Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
(26-02-2016, 22:11)jabolko Napisal:
(26-02-2016, 16:43)Emilijan Napisal: Takoj, ko se je odprla razprava o prvi domači pištoli, se je med vrsticami videlo, kaj nekatere strelce muči, a nikakor niso uporabili prave besede in rekli naravnost, ampak je tako, vsak iz zasede malo ustrelil proti Arexu.
Bom pa jaz povedal:  Arex ga je polomil, ker ni objavil na Strelcu razpisa za sponzorstvo 10 strelcem v Slo za 5 let in letno 2000 kosov streliva. Ob tem bi si pridobival podatke za izboljšave in v zameno tudi vzdrževal pištole..itd.  
Ops ?????? Pa ga je res polomil ????  Ja, to je zdaj vprašanje.
Pa pojdimo po vrsti. Kako bi izbrali teh 10 strelcev, ki bi bili deležni nekaj kar je v naši deželici več kot vsi bogovi: »nekaj zastonj«. Mislim, da bi bil to projekt »nemogoče«, ker fovšarija je najpomembnejši in najobjektivnejši element pri vsakem slovenskem izboru. No, kako, na kakšen način bi to izvedli ?
Ali bi bili ti srečneži predstavniki ali predsedniki zvez ?
Ali bi se upoštevale samo dinamične discipline ali tudi preciznjakarji ?
Ali bi bili to prvih 10 najboljših strelcev v preteklem letu – ampak po kateri zvezi – disciplini ?
Ali bi bil to strelski staž in zasluge na področju razvoja strelstva in bla, bla ?
Ali bi se upoštevale udeležbe na mednarodnih tekmah in seveda doseženi rezultati ?
….?????????
Mislim, da kolikor nas je strelcev, toliko predlogov bi padlo. To bi bil šele špetir in minusi bi padali na desetine. Možno je, da bi se vse sprte strani v Siriji prej dogovorile o miru, kot pa mi tukaj o načinu izbora. A mogoče kdo ne verjame ?
Tko, da sem prepričan, da je Arex ravnal pravilno in zrelo glede na slovensko mentaliteto. S to odločitvijo je prihranil na tone jeze, grdih besed, dosmrtnih zamer in ne nazadnje zdravja.
..pa brez zamere…

Po kateri zvezi, disciplini, pa kje ti živiš... kdo je kralj strelstva  IPSC  vendar  Nod
Arex ga ni čist nič polomil naredili so pištolo, kar je super jo dali na trg in če se bom enkrat odloču da bi jo preiskusu, uporabljal, z njo streljal lahko tudi tekmoval, jo bom preprosto kupu za 720e...kaj je tu za modrovat.

Clap (zgolj za odebeljeni tisk) + še enga +-ka ti bom dal Dumb 

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
To Bobi...no sej glih mejčken manjši kralj strelstva so pa tekme pod okriljem SZDS...Slovenska Zveza za Dinamično Streljanje ki se jih prav z veseljem udeležim če se mi le ne pokrivajo termini tekem, 5. marca je tekma na Črnem Kalu. Bobi prnesi brisačo za znoj brisat, glede na to da ste imeli prejšnji vikend eno četo novih tečajnikov Hand
Odgovori
Neverjetno, da Slovenci nikoli ne znamo cenit Slovenskih izdelkov, dela, znanja, tehnologije, tradicije... in biti ponosni na to, da smo Slovenci. Zato smo tam, kjer smo.
Pištola pa je pištola, na tržišču jih je ogromno, pa nobena ni po ceni, predlagani s strani razno raznih strokovnjakov/tehnologov/izumiteljev forumašev. Popolnoma primerljiva s kopico primerljivih službenih pištol v primerljivem cenovnem rangu. In kot je že bilo napisano, počakati bo treba prvih 100.000 izstreljenih nabojev, potem se lahko to naše nabijanje po tipkovnicah spremeni v argumentirano strokovno debato (mogoče, upam).

Lep dan še naprej vsem skupaj.
Odgovori
Oh Tine... Dokler bom nosil brisačo za švic brisat, bo čisto v redu, samo da ne bom premočen od dežja ali snega :-D . Sem pa slišal ja, da z vaših koncev pride močna zasedba. Komaj pa čakam na tekme in seveda tudi na nove strelce  Thumbup ...

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
Oj Tine, se tudi jaz že veselim in komaj čakam, da se začne. Brisača za znoj brisat je pa vedno boljša kot brisača za brisat po tekmi v dežju ali snegu :-D ... A jih bo v tej četici novih tudi kaj iz vaših koncev? Spodobilo bi se že, da pridejo tudi mlajši, ker Janez bo tudi kmalu med seniorji Mrgreen ...

Te pa jutri pokličem za en nasvet. Upam, da ti ne bo zaradi tega okrnjen nedeljski mir  :-D .

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
(28-02-2016, 00:44)bobi Napisal: Oj Tine, se tudi jaz že veselim in komaj čakam, da se začne. Brisača za znoj brisat je pa vedno boljša kot brisača za brisat po tekmi v dežju ali snegu :-D ... A jih bo v tej četici novih tudi kaj iz vaših koncev? Spodobilo bi se že, da pridejo tudi mlajši, ker Janez bo tudi kmalu med seniorji Mrgreen ...

Te pa jutri pokličem za en nasvet. Upam, da ti ne bo zaradi tega okrnjen nedeljski mir  :-D .

Ajd!

Janez je če gledaš rezultate že zdavnaj super senior he he...no imate pa fajn borbe  Nod
Odgovori
OK, klical sem v Arex in izvedel naslednje:

- na mesec izdelajo in prodajo cca. 1.000 Rexov
- proizvodnja je povsem zasedena in jo morajo razširiti , da bi zadostili povpraševanju
- 95% Rexa prodajo v ZDA, le 5% v Evropo. Zato je ZDA njihov ciljni trg, v Evropi pa bodo pojačali prodajo šele, ko bodo lahko povečali proizvodnjo ali pa ustvarili vsaj malo zaloge, saj zaenkrat ne folgajo povpraševanja iz ZDA.

Zdaj je malo bolj jasno, zakaj so v Sloveniji bolj slabo prisotni...
Odgovori
No torej je vse jasno...
Odgovori
Super, kapo dol!
1000 kosov mesečno po kakšnih 500€ = 6 milionov letno... 
(Ko sem v sosednji debati poskušal uganiti obseg letnega prometa firm, ki se ukvarjajo z orožjem za civilni trg, torej smo že vsaj na 10mio.)
Odgovori
500? Pomoje prej 200 ali še manj.
Odgovori
Američani zgleda v minus prodajajo hahahah
Odgovori
JRC tole so pretirane številke....
Odgovori
Rexov street price je okrog 600$, če se prav spomnim, kako dol je moral Arex s cenami lahko samo ugibamo.
Jaz jim želim, da so obdržali čim višjo. 
Bo pa verjetno v poslovnem poročilu za 2015 tudi kaj možno razbrati.
Odgovori
(29-02-2016, 22:56)Bacekjon Napisal: OK, klical sem v Arex in izvedel naslednje:

- na mesec izdelajo in prodajo cca. 1.000 Rexov
- proizvodnja je povsem zasedena in jo morajo razširiti , da bi zadostili povpraševanju
- 95% Rexa prodajo v ZDA, le 5% v Evropo. Zato je ZDA njihov ciljni trg, v Evropi pa bodo pojačali prodajo šele, ko bodo lahko povečali proizvodnjo ali pa ustvarili vsaj malo zaloge, saj zaenkrat ne folgajo povpraševanja iz ZDA.

Zdaj je malo bolj jasno, zakaj so v Sloveniji bolj slabo prisotni...

Ti si pa res taprav Bacek Wall
Odgovori
(01-03-2016, 10:37)jabolko Napisal:
(29-02-2016, 22:56)Bacekjon Napisal: OK, klical sem v Arex in izvedel naslednje:

- na mesec izdelajo in prodajo cca. 1.000 Rexov
- proizvodnja je povsem zasedena in jo morajo razširiti , da bi zadostili povpraševanju
- 95% Rexa prodajo v ZDA, le 5% v Evropo. Zato je ZDA njihov ciljni trg, v Evropi pa bodo pojačali prodajo šele, ko bodo lahko povečali proizvodnjo ali pa ustvarili vsaj malo zaloge, saj zaenkrat ne folgajo povpraševanja iz ZDA.

Zdaj je malo bolj jasno, zakaj so v Sloveniji bolj slabo prisotni...

Ti si pa res taprav Bacek Wall

Potem pa smo backi vsi. Daj jabučk, razsvetli nas malo, kaj si mislil. :)
Odgovori
Po moje je mislil, da trmasto butam v zid z vprašanji...
Odgovori
(01-03-2016, 17:56)Bacekjon Napisal: Po moje je mislil, da trmasto butam v zid z vprašanji...

ne ne Arex vam prodaja buče... Doh
Odgovori
(01-03-2016, 12:09)Barbapapa Napisal:
(01-03-2016, 10:37)jabolko Napisal:
(29-02-2016, 22:56)Bacekjon Napisal: OK, klical sem v Arex in izvedel naslednje:

- na mesec izdelajo in prodajo cca. 1.000 Rexov
- proizvodnja je povsem zasedena in jo morajo razširiti , da bi zadostili povpraševanju
- 95% Rexa prodajo v ZDA, le 5% v Evropo. Zato je ZDA njihov ciljni trg, v Evropi pa bodo pojačali prodajo šele, ko bodo lahko povečali proizvodnjo ali pa ustvarili vsaj malo zaloge, saj zaenkrat ne folgajo povpraševanja iz ZDA.

Zdaj je malo bolj jasno, zakaj so v Sloveniji bolj slabo prisotni...

Ti si pa res taprav Bacek Wall

Potem pa smo backi vsi. Daj jabučk, razsvetli nas malo, kaj si mislil. :)

Torej, kaj je res na stvari ?   Think
Odgovori
res je da so so eni tako navdušeni za nakup bučk da jim uspejo celo kumare prodat!!
Odgovori
(01-03-2016, 19:14)dani_79 Napisal: res je da so so eni tako navdušeni za nakup bučk da jim uspejo celo kumare prodat!!

Daj malo bolj jasno povej. Kaj zdaj naštevaš zelenjavo tukaj. Številke, dejstva,.... Mislim da gre tukaj predvsem za klasično slovensko bolezen - zavist oz. fovšijo po domače. Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)