Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravniško potrdilo
(17-03-2018, 11:05)dex Napisal: No ja, ko bi le bilo tako :)

Tudi jaz sem pregled delal v ZD Škofja Loka, najceneje in takoj fraj.. Vendar objektivno gledano to ni najbolje, mislim da psihiloško testiranje ne bi škodilo pri zadevi kot je orožje..

Žal ,tile psiho testi so brez veze,gre za to ,da se pobira denar,v nasprotnem primeru bi en test veljal povsod.Sam imam te teste skoraj vsako leto (služba,gasilci).No enkrat sem nekaj slabe volje,pa sem tiste teste rešil,ne da bi kaj premišljeval ,kar tako,kakor je padlo.Nobenih pripomb niso imeli. Mrgreen
Odgovori
Objektivno gledano, je verjetno za posest/nošnjo orožja merodajen zeloo majčken delež vseh teh psiho testov. Test sposobnosti je nemerodajen, test osebnosti v večji meri tudi (vestnost, poštenost, sposobnost delanja v timu, ipd.).

...pa spet, vsi smo bolj pametnih od tistih, ki so hodili v šole za to in imajo večletno klinično prakso na tem področju.

primer: Pregled kolena. Med pregledom sem ležal izključno na postelji.
V izvidu je med drugim pisalo: Hoja primerna. Kolki neboleči in normalno gibljivi.
Ob poslavljanju je doktor omenil, da me je gledal ob prihodu in odhodu iz ordinacije in na podlagi tega podal oceno o hoji in kolkih. Da se ne bom čudil, ko bom bral izvide, češ, da hoje pa ni gledal.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
(17-03-2018, 11:05)dex Napisal: No ja, ko bi le bilo tako :)

Tudi jaz sem pregled delal v ZD Škofja Loka, najceneje in takoj fraj.. Vendar objektivno gledano to ni najbolje, mislim da psihiloško testiranje ne bi škodilo pri zadevi kot je orožje..

Jaz sem ga nekaj let nazaj delal v Kamniku. Tudi psihološko testiranje. Objektivno gledano je bila razlika približno 100 evrov.
Odgovori
(17-03-2018, 17:01)mm38 Napisal:
(17-03-2018, 11:05)dex Napisal: No ja, ko bi le bilo tako :)

Tudi jaz sem pregled delal v ZD Škofja Loka, najceneje in takoj fraj.. Vendar objektivno gledano to ni najbolje, mislim da psihiloško testiranje ne bi škodilo pri zadevi kot je orožje..

Jaz sem ga nekaj let nazaj delal v Kamniku. Tudi psihološko testiranje. Objektivno gledano je bila razlika približno 100 evrov.

Kje točno, exocet, v ZD ali kako?
Odgovori
Vse v Zdravstvenem domu.
Odgovori
A)
B)
C)
:)


Priponke Male slike
   
Odgovori
Po mojem brskanju po internetu, najcenejša varianta: http://www.ambulanta-dolenc.si/index.php...ritev.html
Whistle
Odgovori
(04-02-2019, 11:35)pacman87 Napisal: Po mojem brskanju po internetu, najcenejša varianta: http://www.ambulanta-dolenc.si/index.php...ritev.html
Whistle

Zdravstveni pregled in izdaja spričevala za posest in nošenje orožja 100,00
Zdravstveni pregled in izdaja spričevala za posest orožja 40,00


Je prvo le za varnostnike in ostale, ki to nosijo službeno? Jaz sem lani opravil v Železničarskem ZD v LJ, je bilo malo pod 80 EUR, naročili so me za kakšen teden naprej. 
Odgovori
(04-02-2019, 12:03)Prfarc Napisal:
(04-02-2019, 11:35)pacman87 Napisal: Po mojem brskanju po internetu, najcenejša varianta: http://www.ambulanta-dolenc.si/index.php...ritev.html
Whistle

Zdravstveni pregled in izdaja spričevala za posest in nošenje orožja 100,00
Zdravstveni pregled in izdaja spričevala za posest orožja 40,00


Je prvo le za varnostnike in ostale, ki to nosijo službeno? Jaz sem lani opravil v Železničarskem ZD v LJ, je bilo malo pod 80 EUR, naročili so me za kakšen teden naprej. 

Ce si sportnik vzames za posest in pika.
Za sluzbene zadeve ne vem... naceloma bi morala to sluzba uredit. Tako je tudi za navadni zdravstveni pregled za sluzbo na 5 let... se nikdar nisem to sam placeval.
Kaj je nosenje orozja po ZoRo se pa naceloma ve.
Odgovori
s svojimi izjavami širiš krivo vero. Če vzameš za posest in pika, boš dobil samo Dovoljenje za posest. Če želiš imeti OL za šport moraš imeti spričevalo za nošenje.
Odgovori
(04-02-2019, 13:41)Kristian Napisal: s svojimi izjavami širiš krivo vero. Če vzameš za posest in pika, boš dobil samo Dovoljenje za posest. Če želiš imeti OL za šport moraš imeti spričevalo za nošenje.

Saj orozni in posestni list ti dajeta enake pravice, kar se uporabe orozja tice. Na streliscu ga lahko nosis ne glede na to ali imas OL ali DP. Zakaj potem bi bilo zahtevano razlicno zdr. spricevalo?

Mene so sicer vprasali samo za katero kategorijo rabim pregled. Sem rekel sport in jih ni zanimalo drugo. Na UE sem tudi potem direkt dobil OL s tem zdr. potrdilom... ne vem sicer, kaj je pisalo (nosenje/prenasanje). 

Tudi v zakonu pise da je edini dodatni pogoj za prehod iz DP na OL to, da se udelezujes tekem.
Odgovori
(04-02-2019, 13:41)Kristian Napisal: s svojimi izjavami širiš krivo vero. Če vzameš za posest in pika, boš dobil samo Dovoljenje za posest. Če želiš imeti OL za šport moraš imeti spričevalo za nošenje.

Kaj pa je narobe z dovoljenjem za posest...orožje isto lahko upišeš v evropsko propustnico...enkrat daš ulogo za neki nabojev [ki ti jih pol itak nikoli ne zmanjka] :))  in stvar rešena. Hand
Kako bo z OL po novem pa trenutno ne ve niti oni zgoraj.
Odgovori
(04-02-2019, 13:41)Kristian Napisal: s svojimi izjavami širiš krivo vero. Če vzameš za posest in pika, boš dobil samo Dovoljenje za posest. Če želiš imeti OL za šport moraš imeti spričevalo za nošenje.

Cisto mozno.
Vecina jih najprej zaprosi za DP, ker niti ne ve kaj si naj z OL zacne.

Hipoteticno... nekdo ima DP... cez kako leto ali dve mu dopizdi, da mora 1x na leto na UE po nabavno za 10.000 kos streliva... se odloci, da bi rad OL... da vlogo na UE za OL... a grejo za nazaj gledat kako zdravnisko potrdilo si imel?
Odgovori
Mislim, da gre tu za šlamparijo, ko upravne enote in zdravniki točno opredeljene zakonske izraze uporabijo malo po svoje. Videti je, da kot nošenje smatrajo nošenje orožja v smislu varnostnega orožja, čeprav tudi športniki svoje orožje na strelišču nosijo.

Naj povem svojo izkušnjo pri pridobivanju OL. Na zdravniškem potrdilu (dr. Dietner, Škofja Loka) mi je pisalo, da sem zmožen za posest in nošenje. Na dobljenem nabavnem dovoljenju pa je bil označen razlog nabave posest. Potem je bilo tako, da sem ob registraciji s sabo prinesel še potrdilo o posebnem delu preizkusa znanja in so mi izdali OL. Referent UE torej na samem koncu, ob registraciji orožja, glede na vsa zbrana dokazila določi vrsto orožne listine. Meni so izdali OL, tudi če je na nabavnem pisalo posest. Verjetno je tako tudi za zdravniška potrdila, nisem pa prepričan.
Odgovori
Če prideš po OL s spričevalom kjer ne piše posest in nošenje, ga ne boš dobil. Če imaš Dovoljenje za posest moraš dobiti dovoljenje za nakup streliva, ki je lahko, lahko pa tudi ne odobreno. Z DP pozabi na reloading. Pred leti, ko so se inšpektorji manj pretepali z varnostniki po trgovskih centrih, pa zato več stikali po streliščih, je znanec imel precejšnje težave ko je imel pri sebi očitno polnjeno strelivo (v žepu pa DP). Čisto po črki zakona, če po dveh letih zaprosiš za OL bi moral še enkrat na zdravniški pregled. Če ne, je to zgolj zato ker uradnik ni pozoren.

Skratka, bodite pozorni in pedantni ter izkoristite nedoslednosti zakonodaje sebi v prid.
Odgovori
Thumbs Up 
(04-02-2019, 15:14)Kristian Napisal: ........Pred leti, ko so se inšpektorji manj pretepali z varnostniki po trgovskih centrih, pa zato več stikali po streliščih, ...............

hahaha, carska :)
Odgovori
Ce imas samo in zgolj DP ne smes trenirat dinamike?!? oz lahko, brez streliva letas okrog in se deres bang bang, menjavas pa lahko zgolj nabojnike...

Pa saj ne da smo konkretno OT... ker se bi naj slo za zdravnisko potrdilo.
Odgovori
(04-02-2019, 15:43)MarkB Napisal: Ce imas samo in zgolj DP ne smes trenirat dinamike?!? oz lahko, brez streliva letas okrog in se deres bang bang, menjavas pa lahko zgolj nabojnike...

Pa saj ne da smo konkretno OT... ker se bi naj slo za zdravnisko potrdilo.

Zakaj ne smes? Oddas vlogo za nabavo 10.000 kosov streliva, ti odobrijo in pici miki. 

To je edina razlika med DP in OL:
- OL za sport ti omogoca neposredno nabavo streliva pri trgovcu (in smodnika, netilk, ce imas certifikat za polnjenje)
- pri DP za sport mores za nabavo streliva pridobiti potrjeno vlogo za nabavo (nabava komponent za reloading pa ni mogoca)
Odgovori
Zdravniška spričevala ( eno ali dvo stopenjska ;) ) in takšna ali drugačna ( dodatna ) potrdila, so le potuha za hiter zaslužek brez pravega razloga. Naboj enako poči, naj je ustreljen iz orožja, ki je vpisano v OL ali kakšnem drugem "pasošu"...Vsaj jaz tako mislim.  :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
Aha... naboji, ki si jih mojstri sami loadajo drugace pokajo... zato pa rabijo posebej papir Papers
Bo nekdo ki bi rad info o zdr. spricevalu sel to brat si bo tudi mislil svoje... ;)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)