Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m
(29-04-2024, 17:25)Marks Napisal: no ja, ta zgodba o 0,25 MOA po mojem ne drži. v sloveniji so tarče na 100m tako velike, da z 7,6mm kroglo potrebuješ 0,55 MOA grupo za 100% rezultat. pa ta ne pade vedno.
poleg tega kolikor spremljam, 6ppc je pri nas dokaj ekzotika in zaenkrat ne dominira na 100m. se z drugimi kalibri (in z malo sreče tudi s Sabattijem) tudi komodt da ustreliti polni rezultat in zmagati.

kar se tiče da je dobra grupa za na daleč bolj kritična glede na število strelov iz cevi, sem povzel Litza, ki pravi da se na daljših razdaljah najprej pozna da cev kvari kroglo in ji bolj raztresa balistični koeificient, kar pa se na kratkih razdaljah ne pozna.

Na večjih razdaljah je vpliv na kroglo velik a še večji je vremenskih pogojev in posledično strelca ,da jih prepozna, na 100-300m je primarno na delu oprema  ,strelca lahko 10 minut pred tekmo pobereš naključnega pa bo rezultat zelo podoben kot ga z isto puško naredi stari maček.............

Pač so strelci malce posebni precej jih ima aspiracijske 30+colske rore in .284 zmogljive za 1000+m tekmo na katero nikoli ne gredo ,tekmujejo pa večinoma na 100-300m , folk ki razume preciznjaka ima relativno švoh kaliber in kratko cev za 100m-300m ker vsake toliko zalutajo na 500m imajo večinoma vrjetno 6BR

No saj to zgodbe o eni luknji so pri strelcih za jemat z veliko rezerve
[Image: 2024-04-29-17h45-22.png]
Odgovori
@mr.T
Potem pa nisva videla/gledala istih slik..  Wink
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(29-04-2024, 18:48)357 Napisal: @mr.T
Potem pa nisva videla/gledala istih slik..  Wink
Za znalce je do 600m 6BR defnitivno dovolj, za ostale pa 284WIN premalo...
Odgovori
Še zmeraj ni noben od znalcev enoluknjačev odgovoril na moje vprašanje koliko strelov je v tarči katero sem napopal…?
Odgovori
(29-04-2024, 21:23)RWS Napisal: Še zmeraj ni noben od znalcev enoluknjačev odgovoril na moje vprašanje koliko strelov je v tarči katero sem napopal…?

Saj tud ne bojo, tud meni niso na vprašanje koliko zdrži cev na 6BR [Debevčeva bivša puška] imajo težave enoluknjači...
no sam jih nimam ne kupujem golaža za 100€ ali kolikor te pač stane ena golažjada
uporabljam pa izključno 7,62x39. Shifty

Recimo 20 strelov za pokušino. Dance
Odgovori
(29-04-2024, 21:47)jabolko Napisal:
(29-04-2024, 21:23)RWS Napisal: Še zmeraj ni noben od znalcev enoluknjačev odgovoril na moje vprašanje koliko strelov je v tarči katero sem napopal…?

Saj tud ne bojo, tud meni niso na vprašanje koliko zdrži cev na 6BR [Debevčeva bivša puška] imajo težave enoluknjači...
no sam jih nimam ne kupujem golaža za 100€ ali kolikor te pač stane ena golažjada
uporabljam pa izključno 7,62x39. Shifty

Recimo 20 strelov za pokušino. Dance

Si zadel iz prve. Tovarnisko krepelo oziroma flinta Tikka stainless, z optiko za jurja, original in celo zategnjenim sprozilcem ter serijskim strelivom za 25 eur skatla. Puska, ki se uporablja za jago in po potrebi za postavitev enoluknjacev v lovskih vrstah na realna tla…
Odgovori
Odlično... bi še koga od znalcev lahko dal na realna tla sploh po vloženih € 
Clap Thumbup
Odgovori
(29-04-2024, 17:25)Marks Napisal: no ja, ta zgodba o 0,25 MOA po mojem ne drži. v sloveniji so tarče na 100m tako velike, da z 7,6mm kroglo potrebuješ 0,55 MOA grupo za 100% rezultat. pa ta ne pade vedno.
poleg tega kolikor spremljam, 6ppc je pri nas dokaj ekzotika in zaenkrat ne dominira na 100m. se z drugimi kalibri (in z malo sreče tudi s Sabattijem) tudi komodt da ustreliti polni rezultat in zmagati.
Od Bartleina šef trdi, da so med testiranjem z ultra hitrimi kamerami itd. (enkrar lahko ugibaš za koga so testirali) ugotovili, da iz 5 groove cevi pride kugla v dobrem stanju iz sodih žlebov pa je VEDNO poškodovana, do take mere, da lahko varira do 5% ?BC?. Skratka trdi da naj se bi komot poznalo na 1000m.
Zmaguje serijsko Cortina z Brux 4 žlebovi. Ki kao niso prebrane, ampak kdo tem sponzorušam kdo sploh še kaj verjame.

Morda rabimo inštitut za strelstvo sponzoriran z EU sredstvi (sej gredo milijarde za večje bedarije ki nimajo vojaške aplikacije) in ne samo eno sponzorušo na drugo, vsako s svojo teorijo in testi ki podpirajo kar sami prodajajo.
Odgovori
Važno da uživamo vsak po svoje, ampak treba je bit realen glede tega kaj je potrebno za bit konkurenče .

5 minimalno, morda 10+


Priponke Male slike
       
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 3 Gost(ov)