Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prelamača za precizno
#21
(29-04-2015, 17:58)jabolko Napisal:
(29-04-2015, 14:38)Marks Napisal: bock je pred leti splavil novo bločno puško. je bila opisana na forum-lov.
bock...bi jih samo prodajal, če bi se delale pa se ne bodo...v resnici je bla narejena v LOSU...Davidovo delo in ne boš verjel navoj v zaklepu in na cevi pa še neki malga je moj izdelek...
No od takrat so se stvari spremenile bock ma še trgovino, los pa zaposluje 9 jludi in dela krogle...zaenkrat, narejeni sta bili dve puški v cal 308w in 7x 65r obe cipirani  in delata brez problema.

A konstrukcija zdrži recimo .416 rigby?
Odgovori
#22
(29-04-2015, 17:58)jabolko Napisal: bock...bi jih samo prodajal, če bi se delale pa se ne bodo...v resnici je bla narejena v LOSU...Davidovo delo in ne boš verjel navoj v zaklepu in na cevi pa še neki malga je moj izdelek...
No od takrat so se stvari spremenile bock ma še trgovino, los pa zaposluje 9 jludi in dela krogle...zaenkrat, narejeni sta bili dve puški v cal 308w in 7x 65r obe cipirani  in delata brez problema.

thx. a potem je to končana zadeva? je bock delal lesene dele ali še to ne?
Odgovori
#23
(30-04-2015, 08:09)Ales Napisal: A konstrukcija zdrži recimo .416 rigby?
Konstrukcija je topovska. In ni enakih dimenzij za vse kalibre.
Jabolko hvala za popravek o Klemnu.  Verjamem, da je odličen strelec. Mu je pa to v glavo stopilo in se kaže v oholosti in večvrednosti do drugih.
Žal slavo ne prenašajo vsi dobro. Zbodlo me je tisto kakšne pokam, ko sem omenil da  enocevne prelamače ne plezajo.
Tak strokovnjak bi že moral prepoznati to. Ali pa vsaj utemeljiti svoje mnenje.
Odgovori
#24
Klemna ne poznaš dovolj dobro, zato si napisal, kar si!!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#25
Drži drži, bločni zaklep je super zadeva, ma lojz čist prav...žal pa ne držijo lastnosti ki jih je pripisal Klemnu,človeka ne moreš oceniti po parih stavkih napisanih na forumu .
Odgovori
#26
Sem ga pač ocenil po odgovoru, ki sem ga od njega dobil. Pri nekaterih se je treba v debati pač prilagoditi in se spustiti na isti nivo. Imam pač take izkušnje.
Klemnu se opravičujem (če kaj pomaga). Verjetno je res v redu fant saj vam verjamem.
Žal pa se tudi v strelstvu pojavlja neupravičena nadutost ali vzvišenost pri mnogih. Tega nisem vajen. Ko sem bil sam aktiven smo si pomagali z nasveti in se veselili vsakega dobrega rezultata neglede čigav je bil.
Odgovori
#27
Lojz, nobene zamere ni z moje strani... nisem zamerljiv človek oz. se ne obremenjujem kaj dosti kaj si kdo misli o meni. Če me kje srečaš me pocukaj za rokav...za pivo daš pa ti (sem z gorenjske ;) ).
Dejstvo je, da je na tem forumu kar nekaj ljudi, ki so se ZELO poglobili v strelsvo in vse kar spada zraven. To absolutno ni  nadutost in vzvišenost. Znanja in novih pogruntavščin je veliko, veliko več 10, 20 let nazaj. Če boš napisal kakšno "bučko" - čeprav v smislu, "da bi komu pomagal", boš verjetno dobil podoben odgovor... ni potrebno, da si takoj užaljen... ni ti pa potrebno na vsako temo nekaj odpisat v smislu "samo da se piše"... jaz ne pišem prav veliko...LP
Odgovori
#28
Čist slučajno sem naletel na članek o 0,2moa prelamači.

http://www.accurateshooter.com/guns-of-week/gunweek055/

Prve tri slike na:

https://www.google.si/search?q=EDM+Encor...CAYQ_AUoAQ
Odgovori
#29
Ta na sliki je dejansko narejena za natančnost. Samo cev poglejte. Krepko presega 2,5 kg kot imajo ostale.
Do sedaj takih eksotov nisem videl. Zato je tisti moj stavek (Največji greh prelamače je ta, da je lahka ker je delana za lov), in je izzval toliko smeha in opazk, čisto na mestu.
Odgovori
#30
Taki zaključki so podobni kot sklepanje da ker smo vsi pojedli kdaj v življenju korenje in bomo vsi umrli je korenje smrtonosno...

Skratka mešaš vzrok/posledico, ker tvoja kmečka pamet vidi na točnih puškah težko cev in ker imajo večinoma lovske sralske puške "papirne" cevi sklepaš, da je točnost odvisna od teže cevi - kar je kompleten bullshit in bedast zaključek, ki lahko JE lahko pa tudi NI točen. 

Več folka ti isto pove a ti še kar tupiš svoje, si bil v prejšnjem življenju ultra potreben oven pa imaš od trkanja s kolegi ovni še v naslednjem življenju posledice na možganih al kaj?
Odgovori
#31
Se tolažim, da nisem edini butl. Sva vsaj dva. Drugi je ta, ki je to gornjo puško neredil.
Ko boš pa ti naredil z 2,5kg puško in 10mm cevjo grupo 02 MOA, te bom pa naslavljal z  "VI".
Čeprav vem, da se kdaj posreči. Jaz sem v SG to naredil z Howo. Ne morem pa trditi, da je to vedno, ker sem ustrelil z njo le 5 strelov.
Kje sem napisal, da lahka ni točna. Le streljati je teže z njo.
Vrhunec tvoje inteligence pa je, da imenuješ lovske puške "sralske".
Odgovori
#32
(01-05-2015, 12:30)Mato Napisal: Taki zaključki so podobni kot sklepanje da ker smo vsi pojedli kdaj v življenju korenje in bomo vsi umrli je korenje smrtonosno...

Skratka mešaš vzrok/posledico, ker tvoja kmečka pamet vidi na točnih puškah težko cev in ker imajo večinoma lovske sralske puške "papirne" cevi sklepaš, da je točnost odvisna od teže cevi - kar je kompleten bullshit in bedast zaključek, ki lahko JE lahko pa tudi NI točen. 

Več folka ti isto pove a ti še kar tupiš svoje, si bil v prejšnjem življenju ultra potreben oven pa imaš od trkanja s kolegi ovni še v naslednjem življenju posledice na možganih al kaj?

Ma a veš Mato glih take reakcije si pa Alojz zaradi tistega mal bol debelga rola prav gotovo ni zaslužu. Snooty  Doh
Odgovori
#33
On individualno morda ne, samo je predstavnik takega razmišljanja tako, da načeloma to leti na vse, ki delajo zaključke na podlagi nekih površnih opažanj ki z realnostjo nimajo kaj dosti opraviti. Se najde par takih mandeljcev, slučajno (vrane se hitr med sabo povohajo) drug drugega po hrbtu natrepljajo da zasedejo kake pomembne pozicije in usmradijo celotno okolico s svojim "konsenzualnim bullshitom" in kr naenkrat je zemlja spet ravna in se sonce vrti okol nje.


Citat:Vrhunec tvoje inteligence pa je, da imenuješ lovske puške "sralske".

Za moje pojme je vsaka puška pri kateri je večji del cene gravura in ki samo na cvetno nedeljo nese v 1moa sralska in konc. Kot je sralskih za moje pojme 3/4 jagrov, katerim je glavni cilj elitizem in vse ostalo zgolj nujno zlo, ki ga morajo trpeti, da se počutijo posebne.  Torej če ti dam primer Howa varmint definitivno ni sralska lovska puška vender če se z "nesralsko" lovsko puško pokažeš na lovu te v najboljšem slučaju ignorirajo medtem ko marsikatero povsem sralsko zadevo vsi kolektivno občudujejo in onanirajo na tistega vrezanega jelenčka in pujska ob strani.  Pol na konc dneva ko pa jih nek mlad jagr nabuta ko vole s flinto za 500€ pride pa nek pameten "Alojz1" in mu prbija da je to nefer, ker ma pretežko/pregrdo/taktično/vojaško/policijsko/whatever puško, ki sploh ni lovska in pretežka :).

Drgač se pa oproščam za smetenje teme morda bi edino dodal na originalno vprašanje, da je bolje pogled na orožje podoben kot na orodje, s čajno žličko lahk tud tunel skoplješ in s lopato tudi cuker v kavo vsuješ...
Odgovori
#34
Na Bloški Polici je bila pred leti tekma, na kateri je, v konkurenci takratnih "snajperistov", zmagal tekmovalec z "lovsko dvocevno prelamačo" ( beri: šok za vse prisotne Mrgreen ). Mogoče ve kdo kaj o tem?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#35
Mato ga lomi kot ponavadi.
Imam tiko varmint ki jo z gravuro še nisem videl. Sin ima Remington 700 Tactical. Kopito narejeno in bipod za lov.
Nekomu je všeč gravura (jo plača), drugemu camo vzorec (lahko sam pospreja). Jaz po tem ne sodim ljudi.
Če želiš lahko naštevam dalje. Ampak bi slepi bolje zadel kot ti.
Orožje se deli po namenu. In eden od namenov je tudi lov. Temu so puške prilagojene. Tako kot pištole dinamiki ali za precizno.
Pa saj ločiš. Če ne pa upraš.

Prav zabavno je tukaj. Jaz sem pa mislil, da so samo med jagri cvetke. Pa jih nekateri posekate.
Pa noben dušebrižnik ne pove Matu, da naj se teme drži (saj boste sedaj meni). Tako kot Henriku ne, ko je jamral, da ga kurac boli. Še k urologu ga ni nihče poslal ker je vsem logično, da se to obravnava na strelskem forumu. :-D
Odgovori
#36
(01-05-2015, 21:17)alojz1 Napisal: Mato ga lomi kot ponavadi.
Imam tiko varmint ki jo z gravuro še nisem videl. Sin ima Remington 700 Tactical. Kopito narejeno in bipod za lov.
Nekomu je všeč gravura (jo plača), drugemu camo vzorec (lahko sam pospreja). Jaz po tem ne sodim ljudi.
Če želiš lahko naštevam dalje. Ampak bi slepi bolje zadel kot ti.
Orožje se deli po namenu. In eden od namenov je tudi lov. Temu so puške prilagojene. Tako kot pištole dinamiki ali za precizno.
Pa saj ločiš. Če ne pa upraš.

Prav zabavno je tukaj. Jaz sem pa mislil, da so samo med jagri cvetke. Pa jih nekateri posekate.
Pa noben dušebrižnik ne pove Matu, da naj se teme drži (saj boste sedaj meni). Tako kot Henriku ne, ko je jamral, da ga kurac boli. Še k urologu ga ni nihče poslal ker je vsem logično, da se to obravnava na strelskem forumu. :-D

Ker sem bil deležen tvojega zgražanja nad mojim neznanjem, ker po tvojem ne ločim prelamač od bločnih sistemov, (in to potem razglašaš v drugih diskusijah)V nadaljevanju sem probal pojasnit kako sem v vprašanje umešal NO.1 (ki pa ni prelamača) in ker se do takrat nihče več ni  spomnil kaj je sploh tukaj konkretno vprašanje, sem poskušal bluzenje ustavit in dobit nek odgovor na moje vprašenje.... uuffff, mater je tole postalo utrujajoče! Žal mi je da Mr.T -a ne poznam osebno (pa še koga prisebnega na tem forumu..) Ne bi se nikoli nategoval z raznoraznimi čudaki, enostavno bi človeka povprašal....
Admina pa prosim da izbriše celotno diskusijo........
Odgovori
#37
"0.2 moa prelamača" in "zmagal v konkurenci snajperistov z lovsko dvocevko"...

to je v stilu Jetija - sem enkrat slišal, da mi je od ženine sestre možev brat rekel da je pozna nekoga, ki pravi da ga je videl ...

ekipa, mislim da se le redki zavedajo kako majhno je 0.2 moa in kako perfekten mora biti celoten sistem (puška, strelivo, naslon in strelec), da lahko konsistentno strelja 0.2 moa grupe. Ne govorim o tem da se je nekomu enkrat usralo in je cukal lih kontra kot je puška trosila, ampak o tem da boš konsistentno streljal 5 strelne grupe premera 6mm...
Odgovori
#38
A ni škoda, da nekateri vlagate tako veliko energije v prepucavanje namesto v 'pucanje' ali pa recimo rezljanje kopit (mato)? Chillpill
Odgovori
#39
@Kristian - Si ti ali kdo drugi videl, da sem omenjal 0,2 moa?? Prosim lepo. Da je možakar zmagal na eni od tekem, bodo lahko potrdili strelci iz Cerknice in okolice. Mogoče bi o tem vedel kaj več povedati uporabnik "LEON". Morda pa kdo drug, ki mu je od takrat že lahko malo manj nerodno, kot mu je bilo... Mrgreen ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#40
Prazniki so pa res hudič, sploh če je zunaj klinčevo vreme in se nimaš kam dat. 
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)