela ..tralala... zdaj z mojo kupujeva dve pištoli, en CZ 75 pa Ruger II ... pol bo pa še puška, ki mene v principu bolj vleče kot pištola. Tako da puška, scope, nogice, torba itd mora prit pod jurja.
Odgovori
#44
optiko se splača vzet za vsaj 500 eur , povečava 12-18x je čisto dost tud zadnjo temo sem cel čas na 12 oz celo na 10 povečave saj je treba tarče najdt ,če kupuješ poceni optiko kar sicer ne priporočam , potem Falcon 3-18 FFP MRAD , ne iskat velikih povečav , ker poceni optike tako ali tako ne zmorejo dat obre slike pri velikih povečavah poleg tega veliak povečava zelo zmanjša hod optike po elevaciji kar je pri MK problem.

http://www.falconoptics.com/m18-4-18x44-riflescope-mrad

https://www.ebay.com/itm/Falcon-Optics-S...SwYNVdMG08
Odgovori
#45
vam ni 1cm/klik pregroba nastavitev ali ste to navajeni iz VK orožja ?
Odgovori
#46
A ti svetuješ FFP ? Pri SFP veljajo ''dotsi'' samo pri max power, ane ? Potem bi vzel do x16 pa itak pustil vedno na max ?
Ja vem malo denarja mal muske, a če že, pol bi raje SFP. V tem dnarju, je FFP po mojem še dodatna napaka
Jaz sem si sicer pri eni 24 joulski 5,5 zračni pa 4-12x, nameril ''dotse'' za vsak power in si naredil excel tabelco za izračun :)
Odgovori
#47
Vedno FFP

mil/mil je edino pametno saj nam je domač metrični sistem , moa pa se samo ameri oklepajo pa še tam ni najbolj posrečeno saj se jim ne ujema z inčami.

1cm klik na 100m je za MK vrh glave.


Moa je uporaben samo za reciznaka kjer je čisto vseno a bi klikal v moa ali kaki drugi prahistorične meri , važno da je droben klik.
Odgovori
#48
sicer je 25 MOA ampak našel :
https://www.czub.cz/en/eu-eshop/dlouhe-z...25moa.html
Odgovori
#49
ali pa montažo z naklonom, da ne boš imel puško polno adapterjev.
Odgovori
#50
za 11mm jih ima sportsmatch-uk.com v proarmisu ampak mislim da so samo 25,4mm z naklonom, 30mm moraš poiskati drugje ali na kitajskem.
Odgovori
#51
...ma še vedno razmišljam o cevi. 457 itak, samo Bullbarrel, 525 mm ali American, 630 mm? Saj tudi s 630 bo masa z scopom pa bipodom +3,6 kg, razmišljam pa, da bi kakšna high energy municija dobila več rotacije in hitrosti, tako, da bi bila bolj ravna balistika in tudi z manj windiđa? Verjamem, da ima cz kar lepo centrične cevi, tako, da kakšnih hudih oscilacij ne sme bit?
Bral sem tudi, da eni cev parkrat ovijejo z izolirtrakom, da jo ločijo od stocka, kao ''antiresonating'', ker pač ni freefloating. Kaj znalci pravite na vse to?
Drugi se tudi igrajo z momentom zatega spodnjih vijakov.
Ja, precej vprašanj, bom pa hvaležen tudi za posamezne odgovore tistih, ki se na kaj od tega zastopite.
Odgovori
#52
Jaz bi vzel 525mm cev, si bolj okreten z njo (če nameravaš na PP22 tekme). Strelivo je pa itak podzvočno na tekmah. Bolj ravno balistiko in majhen vpliv vetra pa kar pozabi pri 22LR :)
Kupi, streljaj, treniraj, na izolirtrak pa raje pozabi za nekaj časa ;)
Odgovori
#53
Pa na sraufe tut.
Odgovori
#54
a sta zadnja dva komentarja tolk defnitivna, da se nihče več ne oglasi ?
A je treba na PP tekmi s puško okrog letat ? ( ... da bom bolj okreten ... ). Kar sem gledal video posnetkov je vse bl ''spod ene strehe'' ?
Aja pa še to. A se pri nas tudi levo- in desnoročno strelja ?
Odgovori
#55
Nekaj malega se na okoli leta a predvsem je pri menjavah strelskih pozicij precej bolj ročno krajše orožje.
Odgovori
#56
Nazadnje je mr.T rekel ,da bo še ena PP tekma ta mesec.
Najbolje ,da prideš ,gledaš ter sprašuješ. Mogoče boš še kšn stage dobu za probo.
Odgovori
#57
(04-10-2019, 19:15)mkosir Napisal: Nazadnje je mr.T rekel ,da bo še ena PP tekma ta mesec.
Najbolje ,da prideš ,gledaš ter sprašuješ. Mogoče boš še kšn stage dobu za probo.
Super samo upam, da bo po 18.10. ker bom od jutri do takrat v tujini, sicer pa z veseljem.
Odgovori
#58
Zelo verjetno bom izbral cz 457 Varmint. Izbiram še daljnogled, 5-20x50 in me zanima, če kdo ve, koliko je od centra cevi do vrha dovetail-a? ( verjetno isto kot od 455), potem še 25 MOA picatinny adapter, da bom izbral višino ringov?
Hvala
Odgovori
#59
(17-10-2019, 21:25)JureD Napisal: Zelo verjetno bom izbral cz 457 Varmint. Izbiram še daljnogled, 5-20x50 in me zanima, če kdo ve, koliko je od centra cevi do vrha dovetail-a? ( verjetno isto kot od 455), potem še 25 MOA picatinny adapter, da bom izbral višino ringov?
Hvala
Višina ringov bo verjetno medium. Dvomim da boš spravil 50-ko s pokrovčki na low ringe.
25 MOA ni nujno potrebno, lahko je tudi 0 MOA (dvomima da boš tako daleč streljal z njo da bi rabil 25 MOA naklona
Odgovori
#60
če ne misliš streljat na max50m, ne kupovati šine z 0moa. Že na 150m prideš blizu povprečnim premikom povprečne optike. 20moa je nekaj kar je standard.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)