Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nabavno dovoljenje in prenos/uporaba orožja
#41
Boš videl kaj bo ko boš šel na UE.. Ne vem kako si tvoj refrent tolmači to, mogoče bo vseeno izdal OL po predložitvi dokazil, neglede na to, da piše na nabavnem posest..
Odgovori
#42
zateži pri vpisu (izdaji listine), da hočeš OL, ker izpolnjuješ pogoje, če pa ne bodo hoteli, pa zahtevaj pisno obrazložitev, zakaj ti nočejo izdati OL.

sam sem imel podoben primer, ko sem vpisoval C kos (prej imel samo B); ker sem imel s sabo dokazila, da izpolnjujem pogoj za OL tudi za C (potrdila zvez o udeležbi na tekmovanjih), so mi brez problema vpisali v OL, kljub temu, da je na nabavcu pisalo posest.
Odgovori
#43
@ Sherman
Povsem resno sprašujem ali si 100% siguren, da izpolnjuješ vse pogoje?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#44
(17-03-2018, 13:26)357 Napisal: @ Sherman
Povsem resno sprašujem ali si 100% siguren, da izpolnjuješ vse pogoje?

Star sem nad 18 let, nekaznovan, včlanjen v strelsko društvo, opravil sem tako zdravniški pregled kot tudi preizkus znanja o ravnanju z orožjem. S tem izpolnjujem pogoje po 14. členu ZOro. Na UE sem predložil tudi potrdilo, da tekmujem s polavtomatsko pištolo kalibra 9x19 mm v uradnih tekmovalnih sistemih panožnih športnih zvez na ozemlju RS, kar izpolnjuje še pogoj za izdajo orožnega lista po 4. členu pravilnika za izvajanje ZOro. Sem kaj zgrešil?
Odgovori
#45
ne, nič nisi zgrešil...
pojdi k referentu in naj ti napiše novo nabavno za nošenje!

Odgovori
#46
Če še nimaš vpisane nobene polavtomatske pištole v OL, potem ti je referent "pozabil" povedati, da moraš prinesti še potrdilo o opravljenem "Posebnem delu praktičnega preizkusa o ravnanju z orožjem" s pištolo, ki jo boš prinesel registrirat.
Tako je vsaj včasih bilo...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#47
na listinah bi ti moral označiti "nošenje". Tako boš moral ob vpisu zahtevati da se to popravi.
Odgovori
#48
Pogoj za OL je tudi opravljen pregled pri psihologu, samo zdravniskibrez psihologa je dovolj samo za DP.
Odgovori
#49
(17-03-2018, 17:04)milans Napisal: Pogoj za OL je tudi opravljen pregled pri psihologu, samo zdravniskibrez psihologa je dovolj samo za DP.

v zorotu tega ni nikjer omenjenega in iz prve roke povem, da se tega ne potrebuje. 

tudi meni je referent na UE naredil nabavno dovoljenje za posest in sem mu takoj povedal, da imam tudi potrdilo od panozne zveze, da tekmujem z orozjem tega kalibra. mi je rekel, da ko grem kupit, naj se kar dogovorim z boskotom, da naredim se preizkus znanja z rokovanjem s tem orozjem in da mi potem izda kar orozni list

zdravnisko sem pa delal na zelezniskem zdravstvenem domu na celovski. pregled je kar pri zdravniku brez psihologa.
Odgovori
#50
(17-03-2018, 14:03)Sherman Napisal: Star sem nad 18 let, nekaznovan, včlanjen v strelsko društvo, opravil sem tako zdravniški pregled kot tudi preizkus znanja o ravnanju z orožjem. S tem izpolnjujem pogoje po 14. členu ZOro. Na UE sem predložil tudi potrdilo, da tekmujem s polavtomatsko pištolo kalibra 9x19 mm v uradnih tekmovalnih sistemih panožnih športnih zvez na ozemlju RS, kar izpolnjuje še pogoj za izdajo orožnega lista po 4. členu pravilnika za izvajanje ZOro. Sem kaj zgrešil?

Imaš opravljen tudi posebni del preizkusa znanja za polavtomatsko pištolo pri Boškotu?

Če ne in imaš samo splošen preizkus znanja o rokovanju z orožjem, potem še ne izpolnjuješ pogojev za OL.

(17-03-2018, 17:04)milans Napisal: Pogoj za OL je tudi opravljen pregled pri psihologu, samo zdravniskibrez psihologa je dovolj samo za DP.

Ni. Jaz sem bil samo na običajnem na zdravniškem (ZD Škofja Loka), brez psihologa, na izvidu je bilo označeno posest in nošenje, to je to.
Odgovori
#51
Ha, jaz pa sem bil prepričan, da velja tisti splošen preizkus za polavtomatsko pištolo glede na to, da smo se na njej učili in da mi nihče ni omenjal posebnega dela (ziher sem bil, da je posebni del za ostale vrste orožja).

Poskusil se bom dogovoriti z referentom, da opravim še posebni del, kupim pištolo in pridem tja ne da bi moral zaprositi za novo nabavno, plačati novo takso in čakati še en mesec. Torej tako kot uporabnik matz, če sem prav razumel.

Iskreno se zahvaljujem vsem za odgovore.
Odgovori
#52
(17-03-2018, 14:29)357 Napisal: Če še nimaš vpisane nobene polavtomatske pištole v OL, potem ti je referent "pozabil" povedati, da moraš prinesti še potrdilo o opravljenem "Posebnem delu praktičnega preizkusa o ravnanju z orožjem" s pištolo, ki jo boš prinesel registrirat.
Tako je vsaj včasih bilo...
Ko smo šli mi čez to proceduro v 2015 in 2016, jaz OL, ostali DP (UE LJ), je bilo tako, da je bil "posebni del" potreben za DP, da dokažeš, da znaš rokovat z določenim kosom (kalibrom). Če imaš potrdilo o udeležbi na tekmah, je to že dokaz, da znaš rokovat in zadostuje za OL. Posebnega dela nisem opravljal za nobenega od štirih vpisanih kosov (kalibrov).
 
(17-03-2018, 18:57)dex Napisal:
(17-03-2018, 14:03)Sherman Napisal: Star sem nad 18 let, nekaznovan, včlanjen v strelsko društvo, opravil sem tako zdravniški pregled kot tudi preizkus znanja o ravnanju z orožjem. S tem izpolnjujem pogoje po 14. členu ZOro. Na UE sem predložil tudi potrdilo, da tekmujem s polavtomatsko pištolo kalibra 9x19 mm v uradnih tekmovalnih sistemih panožnih športnih zvez na ozemlju RS, kar izpolnjuje še pogoj za izdajo orožnega lista po 4. členu pravilnika za izvajanje ZOro. Sem kaj zgrešil?

Imaš opravljen tudi posebni del preizkusa znanja za polavtomatsko pištolo pri Boškotu?

Če ne in imaš samo splošen preizkus znanja o rokovanju z orožjem, potem še ne izpolnjuješ pogojev za OL.

(17-03-2018, 17:04)milans Napisal: Pogoj za OL je tudi opravljen pregled pri psihologu, samo zdravniskibrez psihologa je dovolj samo za DP.

Ni. Jaz sem bil samo na običajnem na zdravniškem (ZD Škofja Loka), brez psihologa, na izvidu je bilo označeno posest in nošenje, to je to.
V tem primeru pristojni zdravnik opravi vlogo psihologa. Če se ne more odločit ali prevzet odgovornosti, te pošlje naprej k specializiranemu psihologu.
Odgovori
#53
Posebni del moraš delati za vsak nov tip/vrsto orožja s svojim orožjem. Po nakupu direkt do Boškota pa je.
Kategorija ali kaliber, kakor vem, nima veze.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#54
(17-03-2018, 20:01)MadMan Napisal: Posebni del moraš delati za vsak nov tip/vrsto orožja s svojim orožjem. Po nakupu direkt do Boškota pa je.
Kategorija ali kaliber, kakor vem, nima veze.

Kaj pa smatraš pod nov tip / vrsto orožja, če kategorija in kaliber nista bistvena?
Odgovori
#55
revolver in polavtomatska pištola sta enaka kategorija (B1), tip orožja pa je drugačen...in tako naprej...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#56
(17-03-2018, 19:53)lmaoz Napisal: Ko smo šli mi čez to proceduro v 2015 in 2016, jaz OL, ostali DP (UE LJ), je bilo tako, da je bil "posebni del" potreben za DP, da dokažeš, da znaš rokovat z določenim kosom (kalibrom). Če imaš potrdilo o udeležbi na tekmah, je to že dokaz, da znaš rokovat in zadostuje za OL. Posebnega dela nisem opravljal za nobenega od štirih vpisanih kosov (kalibrov)

Verjamem, da je v praksi bilo tako, ampak to ni v skladu s Pravilnikom o usposabljanju in preizkusu znanja o ravnanju z orožjem. Le ta v 13. členu določa da preizkus znanja obsega teoretični in praktični del.

V 15. delu pa definira praktični del kot splošni in posebni del. Pri tem glede posebnega dela v drugem odstavku 15. člena določa, navajam: Posebni del kandidat izvede s svojim orožjem, in sicer po vsaki nabavi novega tipa/vrste orožja, pred izdajo orožnega lista ali pred vpisom orožja v orožni list oziroma pred potrditvijo pooblastila za nošenje orožja. Posameznik, ki poseduje dovoljenje za zbiranje orožja, in posameznik, ki se mu izda dovoljenje za posest orožja, mora opraviti posebni del pred prvo izdajo dovoljenja za nabavo streliva za posamezen tip/vrsto orožja.


(17-03-2018, 21:31)lmaoz Napisal:
(17-03-2018, 20:01)MadMan Napisal: Posebni del moraš delati za vsak nov tip/vrsto orožja s svojim orožjem. Po nakupu direkt do Boškota pa je.
Kategorija ali kaliber, kakor vem, nima veze.

Kaj pa smatraš pod nov tip / vrsto orožja, če kategorija in kaliber nista bistvena?


Smatra to, kar določa Pravilnik za izvajanje zakona o orožju v 2. členu:

Tipi/vrste orožja iz prejšnjega odstavka so:

-        avtomatska pištola,
-        polavtomatska pištola,
-        pištola,
-        revolver,
-        mitraljez,
-        brzostrelka,
-        avtomatska puška (AP) z risano cevjo,
-        avtomatska puška (AP) z gladko cevjo,
-        polavtomatska puška (PAP) z risano cevjo,
-        polavtomatska puška (PAP) z gladko cevjo,
-        repetirna puška (RP) z risano cevjo,
-        repetirna puška (RP) z gladko cevjo,
-        puška z risano cevjo,
-        puška z gladko cevjo,
-        kombinirana puška (z risano in gladko cevjo),
-        puška,
-        možnar cevni in
-        ostalo.
Odgovori
#57
Tako, in tipi/vrste orožja se ponavadi razlikujejo po kategoriji in kalibru, s tem da znotraj enega tipa/vrste moraš delat "posebni del" vsakič posebej za različne kalibre. Recimo polavtomatska pištola, če imaš en kos v 9mm in kupiš drugega v 9mm, ti ni treba ponovno opravljat, če pa kupiš drugega v .45, pa moraš. Vsaj vem za primere, ko je tako bilo, ne bi pa se sedaj čudil, če so bili členi, ki jih omenjaš, ponovno različno interpretirani.
Odgovori
#58
(18-03-2018, 00:22)lmaoz Napisal: Tako, in tipi/vrste orožja se ponavadi razlikujejo po kategoriji in kalibru, s tem da znotraj enega tipa/vrste moraš delat "posebni del" vsakič posebej za različne kalibre. Recimo polavtomatska pištola, če imaš en kos v 9mm in kupiš drugega v 9mm, ti ni treba ponovno opravljat, če pa kupiš drugega v .45, pa moraš. Vsaj vem za primere, ko je tako bilo, ne bi pa se sedaj čudil, če so bili členi, ki jih omenjaš, ponovno različno interpretirani.

Ni potrebno, imam polavtomatske pistole v razlicnih kalibrih pa sem delal samo enkrat - za polavtomatsko pistolo
Odgovori
#59
No evo, ob različnih časih na različnih UE različne zahteve :)
Odgovori
#60
(18-03-2018, 00:22)lmaoz Napisal: Tako, in tipi/vrste orožja se ponavadi razlikujejo po kategoriji in kalibru, s tem da znotraj enega tipa/vrste moraš delat "posebni del" vsakič posebej za različne kalibre. Recimo polavtomatska pištola, če imaš en kos v 9mm in kupiš drugega v 9mm, ti ni treba ponovno opravljat, če pa kupiš drugega v .45, pa moraš. Vsaj vem za primere, ko je tako bilo, ne bi pa se sedaj čudil, če so bili členi, ki jih omenjaš, ponovno različno interpretirani.

Taka interpretacija ni pravilna in nima nobene podlage v pravnih aktih. Spet, verjamem, da si kaksen referent tako razlaga, ampak merodajna je vrsta/tip in ne kaliber. Ko imas enkrat narejen posebni del za polavtomatsko pistolo to velja za vse polavtomatske pistole.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)